Elsöprő győzelemmel csoportelső és negyeddöntős a férfi vízilabda-válogatott a dohai világbajnokságon

A kapu előtt ezúttal a vb-újonc Bányai Márk (jobbra) tempózott

Fotó: MTI/Kovács Tamás

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően fölényes, 28–1-es győzelmet aratott a kazah csapat felett, és veretlenül, csoportelsőként közvetlenül a negyeddöntőbe jutott a dohai világbajnokságon.

MTI

2024. február 09., 11:272024. február 09., 11:27

2024. február 09., 12:002024. február 09., 12:00

Varga Zsolt szövetségi kapitány együttesének így lesz egy plusz pihenőnapja, amelyet követően

kedden várhatóan az Ausztrália–Franciaország összecsapás győztesével játszik a négy közé jutásért.

A csapatba visszatért betegsége után, így a magyar rekordot tovább javítva tizedik világbajnokságán ugrott vízbe az olimpiai bajnok Varga Dénes, aki mellett a vb-újonc Tátrai Dávid is újra megkapta a lehetőséget. A két kimaradó ezúttal a csapatkapitány Jansik Szilárd és az olaszok elleni, drámai győzelem után a meccs legjobbjának megválasztott Vámos Márton volt.

A kazahok az olaszoktól 30, a románoktól 22 góllal kaptak ki, így nem volt kérdés a találkozó végkimenetele.

Éppen ezért Varga Zsolt már a meccs előtt bemelegítésre felhasználható időben is egy edzést vezényelt, még súlyzók is ott hevertek a parton percekkel a himnuszok előtt.

A gyakorlatilag edzőmeccsnek is nehezen nevezhető összecsapásra érkezett eddig a legtöbb helyi magyar szurkoló az Aspire Dome-ba, ugyanis Katarban a péntek és a szombat a hétvége. Szerdán az olaszok elleni, késő esti csúcsrangadón a másnapi iskolakezdés és munkanap miatt jóval kevesebben voltak.

A kapu előtt ezúttal a vb-újonc Bányai Márk tempózott.

A magyarok visszafogottabban kezdtek, az első néhány lövés kimaradt, ezt követően viszont beindult a gépezet és a négy gólt szerző Vigvári Vince vezetésével 8-0-s első negyedet produkáltak. A második felvonásban sem kapott gólt a magyar együttes, közben pedig megszerezte karrierje első világbajnoki találatát Kovács Péter, valamint Varga Dénes is feliratkozott a gólszerzők közé.

A magyarok a fordulást követően is megtisztelték riválisukat azzal, hogy komolyan vették a mérkőzést, ebből kifolyólag viszont a kazahok még gólveszéllyel kecsegtető kísérletig sem jutottak el.

A záró nyolc perc egyetlen igazi kérdése az maradt, meglesz-e a torna első „nullázása”, de a kazahok végül 3:46 perccel a vége előtt betaláltak, ezt pedig a teljes közönség, a magyar szurkolókkal együtt hangos tapssal jutalmazta. Végül a nemzeti együttes minden mezőnyjátékosa betalált, utolsóként Pohl Zoltán. A 28-1-es végeredményt Német Toni állította be ötméteresből.

A meccs legjobbjának járó díjat Novák Katalin magyar államfő adta át Vigvári Vincének.

Idézet
Azért az olasz meccs után gyakorlatilag eldőlt, hogy csoportelsők leszünk, ennek fényében már előre elkészítettük a következő napok programját, ennek volt az is a része, hogy a mai találkozót megelőzően közvetlenül volt már egy egyórás edzésünk.

Ez inkább a fizikai állóképességről, a robbanékonyságról szólt, a meccsen azt kértem a játékosoktól, hogy amennyit a vízben vannak, annyit dolgozzanak a ritmusukon, szerencsére mindenki sokat is játszhatott” – nyilatkozta a találkozót követően Varga Zsolt szövetségi kapitány. Hozzátette, este még egy kondis edzése is lesz a csapatnak, majd egy nap teljes pihenő következik, vasárnap pedig folytatják a felkészülést a negyeddöntőre. A szakember megjegyezte, a terveik szerint még egy kétkapus edzést is beiktatnak majd az Európa-bajnok spanyolokkal.

Eredmény:
férfi vízilabdatorna, csoportkör, 3. forduló, D csoport:
Magyarország-Kazahsztán 28-1 (8-0, 5-0, 8-0, 7-1)
-------------------------------------------------
gólszerzők: Vigvári Vi. 5, Nagy Á., Angyal 4-4, Zalánki, Varga Dé. 3-3, Manhercz, Tátrai, Német 2-2, Kovács, Fekete, Pohl 1-1, illetve Jeremin 1

korábban írtuk

Legyőzte az ausztrálokat, csoportelsőként jutott negyeddöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a dohai vb-n

A magyar női vízilabda-válogatott 13–9-re nyert az ausztrál csapat ellen, így százszázalékos teljesítménnyel, csoportgyőztesként közvetlenül a negyeddöntőbe jutott a dohai világbajnokságon.

2024. április 04., csütörtök

Van rá esély, hogy Budapest adjon otthont a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének, a kormány nyitott rá

A magyar kormány támogatja a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjének budapesti megrendezését.

Halottnak „nyilvánította” Jenei Imrét a román sajtó

Jenei Imre neves labdarúgóedző állítólagos halálhíréről számolt be csütörtökön számos román hírtelevízió és portál, mint utólag kiderült, teljesen tévesen.

FIFA-világranglista: Magyarország javított, Románia rontott

A magyar válogatott egy pozíciót javított, így a 26. helyen áll a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, melyet továbbra is a világbajnok Argentína vezet.

2024. április 03., szerda

Kiengedték a börtönből Dănuţ Lupu egykori válogatott labdarúgót

Elrendelte szerdán a bukaresti törvényszék Dănuţ Lupu feltételes szabadlábra helyezését. Az egykori válogatott labdarúgót két alkalommal is jogosítvány nélküli vezetésen érték, amiért hét hónap és tíz nap letöltendő börtönbüntetésre ítélték.

2024. március 28., csütörtök

Magyar vízilabdázót választott a tavalyi év legjobbjának az európai szövetség

Akárcsak a világszövetségnél (World Aquatics), a vizes sportokat tömörítő európai szervezetnél (LEN) is Zalánki Gergőt választották a 2023-as esztendő legjobb férfi vízilabdázójának.

2024. március 26., kedd

Legyőzte Koszovót, így immár 14 meccs óta veretlen a magyar labdarúgó-válogatott

A nyári Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott 2-0-ra legyőzte kedden a vendég koszovói csapatot a Puskás Arénában rendezett barátságos mérkőzésen.

2024. március 24., vasárnap

Műtétből felépülve törte meg ismét Verstappen győzelmi sorozatát a Ferrari spanyol pilótája

A vakbélműtétje után lábadozó Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Ausztrál Nagydíjat, melyet a címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája műszaki hiba miatt feladott.

2024. március 23., szombat

A stabil védekezésben látja a siker kulcsát a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya

Jansik Szilárd, a magyar férfi vízilabda-válogatott csapatkapitánya klubjával, a Ferencvárossal a bajnoki cím elhódításán kívül négyes döntőbe szeretne jutni a BL-ben, míg a nemzeti együttessel az olimpián szeretné kijavítani a dohai világbajnoki fiaskót.

2024. március 21., csütörtök

Szoboszlai csapata dobogós a romániai focikedvelők körében, de a favoritok az ibériai gárdák

Ibériai gárdák uralják a legjobb labdarúgó-csapatok népszerűségi listáját a romániai focikedvelők körében, de a harmadik helyre azért a Szoboszlai Dominiket is foglalkoztató Liverpool is odafér – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.

2024. március 20., szerda

A Sepsi OSK elleni mérkőzésen történt incidensek miatt több tízezer lejre bírságolták a ploieşti-i Petrolul klubot

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága szerdán 33 750 lejes bírságot szabott ki a ploieşti-i Petrolul klubra a Sepsi OSK elleni találkozón történt incidensek miatt.