A főszereplőt, Ninát Demeter Villő alakítja
Fotó: Filmtett Egyesület
Premier előtti vetítésekkel és közönségtalálkozókkal debütál Erdélyben a Véletlenül írtam egy könyvet – közölte a forgalmazó Filmtett Egyesület.
2025. március 17., 16:452025. március 17., 16:45
2025. március 17., 16:462025. március 17., 16:46
Lakos Nóra bájos családi filmje egy kiskamasz lányról szól, aki írói álmokat dédelget, miközben önmagát és édesanyja emlékét próbálja megismerni – olvasható a Filmtett Egyesület közleményében. Nina legfőbb vágya, hogy író legyen – kreativitását animációsfilm-rendező apjától örökölte. Mindennapjait kétbalkezes bűvész öccse kavarja fel, s mivel az édesanyja korán meghalt, női mintaként kissé merev nagynénje szolgál a családban.
édesanyja elvesztését és nyitja meg szívét az új családtag és az első szerelem előtt. Erről szól a Véletlenül írtam egy könyvet című film, amelynek főszereplőjét, Ninát Demeter Villő alakítja, filmbeli édesapja Mátray László, nagynénje Tenki Réka, titokzatos idős mentora pedig Zsurzs Kati. További szerepekben felbukkan Rujder Vivien, Mucsi Zoltán és a gyerekszereplő Hárs Bonca.
A főszerepben Demeter Villő és filmbeli édesapja, Mátray László sepsiszentgyörgyi színművész
Fotó: Filmtett Egyesület
A Véletlenül írtam egy könyvet nemzetközi premierje tavaly októberben volt az amszterdami Cinekid gyerek- és ifjúságifilm-fesztiválon, majd Tallinnban fődíjat nyert.
A Filmtett Egyesület egy szlovák, cseh és magyar koprodukcióban készült filmet hoz el a romániai mozikba: az Emma és a halálfejes lepke február 28-án kezdi itteni mozikörútját.
A bukaresti „I.L. Caragiale” Színház és Filmművészeti Egyetem (UNATC) nemzetközi konferenciát és workshopot szervez, melynek tematikája az úgynevezett „oktatófilmek” felhasználási gyakorlata a volt szocialista országokban.
A romániai magyar színházakról és az IFesztről is szó esett a Nemzeti Kisebbségi Színházak Nemzetközi Találkozóján, de felmerült egy budapesti helyszínű erdélyi fesztivál lehetősége is.
Film- és könyvbemutatóval tisztelegtek Janovics Jenő, a magyar filmgyártás úttörőjének munkássága előtt a kolozsvári Művész moziban. A magyar film napja alkalmából szervezett eseményen a „Szamos-parti Hollywoodba” kaphattak betekintést az érdeklődők.
Magyarország és Európa egyik legeredetibb és legkeményebb underground együttesének, a Vágtázó Halottkémeknek a koncertje is szerepel a kolozsvári Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) programjában.
Bár a világon az egyik legnagyszerűbb dolog a tánc, hiszen egyetemes, mindenki számára befogadható „nyelv”, amely az életerőt és az életörömöt hordozza, a virtuális „nézelődéshez” szokott mai társadalom ellustult – jelentette ki Könczei Csongor.
A Déryné Program Határtalan alprogramja részeként a magyar nyelvű színjátszás válik elérhetővé Felvidék, Kárpátalja, Vajdaság és Erdély mintegy 60, magyarok által lakott településén – jelentette be Novák Irén.
A népi együtt muzsikálás és éneklés nemcsak közösségi élményt, de életformát is jelenthet – mondta el az Erdélyben több helyszínen működő Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány (EHHA) kolozsvári intézetének kulturális szervezője, Nagy Kata.
Fürdővilág a Kárpát-medencében: Budapest, Sóvidék és Tarcsafürdő címmel nyit kiállítást április 30-án Sepsiszentgyörgyön a bukaresti Liszt Intézet.
Az Agyagkatonák – Az első kínai császár halhatatlan hadserege című kiállítás Marosvásárhelyre érkezik: május 7-től a Kultúrpalotában lesz látható, ez lesz a városban az idei legimpozánsabb nemzetközi kiállítás.
Május 8-11. között szervezik meg a 10. Csíkszeredai Könyvvásárt, melyen 50 kiadó mutatja be az olvasóknak legfrissebb kínálatát – közölték csütörtökön a szervezők.
szóljon hozzá!