Kifelé áll Messi szekere rúdja a PSG-nél, fegyelmi okokból felfüggesztették az argentin világbajnokot

Egybehangzó sajtóhírek szerint a Paris Saint-Germain két hétre felfüggesztette a csapat hétfői edzéséről kimaradó Lionel Messit.

2023. május 03., 00:142023. május 03., 00:14

2023. május 03., 00:282023. május 03., 00:28

Az argentin szupersztárral kapcsolatban kedden a L’Équipe írta meg, miszerint Lionel Messi nem jelent meg az együttes hétfői edzésén, ennek hátterében pedig az állt, hogy idegenforgalmi nagykövetként Szaúd-Arábiába utazott. A lap hozzáteszi: a probléma az volt, hogy mindez előzetes egyeztetés nélkül történt, Messi ugyanis a kimaradásáról

egyáltalán nem tájékoztatta a Paris Saint-Germaint, az együttesnél így sem Luís Ocampos sportigazgató, sem pedig Christophe Galtier vezetőedző nem tudott a klasszis hiányzásának okáról.

A L’Équipe megjegyzi, a félreértést egyébként minden bizonnyal az okozta, hogy Galtier még a hétvégén, a Lorient elleni mérkőzés előtt azt mondta a játékosoknak, amennyiben legyőzik ellenfelüket, úgy a keret kétnapos kimenőt kap, s hétfőn és kedden sem tart edzést – ismertette az M4Sport.hu. Igen ám, de mivel a gárda 3–1-re kikapott, a stáb végül eltörölte a keddi szünnapot, s edzést vezényelt – csak épp Messi erről nem tudott, így a kétnapos pihenő tudatában repülőre ült.

A Paris Saint-Germainnél mindenesetre nem vették jó néven, hogy Messi engedély nélkül távozott, ennek következményeként pedig megbüntették a 35 esztendős futballistát: a futballvilágban rendkívül jól értesült Fabrizio Romano olasz újságíró úgy tudja, az alakulat vezetősége úgy határozott, két hétre felfüggeszti Lionel Messit, aki ennek értelmében az említett időszakban fizetést nem kaphat, emellett az edzéseken sem vehet részt.

Érdekesség, hogy az újság online kiadása kedd este, nem sokkal a pletykált felfüggesztés után már arról számolt be, hogy a párizsi vezetőség az elmúlt 48 óra történései után úgy határozott, nem szeretné meghosszabbítani Messi szezon végén lejáró szerződését.

Messi a jelenlegi szezonban 37 tétmérkőzésen 20 gólt szerzett, emellett kiosztott 19 asszisztot is, a PSG pedig öt ponttal vezeti a Ligue 1-t, igaz, a Bajnokok Ligájából és a Francia Kupából egyaránt idő előtt kizúgott.

2024. július 21., vasárnap

Karrierje első futamgyőzelmét aratta a Forma-1-es Magyar Nagydíj idei futamát megnyerő pilóta

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíjat vasárnap a Hungaroringen, ezzel pályafutása első sikerét aratta az elitkategóriában.

A görög élvonalba igazolt Ádám Martin: „az Európa-bajnokságon hihetetlen tapasztalatokat gyűjtöttem”

Ádám Martin a görög élvonalban szereplő Aszterasz Tripolisz labdarúgócsapatában folytatja pályafutását.

2024. július 20., szombat

Forma-1: a McLarenekről szólt az időmérő a Hungaroringen

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését a Hungaroringen, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.

2024. július 19., péntek

Tetemes összeg jár a másodosztályú Vajdahunyadi Corvinulnak, miután kiütötte a Paksot

Miután a Vajdahunyadi Corvinul a Paks FC ellen összesítésben 4-2-es eredménnyel kvalifikálta magát az Európa Liga előselejtezőjének második fordulójába, 550 000 eurós csekket kapott az UEFA-tól.

Nem jött össze a bravúr a Paksnak a vajdahunyadiak ellen, de valamennyit köszörült a csorbán

A Magyar Kupa-győztes Paksi FC 2-0-ra nyert a Vajdahunyadi Corvinul vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának csütörtöki visszavágóján, de 4-2-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól és a Konferencia-ligában folytatja szereplését.

2024. július 16., kedd

Tökéletesnek tartja idei szezonját Kovács István nagykárolyi játékvezető

Tökéletesnek nevezte Kovács István nagykárolyi futballbíró a 2023–2024-es szezonját, amelynek során a valaha legtöbb Bajnokok Ligája-mérkőzésen, második európai döntőjén, az Európa Ligában és az Európa-bajnokság két mérkőzésén is bíráskodhatott.

2024. július 15., hétfő

Kitört a botrány a román olimpikonok székely divattervező alkotta formaruhái körül

Máris botrány övezi a az idei ötkarikás játékokon résztvevő román sportolók hivatalos öltözékét, amelyet hétfőn bocsátott közszemlére a Román Olimpiai- és Sportbizottság (COSR).

Anglia megint válaszolt, de most nem az övék volt az utolsó szó: Spanyolország az Európa-bajnok

A spanyol labdarúgó-válogatott immár egyedüli csúcstartóként negyedszer lett Európa-bajnok, miután vasárnap 2-1-re legyőzte a sorozatban második döntőjét elveszítő angol csapatot.

2024. július 14., vasárnap

Bearanyozta az Európa-bajnokságot a magyar öttusa vegyes váltó

A kombinált számban az utolsó helyről indulva, nagyszerű versenyzéssel aranyérmet nyert az Erdős Rita, Koleszár Mihály páros vegyes váltóban a budapesti öttusa-Európa-bajnokság zárónapján.

Spanyolország negyedszer vagy Anglia először? A döntővel véget ér a németországi foci-Eb

A spanyol labdarúgó-válogatott rekordot jelentő negyedik alkalommal hódítja el az Európa-bajnoki trófeát, ha vasárnap este legyőzi a berlini döntőben a legutóbbi kontinenstornán ezüstérmes és története első diadalára készülő Angliát.