Minden évben a rossz időjárás ellenére is több ezren kíváncsiak a néprajzi park skanzenjében szervezett koncertekre
Fotó: Jazz in the Park / Facebook
Három év kihagyás után visszatér a Jazz in the Park zenei rendezvény hagyományos helyszínére, a kolozsvári Sétatérre – közölték csütörtökön a szervezők.
2023. január 12., 19:272023. január 12., 19:27
2023. január 12., 20:132023. január 12., 20:13
A Hója-erdő aljában ősszel rendezendő jazz-zenei fesztivál előzményeként, június 30. és július 2. között a kincses város központja közelében található park ad otthont a fesztivál keretében meghirdetett nemzetközi jazzversenynek. A nyári megmérettetésre a világ minden tájáról várják a jazzmuzsikusok jelentkezését, a díjak összértéke meghaladja a 30 ezer eurót, ezenkívül a legjobb zenekar felléphet az őszi fesztiválon.
Mint arról korábban beszámoltunk, sokan kifogásolták, hogy az elmúlt években elmaradtak a Jazz in the Park sétatéri programjai, ugyanis míg a Romulus Vuia Néprajzi Park skanzenjében szervezett koncertekre jegyet kell váltani, a Sétatéren rendszeresen ingyenesen lehetett részt venni a koncerteken, programokon.
A zenekarok és énekesek megmérettetése kapcsán a szervezők elmondták, fontosnak tartják, hogy a rendezvényen lehetőséget adjanak a bemutatkozásra a feltörekvő tehetségek számára is, ösztönözzék őket a fejlődésre, és hozzájáruljanak ahhoz, hogy a hazai jazz nemzetközi szinten is ismert legyen. Az elődöntőt követően 15-ön méretkeznek majd meg, a zsűrit neves zenei szakemberek alkotják.
A Jazz in the Park fesztivál idén szeptember 1–3. között világhírű előadók koncertjeivel, valamint számos különleges programmal várja a jazz-zene kedvelőit a Romului Vuia Néprajzi Parkban, a főbb húzóneveket a későbbiekben jelentik be a szervezők. A rendezvénysorozat – mely a korábbi években több ízben is elnyerte a legjobb európai kisfesztivál díjat is – kinőtte Kolozsvárt, az ország minden tájáról és külföldről is sokan vásárolnak bérleteket a kincses városi eseményre.
Kiválósági okleveleket adnak át április 3-án Szatmárnémetiben a helyi magyar kulturális életet gazdagító személyiségeknek.
„Kovács András Ferenc írásművészete sokunk számára minta és mérce. Ma is közöttünk jár-kel. Nógat, hogy dolgozni kell. Gyöngybetűivel listákat ír, védi a jambust és a hexametert” – fogalmazott megkeresésünkre László Noémi kolozsvári költő.
Elhunyt Richard Chamberlain Golden Globe-díjas amerikai színész, a Tövismadarak és A sógun című tévésorozatok, a Monte Christo grófja és A három testőr című filmek főszereplője – jelentették amerikai hírportálok.
Életének 90. évében elhunyt Miske László, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház erdélyi születésű, Jászai Mari-díjas színművésze – közölte a teátrum sajtószolgálata szombaton az MTI-vel.
Elsősorban egyetemistákat és fiatal szakmabelieket vár áprilisi szakmai továbbképzésére a Transylvania Trust Alapítvány, de szívesen látnak minden olyan érdeklődőt is, aki szeretne elmélyedni az épített örökség védelemének, népszerűsítésének témájában.
A Román Ortodox Egyház (BOR) bírálja a brassói születésű Botond Nagy bukaresti rendezését a „keresztény vallási szimbólumok becsmérlő használata” miatt.
Erdély a népművészet területén nagyhatalom, a már alig fellelhető népi kultúrát pedig valahogyan meg kell őrizni, és ez nemcsak a magyar közösségre vonatkozik, hanem a románságra és a cigányságra is – vallja a gyergyóditrói születésű Kelemen László.
Ádám Gyula számos rangos díjjal kitüntetett csíkszeredai fotóművésznek a nagyszebeni polgármesteri hivatal kiállítóterében nyílik kiállítása – közölte a helyi magyarságot összefogó HÍD Egyesület.
Megfogalmazta a mának szóló világnapi üzenetét Theodoros Terzopoulos Görögország Színházigazgató, tanár, író, a Színházi Olimpia ihletője és a Nemzetközi Színházi Olimpiai Bizottság elnöke. A világnapi az üzenetet alább közöljük.
A színházi világnap, március 27. alkalmából Sebestyén Aba rendezőt, színészt, az immár 20 éve létrejött marosvásárhelyi Yorick Stúdió független színház vezetőjét faggattuk a teátrum küldetéséről.
szóljon hozzá!