Románia csütörtökön kezd a D csoportban, ahol Németország lesz az ellenfele 19 órától
Fotó: frh.ro
Magyarország és Románia válogatottjaival a mezőnyben, szigorú járványügyi előírások mellett, de szurkolók nélkül rajtol csütörtökön Dániában a női kézilabda-Európa-bajnokság. A román együttes kulcsembert „veszített” a torna előtt, a piros-fehér-zöldek ugyanakkor a bizonytalanság miatt nem fogalmaztak meg konkrét célkitűzést.
2020. december 03., 12:492020. december 03., 12:49
Négykvartettnyi csapat számára csütörtökön elkezdődik a női kézilabda-Európa-bajnokság. A koronavírus-járvány miatt
Sokáig az is kérdéses volt, hogy egyáltalán megrendezik. Norvégia kevéssel a start előtt lépett vissza a társrendezői szerepkörtől, de Dánia – mint ismeretes – elvállalta, hogy egymaga befogadja a tizenhat válogatottat. Köztük Románia és Magyarország legjobbjait, akik a norvégiai helyszín helyett a dániai Koldingban fognak szerepelni a D, illetve a C csoportok tagjaiként, miközben az A és a B négyesek mezőnye Herningben lép majd pályára.
A prománok szövetségi kapitánya, Bogdan Burcea a rajt előtt még optimista volt, szerinte kerete képes meglepetést okozni ezen a seregszemlén. Pedig játékosai csak kevés mérkőzést tudtak lejátszani az idei szezonban – miközben az elmúlt idényt a járvány miatt befagyasztották –, az együttes legjobbja, Cristina Neagu pedig amellett, hogy korábbi sérülése óta még nem került csúcsformába, még a koronavírus-fertőzés is visszavetette a felkészülését.
Crina Pintea lemaradt az Eb-ről
Fotó: Román Kézilabda Szövetség - FRH
A hazai sportági szövetségi közleménye alapján csütörtökön újratesztelik és az elkülönítéstől számított hetedik napon ismét megvizsgálják. Csak két egymást követő negatív teszttel csatlakozhat a társaihoz. Erre van szüksége szobatársának, Denisa Dedunak is. A válogatott első számú kapusának eddig nem volt pozitív teszteredménye, de a szabályok szerint őt is elkülönítették. Szerdán reggel újratesztelték, és csütörtökön reggel újabb teszten kellett átesnie. Ezen két vizsgálat eredményétől – valamint attól, hogy azt mikor kapják kézhez – függ, hogy pályára léphet-e a torna első mérkőzésein.
Románia ráadásul már csütörtökön kezd a D csoportban, ahol Németország lesz az ellenfele 19 órától. Ugyanebben a négyesben csütörtökön Norvégia–Lengyelország lesz a másik összecsapás, hogy utána december ötödikén és hetedikén játsszanak ismét. Két nap múlva 17 órától Lengyelországgal találkoznak Neaguék, majd a csoportkör utolsó fordulójában 21.30-kor mérkőznek meg a norvégokkal.
Magyarország csak pénteken kezd, 19.15-kor a horvátokkal játszik, majd két nappal később Szerbia (17 óra), december 8-án pedig Hollandia (21.30 óra) lesz az ellenfele a C csoportban. Danyi Gábor és Elek Gábor edzőpáros keretében nincs fertőzött, és barátságos mérkőzést is tudtak játszani hétvégén. Ezzel együtt mindkét szakember és a Magyar Kézilabda-szövetség vezetősége is egyetértettek abban, hogy
A magyarok egy-egy győzelmet és vereséget jegyeztek a svédek elleni felkészülési meccseken
Fotó: Facebook/kezivalogatott
Persze az úgy a romániai, mint a magyarországi válogatottra igaz, hogy a lehetőségekhez mérten a maximumra törekszenek. Ehhez első lépésként a csoportkörben kell a legjobb három között végezniük, hogy továbbjussanak a középdöntőbe, amelynek ugyancsak Herning és Kolding ad majd otthont.
a riválisaik közül pedig többek között a szerbeknek akadnak gondjaik, miután a héten végzett koronavírustesztek több esetben nem mutattak egyértelmű eredményt. Utazásukat emiatt elnapolták, de továbbra is a hollandok elleni összecsapásra összpontosítanak.
A másik ágon, az A csoportban Franciaország, Dánia, Szlovénia és Montenegró – utóbbi válogatott szövetségi kapitánya a Bukaresti CSM és a Győri ETO korábbi dán edzője, Kim Rasmussen lett, aki a Per Johansson, Adrian Vasile duót váltotta –, a B kvartettben pedig Oroszország, Svédország, Spanyolország és Csehország küzdenek. Az Eb mérkőzéseit itthon mindhárom hazai sportcsatorna (DigiSport, TelekomSport és LookSport) közvetíti majd.
Szoboszlai Dominik azt mondta, egész Magyarországnak küldi ezt a sikert, miután – első magyarként – vasárnap bajnok lett a Liverpoollal az angol labdarúgó Premier League-ben.
A magyar válogatott csapatkapitánya, Szoboszlai Dominik csapata, az éllovas Liverpool 5–1-re legyőzte a vendég Tottenham Hotspurt az angol labdarúgó Premier League 34. fordulójában, ezzel elhódította a bajnoki címet.
Aranyérmes lett Özbas Szofi a podgoricai cselgáncs Európa-bajnokságon, miután a 70 kilogrammos súlycsoport pénteki döntőjében ipponnal legyőzte a görög Eliszavet Telcidut.
A 2024–2025-ös labdarúgó Román Kupa döntőjét Aradon rendezik meg május 14-én. Az idén 80 éves UTA stadionja, a Neuman Ferenc Aréna 2022-ben a Szuperkupa-döntőnek adott otthont.
Vereséget szenvedett hazai medencében a Nagyváradi VSK a magyar légiósokkal erősített spanyol Barceloneta csapatától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája negyeddöntős körének ötödik fordulójában.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.
A magyar női vízilabda-válogatott 13-9-re kikapott a görög csapattól a vasárnapi fináléban, ezzel ezüstéremmel zárt a kínai Csengtuban rendezett világkupa-szuperdöntőben.
Nyolcvanéves a Partium, Erdély, Románia egyik legszeretettebb és legsikeresebb futballcsapata, az Aradi UTA, azaz az Öreg Hölgy, amely – „stílusosan” – futballmeccsel ünnepelt pénteken este.
Pénteken ünnepli alapításának 80. évfordulóját Arad labdarúgócsapata, az UTA, és idén lesz 115 éve, hogy megszületett a klub egykori tulajdonosa, báró Neuman Ferenc. Piros Dénes nyugalmazott kémiatanár személyesen ismerte Feri bárót.
szóljon hozzá!