A főszereplőt, Ninát Demeter Villő alakítja
Fotó: Filmtett Egyesület
Premier előtti vetítésekkel és közönségtalálkozókkal debütál Erdélyben a Véletlenül írtam egy könyvet – közölte a forgalmazó Filmtett Egyesület.
2025. március 17., 16:452025. március 17., 16:45
2025. március 17., 16:462025. március 17., 16:46
Lakos Nóra bájos családi filmje egy kiskamasz lányról szól, aki írói álmokat dédelget, miközben önmagát és édesanyja emlékét próbálja megismerni – olvasható a Filmtett Egyesület közleményében. Nina legfőbb vágya, hogy író legyen – kreativitását animációsfilm-rendező apjától örökölte. Mindennapjait kétbalkezes bűvész öccse kavarja fel, s mivel az édesanyja korán meghalt, női mintaként kissé merev nagynénje szolgál a családban.
édesanyja elvesztését és nyitja meg szívét az új családtag és az első szerelem előtt. Erről szól a Véletlenül írtam egy könyvet című film, amelynek főszereplőjét, Ninát Demeter Villő alakítja, filmbeli édesapja Mátray László, nagynénje Tenki Réka, titokzatos idős mentora pedig Zsurzs Kati. További szerepekben felbukkan Rujder Vivien, Mucsi Zoltán és a gyerekszereplő Hárs Bonca.
A főszerepben Demeter Villő és filmbeli édesapja, Mátray László sepsiszentgyörgyi színművész
Fotó: Filmtett Egyesület
A Véletlenül írtam egy könyvet nemzetközi premierje tavaly októberben volt az amszterdami Cinekid gyerek- és ifjúságifilm-fesztiválon, majd Tallinnban fődíjat nyert.
A Filmtett Egyesület egy szlovák, cseh és magyar koprodukcióban készült filmet hoz el a romániai mozikba: az Emma és a halálfejes lepke február 28-án kezdi itteni mozikörútját.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
Kolozsváron négy napra ismét a könyvek kerülnek a középpontba: június 26-án megnyílt a 14. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét, a kortárs magyar irodalom egyik legjelentősebb erdélyi seregszemléje.
Sepsiszentgyörgyön gazdag programot kínáló jazzfesztiválra várják a közönséget.
szóljon hozzá!