Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Több mint ezerfős lelkes tömeg, rokonok, barátok, szurkolók és a média munkatársai fogadták a párizsi olimpiáról az aranygéppel, valamint korábban hazatért magyar olimpikonokat hétfő délután a Puskás Szoborparkban.

MTI

2024. augusztus 12., 20:582024. augusztus 12., 20:58

Az aranygép késett, így a versenyzőket és edzőiket szállító buszok magyar idő szerint háromnegyed 5-kor gördültek be a Puskás Aréna parkjába. A toronyépület árnyékában megtartott ünnepi köszöntésen Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke üdvözölte az egybegyűlteket, majd a színpadra szólította a párizsi ötkarikás játékokon részt vett olimpikonokat, köztük az aranygéppel hazatérteket. A szurkolók hatalmas tapssal köszöntötték a sportolókat.

Idézet
A nemes harcot megvívtuk, megküzdöttünk minden másodpercért, minden találatért, néha túlerővel szemben is, és elértünk egy olyan eredményt, amelyre méltán lehetünk büszkék”

– kezdte beszédét Gyulay Zsolt, majd a MOB elnökeként hivatalosan is bejelentette, hogy a magyar csapat 206 ország közül az éremtáblázaton a 14. helyen végzett. Szerinte ez az adat mindent elmond a magyar sport sikerességéről.
A sportvezető hozzátette: egy olyan olimpián vannak túl, amely döcögősen indult, de fantasztikusra sikeredett és amelynek végén Gulyás Michelle megnyerte a magyar olimpiai csapat 190. aranyérmét.

Emlékeztetett rá, hogy a magyar olimpiai csapat az elmúlt 128 évben mindig hozott haza aranyérmet és mindig sikeres volt. Végül köszönetet mondott a teljesítményért annak a 180 versenyzőnek, aki kivívta a részvételt, az őket felkészítő szakembereknek, a sportolók hozzátartozóinak, végül pedig a kormányzatnak azért, hogy támogatja az élsportot és továbbra is stratégiai ágazatként kezeli.

Galéria

Ezután az MVM képviseletében Tamáska József vezérigazgató-helyettes lépett a színpadra, és arról beszélt, hogy a párizsi olimpia növelte a magyarokban az összetartozás és a hazaszeretet érzését. Ezt követően egy MVM Dome-ban sorra kerülő, tetszőlegesen kiválasztott koncertre szóló VIP-meghívót nyújtott át a kajak-kenuban érmet nyert versenyzőknek.

A Szerencsejáték Zrt. részéről Bánhegyi Zsófia kereskedelmi igazgató valamennyi párizsi érmes sportolót és edzőiket meghívta egy exkluzív köszöntésre, amelyet a szeptemberi Magyarország–Bosznia-Hercegovina Nemzetek Ligája-mérkőzés keretében tartanak. A meghívó táblát az öttusában vasárnap olimpiai bajnok Gulyás Michelle-nek adta át. A műsorvezetők néhány sikeres sportolót is megszólítottak pár mondat erejéig. A nyilvánosságtól az elmúlt időszakban elzárkózó Milák Kristóf is mikrofont ragadott és elmondta:

rengeteg támogató üzenetet és biztatást kapott, az immár kétszeres olimpiai bajnok úszó megköszönte a támogatást mindazoknak, akik az elmúlt két év során feltétlenül bíztak benne, hogy sikerrel jár.

Galéria

Kós Hubert azt mondta, mindössze egy hetet pihenhet, utána utazik vissza az Egyesült Államokba, hogy elkezdje a felkészült a decemberi budapesti rövidpályás úszó-világbajnokságra.

A folytatásban Gyulay Zsolt a magyar olimpiai mozgalom történetében először felhívta a színpadra a sportolókat felkészítő szakembereket, akik így képletesen az MBH Bank Elismerés Dobogójára léphettek fel, majd közös felvételek is készültek velük. A program végén a szurkolóknak volt lehetőségük személyesen testközelből találkozni, közös fotókat készíteni a magyar olimpikonokkal, illetve aláírást gyűjteni.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. augusztus 12., hétfő

Magyarország a régiónk „olimpiai bajnoka”, mindenhol jól fizetnek az érmek és a pontos helyezések

Bár az előző szerepléshez képest egy bronzéremmel kevesebbet szerzett, Magyarország a közép-kelet-európai régió „olimpiai bajnoka”.

Búcsú Párizstól: kialudt a láng, véget ért a 2024-es nyári olimpia

A Stade de France-ban a vasárnapi záróünnepségen kialudt a láng, ezzel véget ért a XXXIII. nyári olimpia Párizsban.

2024. augusztus 11., vasárnap

Magyarország küldöttsége 19, Romániáé 9 éremmel tér haza Párizsból

Záróakkordjához közeledik a 2024-es párizsi olimpia, amelyről a magyar küldöttség összesen 19, a román versenyzők pedig kilenc éremmel térhetnek haza.

Diadal az olimpia zárónapján: aranyérmet nyert öttusában Gulyás Michelle Párizsban

Gulyás Michelle parádés teljesítményt nyújtva aranyérmet nyert, Guzi Blanka pedig a kombinált számban jelentősen előre lépve negyedik lett a párizsi olimpia öttusaversenyén.

Birkózásban sem lett meg a bronz: a Magyarországot képviselő Muszukajev ötödik helyen végzett

A szabadfogású birkózók 65 kilogrammos súlycsoportjában szereplő Muszukajev Iszmail elveszítette a bronzmérkőzést, így az ötödik helyen végzett a párizsi olimpia vasárnapi zárónapján.

Nem lett meg a bronz: büntetőpárbajban legyőzték a magyar férfi vízilabda-válogatottat az amerikaiak

Az Egyesült Államok lett a férfi vízilabda bronzérmese a párizsi olimpián, a magyar csapata negyedik helyen végzett.

2024. augusztus 10., szombat

A román bajnokcsapathoz igazolt a magyar válogatottal olimpiai 6. kézilabdázó

Pásztor Noémi olimpikon kézilabdázó a román bajnoki címvédő Bukaresti CSM csapatához igazol a Gazeta Sporturilor című portál szombati beszámolója szerint.

Kiperelte a bronzérmet Ana Maria Bărbosu tornász számára a sportdöntőbíróságon a román sportági szövetség

A Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) a Román Tornaszövetség (FRG) és a Román Olimpiai és Sportbizottság beadványai alapján úgy döntött, hogy a párizsi olimpiai játékok talajtornája versenyén a bronzérem Ana Maria Bărbosu román tornászt illeti meg.

Az ötödik helyen végzett a magyar női vízilabda-válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott az ötödik helyen végzett a párizsi olimpián, amelynek szombati helyosztóján ötméteresekkel 15-12-re legyőzte az olasz csapatot.

Újabb két magyar érem Párizsban: Varga Ádám ezüst-, Kopasz Bálint bronzérmes kajak egyes 1000 méteren

Varga Ádám ezüst-, a címvédőként indult Kopasz Bálint pedig bronzérmet szerzett szombaton kajak egyes 1000 méteren a párizsi olimpián.