Férfi kézi-vb: Tunézia nem jelentett akadályt, második középdöntős meccsüket megnyerték a magyarok

Ilyés Ferenc (balra, pirosban) és Sipos Adrián gyűri az afrikai támadókat •  Fotó: MTI/Illyés Tibor

Ilyés Ferenc (balra, pirosban) és Sipos Adrián gyűri az afrikai támadókat

Fotó: MTI/Illyés Tibor

Megnyerte második középdöntős mérkőzését a magyar válogatott a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon vasárnap este a dániai Herningben.

Krónika

2019. január 20., 20:282019. január 20., 20:28

2019. január 20., 21:362019. január 20., 21:36

A magyar együttes – amely előző nap háromgólos vereséget szenvedett a házigazda dánoktól – 26-21 arányban múlta felül az Afrika-bajnok Tunézia legjobbjait, így három ponttal áll csoportjában. (Bár a tunéziaiak időn túl szereztek egy találatot, amit megadtak nekik a portugál bírók, a gólt végül elvették tőlük, így ötgólos különbséggel ért véget a találkozó). Nagy lendületet adott a Csoknyai István és Vladan Matics szövetségi kapitányok irányította nemzeti együttes számára a Szeged két kiválóságának, a bokasérüléssel bajlódó Balogh Zsoltnak és Bodó Richárdnak a visszatérése.

Különösen Balogh volt elemében, aki kilenc találattal szórta meg a tunéziaiakat.

Miközben az első félidő még szorosan alakult (16-14-es magyar előnnyel vonultak pihenni a csapatok), a második játékrészben fokozatosan felőrölte ellenfelét a magyar válogatott. Jól működött a támadás is, védekezésben pedig nagyon sokat lendített a csapat szekerén, hogy Székely Márton rendkívül elkapta a fonalat a kapuban, nagyon sok bravúrt sikerült bemutatnia.

Balogh Zsolt volt a magyar válogatott egyik legjobbja •  Fotó: MTI/Illyés Tibor Galéria

Balogh Zsolt volt a magyar válogatott egyik legjobbja

A magyar csapat két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel zárta a csoportkört Koppenhágában, a középdöntő harmadik összecsapásán, szerdán pedig az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiával találkozik. A vasárnapi meccs eredménye azt jelenti, hogy a magyaroknak továbbra is jó esélyük van helyosztót játszani a torna ötödik vagy hetedik pozíciójáért, de mindez matematikilag még nem dőlt el.

A német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon az első és a második helyezett az elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

Eredmény, középdöntő, 2. forduló, II. csoport:
Magyarország-Tunézia 26-21 (16-14)
---------------------------------
Herning, 1500 néző, v.: Fonseca, Santos Duerta (portugálok)
lövések/gólok: 41/26, illetve 40/21
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 1/1
kiállítások: 12, illetve 12 perc

Magyarország:
------------
Székely - Hornyák, Balogh 9, Bánhidi 2, Lékai 7, Bodó 4, Bóka 2, cserék: Nagy 1, Schuch, Sipos, Ilyés, Ligetvári, Juhász 1
szövetségi kapitányok: Csoknyai István, Vladan Matics

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. szeptember 15., vasárnap

Piastri győzött az idény eddigi legizgalmasabb Forma–1-es viadalán

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a vasárnapi Forma–1-es Azeri Nagydíjat Bakuban, ahol az idei szezon eddigi legizgalmasabb viadalát láthatták a szurkolók.

2024. szeptember 14., szombat

A magyar válogatott Sallai Roland a Galatasarayhoz igazolt

Sallai Roland a török élvonalbeli Galatasaray labdarúgócsapatánál folytatja pályafutását.

2024. szeptember 13., péntek

INTARO Trophy – a verseny, amely Marosvásárhelyt a nemzetközi tenisztérképre helyezi

A világ minden tájáról érkező élvonalbeli játékosok küzdenek a címért az INTARO Trophy nemzetközi férfi tenisztorna első kiadásán.

2024. szeptember 10., kedd

Helyzetekből nem volt hiány, de gólt nem sikerült lőnie a magyar labdarúgó-válogatottnak a bosnyákok ellen

A magyar labdarúgó-válogatott gól nélküli döntetlent játszott Bosznia-Hercegovinával a Puskás Arénában kedden, a Nemzetek Ligája A divíziójának második fordulós mérkőzésén.

2024. szeptember 09., hétfő

Puskás-díjas „hazai” magyar csatárt igazolt az Aradi UTA

Az Aradi UTA labdarúgócsapata leigazolta Zsóri Dánielt, aki 2019-ben elnyerte a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség Puskás-díját.

2024. szeptember 08., vasárnap

Magyarország 15, Románia 2 éremmel zárta a paralimpiát

Véget ért a párizsi paralimpia, melyen a magyar sportolók összesen 15, a románok 2 érmet szereztek.

„Szégyellnünk kell magunkat”. Rendkívül kritikusan értékelt a súlyos vereség után Marco Rossi

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint a németektől elszenvedett szombati 5-0-s vereség során a csapat az első félidőben elfogadható teljesítményt nyújtott, a másodikban viszont „eltűnt a pályáról”.

2024. szeptember 07., szombat

Szétcincálták a németek a magyar válogatottat a Nemzetek Ligája-összecsapáson

Csúnya vereségbe futott bele Magyarország labdarúgó-válogatottja a német együttes ellen a Düsseldorfban szombat este játszott Nemzetek Ligája-mérkőzésen.

Megvan Románia második érme a párizsi paralimpián: Camelia Ciripan asztaliteniszező bronzot nyert

Bronzérmet nyert Camelia Ciripan a párizsi paralimpia női egyéni asztalitenisz-versenyében (WS6).

Újabb magyar arany a paralimpián: Kiss Péter Pál kajakos védte meg címét

A kajakos Kiss Péter Pál címét megvédve aranyérmet szerzett a KL1-es kategóriában, 200 méteren a párizsi paralimpia szombati versenynapján. A nyolc éve Rióban ezüstérmes Suba Róbert a negyedik helyen ért célba.