Korrupciógyanú az EP-ben. A három új vádemeléssel az ügyben érintettek száma „nagyjából tizenötre” emelkedett a Le Soir szerint
Fotó: Európai Parlament
Három újabb vádemeléshez vezetett 2024 végén a Katargate néven ismert nyomozás, amelyet Belgiumban folytatnak az Európai Parlamentben felmerült korrupciós gyanú ügyében – közölte a Le Soir napilap.
2025. január 09., 12:222025. január 09., 12:22
2025. január 09., 12:242025. január 09., 12:24
A napilap szerint a vádlottak a Szocialisták és Demokraták (S&D) európai parlamenti frakció csoportjának kötelékében, illetve a botrány két kulcsfigurájának – a volt olasz szocialista EP-képviselő, Pier Antonio Panzeri és Francesco Giorgi – környezetében dolgoztak.
A Le Soir azt írja, a három férfit azzal gyanúsítják, hogy kihasználták a katari meghívásokat – például a 2022-es labdarúgó-világbajnokság egyik mérkőzésére –, illetve készpénzt fogadtak el Marokkótól és Katartól. E két országot azzal gyanúsítják a hatóságok, hogy a korrupciót használták fel annak érdekében, hogy javítsák hírnevüket emberi jogi kérdésekben.
Mint ismeretes, a botrány 2022 decemberében robbant ki, amikor Brüsszelben többeket letartóztattak és jelentős készpénzösszegeket foglaltak le, amelyeket többek között Pier Antonio Panzeri, valamint Eva Kaili, az Európai Parlament görög alelnöke otthonában találtak.
Eva Kaili, Pier Antonio Panzeri és korábbi asszisztense, Francesco Giorgi – Kaili korábbi élettársa – mellett vádat emeltek két másik volt szocialista európai parlamenti képviselő, a belga Marc Tarabella és az olasz Andrea Cozzolino ellen.
A nyomozást több mint egy éve hátráltatják különböző ügyvédek által benyújtott, a büntetőeljárás szabályosságát érintő kifogások. Az esetleges bírósági tárgyalás időpontjáról eddig nem esett szó.
,,Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során embereket agyonverni" – idézte szombaton a hirado.hu Orbán Viktort.
Donald Trump amerikai elnök 30 százalékos vámot vetett ki az Európai Unióból és Mexikóból érkező importtermékekre szombaton augusztus 1-jei hatállyal.
A nyomozók ijesztő felfedezést tettek az Air India 171-es járatának júniusban történt, 279 ember életét követelő balesetének előzetes vizsgálata során – számolt be a BBC.
A 45 éves Sebestyén Józsefet Beregszász főutcájáról hurcolták el, majd egy vasdoronggal olyan súlyosan bántalmazták az ukrán karhatalmiak, hogy később már lábra sem tudott állni. Az ügy országos felháborodást váltott ki.
Megsebesült a román zsoldosokból álló, ukrán oldalon harcoló Getica harccsoport két katonája a frontvonalban egy orosz dróntámadásban.
Az a magyar–ukrán kettős állampolgár, akit Ukrajnában a napokban kényszersorozás közben agyonvertek, egy közülünk, ezt komolyan kell venni – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Izraeli légicsapás ért palesztinokat egy gázai egészségügyi központ közelében csütörtökön, tíz gyermek és hat felnőtt meghalt – közölték a helyi egészségügyi hatóságok, miközben a tűzszüneti tárgyalások elhúzódnak, és nem várható azonnali megállapodás.
A romániai mezőgazdasági termelők támogatása együtt jár az Ukrajnának nyújtott támogatással – közölte a román külügyminisztérium az ukrajnai mezőgazdasági termékek európai uniós importja kapcsán.
Donald Trump elnök csütörtökön az NBC-nek azt mondta, hogy megállapodást kötött a NATO-val arról, hogy az Egyesült Államok a szövetségen keresztül fegyvereket küld Ukrajnának, és hogy a NATO „száz százalékban” fizetni fogja ezeket a fegyvereket.
Nem bántalmazástól bekövetkezett tüdőembólia okozta az ukrán hadseregben szolgált Sebestyén József kárpátaljai magyar férfi halálát – közölte az ukrán szárazföldi erők parancsnoksága csütörtökön a hivatalos Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!