Értékes alkotásokból nyílik kiállítás a nagyváradi Darvas-házban
Fotó: Balogh Levente
Huszonnyolc, főként a két világháború közötti időszakban készült festmény és grafika érkezik a nagyváradi Darvas-házba. A műalkotások a Nagyváradról elszármazott Böhm család gyűjteményéből kerülnek ötéves letétbe a Bihar Megyei Műemlékvédelmi Alapítványhoz (Oradea Heritage).
2025. március 08., 20:252025. március 08., 20:25
A Mindennapi élet című kiállítás megnyitóját március 15-én 15 órától tartják a nagyváradi Darvas-házban, az ünnepélyes megnyitót követően tárlatlátogatásra kerül sor a műgyűjtő vezetésével, ugyanakkor egy zenei meglepetéssel is készülnek – tájékoztatta a Krónikát a Bihar Megyei Műemlékvédelmi Alapítvány.
A közlemény rámutat: a Böhm család Nagyváradon kezdte meg a gyűjtemény kialakítását, mielőtt az 1980-as évek elején Németországba emigráltak. A gyűjtemény jelenleg csaknem 400 művet számlál, a Váradra érkező huszonnyolc pedig kifejezetten a Darvas-ház számára választották ki.
Aurel Popp alkotását is meg lehet majd tekinteni Nagyváradon
Fotó: Oradea Heritage
– ilyen például
További alkotók: Aurel Popp, Ziffer Sándor és Klein József – a nagybányai festőiskola képviselői, Tasso Marchini és Antal Andor – a két háború közötti Kolozsvár vizuális kultúrájának fontos alakjai, illetve Hans Eder, Csáki-Kopponyi Grete és Arthur Coulin.
Rodostó, a Rákóczi-kultusz zarándokvárosa címmel kötetbemutatót és kiállításmegnyitót tartanak csütörtökön a háromszéki Zabolán a Mikes-kastélyban.
Tizedik alkalommal szervezi a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) szervezőcsapata augusztus közepén a horrorfilmek fesztiválját a Szeben megyei Berethalomban.
Kertkönyvtár címmel szervez foglalkozást az érdeklődők számára a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár.
Néptánc- és népzeneoktatás, kézműves foglalkozások, nagycsaládos programok, minden korosztályt megszólító táborok szerepelnek a nagykárolyi Rekettye Kulturális Egyesület tevékenységei között, melynek elnöke céljaikról, terveikről beszélt a Krónikának.
Szent László magyar király halálának 930. évfordulóján Jánó Mihály művészettörténész érdekfeszítő és látványos vetített képes előadást fog tartani Sepsiszentgyörgyön.
Mikrokosmos címmel indul a kulturális kapcsolatokat Bartók Béla örökségét bemutatva erősítő program a magyar–román határ mentén európai uniós támogatással.
A sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeumban nyílik meg július 22-én, kedden 18 órától a Lábasház emeleti kiállítótereiben Damokos Csaba designer kiállítása.
A Magyar Rendőrség is felhívást tett közzé, hogy ha valaki látta a Maros megyei Mezőméhesen történt gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottját, azonnal értesítse a rendőrséget. A gyanúsított ellen európai és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.
Kristófi János nagyváradi festőnek állít emléket az a retrospektív kiállítás, amelyet július 22-én nyitnak meg a sepsiszentgyörgyi Erdélyi Művészeti Központban (EMŰK).
Megnyílt a jelentkezés a Filmtettfeszt Erdélyi Magyar Filmszemle versenyszekciójára. A Filmgaloppban tavaly fikciós alkotások versenyeztek egymással, így idén az erdélyi dokumentumfilmeké a főszerep.
szóljon hozzá!