Férfi kézilabda-vb: átgázoltak a norvégok a végén a magyarokon, a hetedik helyért játszik a válogatott

Bánhidi Bence az északi védők szorításában

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A magyar férfi kézilabda-válogatott 33-25-re kikapott Norvégiától az olimpiai kvalifikációs világbajnokság 5-8. helyéért rendezett pénteki mérkőzésén Stockholmban.

MTI

2023. január 27., 20:322023. január 27., 20:32

2023. január 27., 20:522023. január 27., 20:52

A magyar csapat 18 fős keretéből ezúttal Kovacsics Péter és Palasics Kristóf maradt ki, Rosta Miklóst pedig az 52. másodpercben piros lappal végleg kiállították, mert úgy lőtt a hálóba egy büntetőt, hogy a labda súrolta a kapus fejét. A Szeged beállója nem döntötte meg Sipos Adrián „csúcsát”, mert utóbbi a 48. másodpercben kapott pirosat a Portugália elleni csoportmeccsen.

A várakozásoknak megfelelően gyors, pontos játékkal kezdtek a skandinávok (5-2), de az egyre jobban – és a két nappal ezelőttihez képest sokkal jobban – védekező magyarok csakhamar egyenlítettek (6-6).

Erre távoli átlövésekkel reagáltak a kétszeres vb-ezüstérmes norvégok, és 10-7-nél megint három találat volt az előnyük. José María Rodríguez Vaquero szövetségi kapitány már az első félidőben lehetőséget adott Szöllősi Szabolcsnak és Ligetvári Patriknak, akik a korábbi mérkőzéseken kevés játékidőt kaptak.

Bár Hanusz Egon és Ligetvári vezérletével a csapat felzárkózott 12-11-re, a folytatásban a támadásban elkövetett hibákat villámgyors ellenakciók végén rendre megbüntette az ellenfél, amely 16-12-re ellépett, a szünetben pedig három góllal vezetett. A játék képe a második félidőben sem változott, a támadásban elkövetett hibák számából eredt az alapvető különbség a két csapat között, és az határozta meg az eredmény alakulását is. Előbb a magyaroknak volt egy 4-1-es sorozatuk, majd a norvégok egy 5-1-es szériával a játékidő háromnegyedénél eldöntötték a meccset (24-19). A skandinávok – akik ekkor már sokkal hatékonyabban védekeztek ellenfelüknél – ezzel nem elégedtek meg, tovább növelték előnyüket (30-22), és végül az erőviszonyoknak megfelelő, fölényes győzelmet arattak.

Mikler Roland kilenc, a norvégoknál Kristian Saeveraas négy, Torbjörn Bergerud kilenc védéssel zárt, Sander Sagosen hét gólt szerzett. Lékai Máté hat, Bodó Richárd öt, Ligetvári Patrik négy gólt lőtt. A két csapat 32. egymás elleni mérkőzésén 18 magyar győzelem és két döntetlen mellett 12. alkalommal nyertek a norvégok. A magyarok – akiknek a legjobb hét közé jutás volt a céljuk – a csoportkört és a középdöntőt is két győzelemmel és egy vereséggel zárták, ezzel a negyeddöntőbe jutottak, és biztosították részvételüket a jövő márciusi olimpiai selejtezőtornán.

A szerdai negyeddöntőt 40-23-ra elveszítették a címvédő Dániával szemben, az utolsó meccsüket pedig a hetedik helyért játsszák vasárnap romániai idő szerint 14 órától Egyiptommal.

Eredmény, az 5-8. helyért, 1. játéknap:
Norvégia-Magyarország 33-25 (16-13)
-----------------------------------
Stockholm, v.: J. Bonaventura, C. Bonaventura (franciák)
lövések/gólok: 47/33, illetve 44/25
gólok hétméteresből: 2/1, illetve 7/6
kiállítások: 4, illetve 4 perc

Magyarország:
------------
Mikler - Bóka 1, Bodó 5, Hanusz 1, Bánhidi 1, Ilic 1, Rodríguez 3, cserék: Sipos 1, Rosta, Lékai 6, Szita, Szöllősi 1, Ligetvári 4, Ancsin 1

korábban írtuk

Más kávéház: súlyos vereségbe futottak bele a magyarok a kézilabda-vébé negyeddöntőjében

A magyar férfi kézilabda-válogatott 40-23-ra kikapott a címvédő Dániától az olimpiai kvalifikációs világbajnokság negyeddöntőjében, szerdán Stockholmban.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. április 09., kedd

Kiváló időeredménnyel tért vissza Milák Kristóf, Hosszú Katinka is elsőként döntős

Milák Kristóf kiváló időeredménnyel tért vissza a versenyzéshez a 126. úszó országos bajnokság keddi nyitónapján, melyen Hosszú Katinka is újra medencébe ugrott.

2024. április 07., vasárnap

A balesetek és a piros zászló sem akadályozták meg a kettős Red Bull-sikert Japánban

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjat, ezzel megerősítette vezető pozícióját a vb-pontversenyben.

2024. április 06., szombat

Újabb nyolcezres meghódítására indul Varga Csaba, magyar hegymászó még nem járt a csúcson (Videó)

Újabb nyolcezer méternél magasabb hegycsúcs oxigénpalack nélküli megmászására készül Varga Csaba. A nagyváradi hegymászó szombaton indul a világ 14. legmagasabb hegycsúcsa, a 8027 méter magasan fekvő Sisapangma meghódítására.

2024. április 05., péntek

Magyar tornászfiút bántalmaztak társai a román ifjúsági válogatott edzőtárborában – Vizsgálatot követel az RMDSZ

Jókora botrány rázta meg a romániai sportéletet: mint kiderült, román társai bántalmazták és – nemzetisége miatt – megalázták az ifjúsági férfi tornászválogatott egyik magyar tagját.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.