Fotó: Krónika
2007. november 23., 00:002007. november 23., 00:00
Az angolok utoljára az 1994-es vb-ről hiányoztak, Eb-t legutóbb 1984-ben hagytak ki.
A horvátok az első negyedórában két gólt rúgtak, de az angolok a második félidő első húsz percében – egy jogtalanul megítélt büntetőnek köszönhetően is – kiegyenlítettek. A vendégek azonban nem álltak le, és még egyszer betaláltak, az oroszokat juttatva ki az Eb-re. Steve McClaren angol szövetségi kapitány a mérkőzés után kijelentette, leírhatatlan fájdalmat érez a kudarc miatt, de nem mond le. Az angol szövetség (FA) azonban menesztette a szakembert, azzal együtt, hogy így 2,5 millió fontos „fájdalomdíjat” kénytelen kifizetni neki. Az FA az utódról később dönt, sajtóértesülések szerint José Mourinho, a Chelsea korábbi trénere, illetve Martin O’Neill, az Aston Villa vezetőedzője a két legesélyesebb jelölt. A további három kiadó helyért vívott harcban nem történt meglepetés: a törökök, a portugálok és a svédek jutottak tovább. Az európai szövetség eközben kihirdette a december 2-i sorsolás értékcsoportjainak összeállítását: az első kalapban a két rendező – Ausztria és Svájc –, a címvédő Görögország, valamint Hollandia szerepel. A másodikban Horvátország, Olaszország, Csehország és Svédország, a harmadikban Románia, Németország, Portugália és Spanyolország, míg a negyedikben Lengyelország, Franciaország, Törökország és Oroszország kapott helyet.
Hírösszefoglaló
Magyarország: vereséggel és negatív rekordokkal zárult a jó játék
Vereséggel zárta Európa-bajnoki selejtezőit a magyar labdarúgó-válogatott: Várhidi Péter együttese hazai pályán 2-1-re kikapott az Eb-címvédő Görögországtól, így – 21 mérkőzés alatt 12 pontot gyűjtve – a 6. helyen végzett a C jelű hetesben, amely Magyarország legrosszabb helyezése a világbajnoki és Eb-selejtezők történetében. A magyarok 19 ponttal maradtak le az első helyezett Görögország mögött, ami szintén negatív rekordnak számít.
A lehangoló tények ellenére Hajnal Tamásék jó játékkal zárták a sorozatot. Buzsáky Ákos egy magánakciót követően a 8. percben vezetéshez juttatta a hazaiakat: 17 méterről megeresztett lövése megpattant egy védőn, és a hálóban kötött ki. A gólhelyzetig addig el sem jutott görögök Vanczák Vilmos „segítségével” egyenlítettek ki, aki hat méterről saját kapujába fejelt. A második félidőben Gekasz a találkozó egyetlen jelentős vendéghelyzeténél egyedül vezette Fülöp kapusra a labdát, aki csak elsodorni tudta – a büntetőt Baszinasz értékesítette. A számos veszélyes helyzetet kidolgozott magyarok gólig már nem jutottak, így elvesztették az öszszecsapást.
„Büszke vagyok játékosaimra, szinte példa nélküli dolog, hogy az aktuális Európa-bajnok ellen egy csapat kilenc gólhelyzetet tudjon kialakítani – értékelt Várhidi Péter szövetségi kapitány. – Nincs jelentősége, ki hányadik helyen végez a csoportban, ugyanis a világbajnoki selejtezők kalapjait ma már a világranglisták alapján állítják össze. Ha valaki már néhány évvel ezelőtt meglépte volna a fiatalítást, akkor ma akár továbbjutó helyen is állhatnánk” – mondta Várhidi, akinek szerződése december 31-éig szól. A magyar szövetség még nem foglalt állást, vele képzeli-e el a folytatást
Európa-bajnoki selejtezők, A csoport: Szerbia–Lengyelország 2-2, Portugália–Finnország 0-0, Örményország–Kazahsztán 0-1, Azerbajdzsán–Belgium 0-1. Végeredmény: 1. Lengyelország 28 pont, 2. Portugália 27, 3. Finnország 24, 4. Szerbia 21, 5. Belgium 18, 6. Kazahsztán 10, 7. Örményország 9, 8. Azerbajdzsán 5.
B csoport: Ukrajna–Franciaország 2-2, Olaszország–Feröer-szigetek 3-1, Grúzia–Litvánia 0-2. Végeredmény: 1. Olaszország 29, 2. Franciaország 26, 3. Skócia 24, 4. Ukrajna 17, 5. Litvánia 16, 6. Grúzia 10, 7. Feröer-szigetek 0.
C csoport: Magyarország–Görögország 1-2 (Buzsáky 8., ill. Vanczák 22. – öngól, Baszinasz 56. – 11-esből), Törökország–Bosznia-Hercegovina 1-0, Málta–Norvégia 1-4. Végeredmény: 1. Görögország 31 pont, 2. Törökország 24, 3. Norvégia 23, 4. Bosznia-Hercegovina 13, 5. Moldova 12, 6. Magyarország 12, 7. Málta 5.
D csoport: Németország–Wales 0-0, San Marino–Szlovákia 0-5, Ciprus–Csehország 0-2. Végeredmény: 1. Csehország 29, 2. Németország 27, 3. Írország 17, 4. Szlovákia 16, 5. Wales 15, 6. Ciprus 14, 7. San Marino 0.
E csoport: Anglia–Horvátország 2-3, Andorra–Oroszország 0-1, Izrael–Macedónia 1-0. Végeredmény: 1. Horvátország 29, 2. Oroszország 24, 3. Anglia 23, 4. Izrael 23, 5. Macedónia 14, 6. Észtország 7, 7. Andorra 0.
F csoport: Spanyolország–Észak-Írország 1-0, Svédország–Lettország 2-1, Dánia–Izland 3-0. Végeredmény: 1. Spanyolország 28, 2. Svédország 26, 3. Észak-Írország 20, 4. Dánia 20, 5. Lettország 12, 6. Izland 8, 7. Liechtenstein 7.
G csoport: Románia–Albánia 6-1, Szlovénia–Bulgária 0-2, Fehéroroszország–Hollandia 2-1. Végeredmény: 1. Románia 29, 2. Hollandia 26, 3. Bulgária 25, 4. Fehéroroszország 13, 5. Albánia 11, 6. Szlovénia 11, 7. Luxemburg 3.
Bár a sportág szerelmesei közül nagyon sokan tekintik példátlannak, hogy a magyar női és férfi vízilabda-válogatott egyformán elvérzett a döntőben, és „csak” ezüstérmet szerzett a szingapúri világbajnokságon, ebben egyáltalán nem mi vagyunk az úttörők.
A női csapathoz hasonlóan a magyar férfi vízilabda-válogatott is ezüstérmes lett a szingapúri világbajnokságon, miután a torna csütörtöki döntőjében 15-13 arányban vereséget szenvedett a spanyol együttestől.
A magyar női vízilabda-válogatott kikapott a görög csapattól a szingapúri vizes világbajnokság szerdai döntőjében, így be kell érnie az ezüstéremmel.
Eppel Márton a Nyíregyháza labdarúgócsapatától a Szuperligában szereplő FK Csíkszeredához igazolt.
Szoros mérkőzésen harcolta ki a döntőbe jutást a magyar férfi vízilabda-válogatott. Hétfőn a magyar női vízilabda-válogatott is bejutott a szingapúri vizes vb fináléjába, így a magyarok mindkét nemzeti csapata felérhet a csúcsra.
A magyar női vízilabda-válogatott lehengerlő játékkal 15-9-re legyőzte az olimpiai bajnok spanyol csapatot a szingapúri világbajnokság hétfői elődöntőjében.
Udvardy Panna és Veronika Erjavec párosa nyerte meg a 275 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornát Jászvásáron, ezzel a magyar játékos első páros trófeáját szerezte meg a WTA Touron.
A magyar férfi vízilabda-válogatott 18-12-re legyőzte a címvédő horvát csapatot a szingapúri világbajnokság vasárnapi negyeddöntőjében.
A magyar női vízilabda-válogatott 12-9-re legyőzte az olasz csapatot a szingapúri világbajnokság szombati negyeddöntőjében.
15-11 arányban legyőzte Romániát a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri vizes világbajnokságon pénteken megrendezett keresztbejátszáson, így a negyeddöntőben, a legjobb nyolc között szerepelhet.