Fotó: Facebook/Cătălin Predoiu
Nem tisztességes, hogy Románia továbbra sem teljes jogú tagja a schengeni térségnek, mert az ország kész együttműködni az uniós határok védelmében és az illegális migráció elleni küzdelemben – jelentette ki a Bel- és Igazságügyi Tanács hétfői ülése előtt a sajtónak a belügyminiszter.
2024. március 04., 15:022024. március 04., 15:02
A Brüsszelben nyilatkozó Cătălin Predoiu elmondta, az valóban fontos előrelépés, hogy 2024. március 31-től megszűnik az ellenőrzés a Románia és a többi schengeni ország közötti belső uniós légi és tengeri határokon, de ezt szerinte
„Ezen fogunk dolgozni osztrák és más tagállamokbeli kollégáinkkal és barátainkkal. Készek vagyunk együttműködni az uniós határok védelmében és az illegális migráció elleni küzdelemben. (...) Nagyon jó eredményeink vannak ezen a téren, és úgy gondolom, hogy a jövőbeni döntéseknek ezen kell alapulniuk. (...) Készen állunk arra, hogy szakértelmünkkel hozzájáruljunk az egész Európai Unió és a schengeni térség megerősítéséhez” – mondta a miniszter.
A Bel- és Igazságügyi Tanács hétfői ülésének fontos napirendi pontja lesz a drogkereskedelem elleni küzdelem. Cătălin Predoiu tájékoztatása szerint Románia álláspontja az, hogy a tagállamoknak fokozniuk kell a rendőri fellépést a jelenség ellen, és szorosabbra kell fűzniük az együttműködést ezen a területen.
Az uniós testület ülésének egy másik fontos napirendi pontjáról, a migrációról a belügyminiszter elmondta, hogy
Példaként említette a Szerbiával közös kísérleti projektet, amelynek eredményeként az illegális migráció a közös határon nullára csökkent.
Hét kutya – hat kölyök és egy felnőtt tacskó – került életveszélybe egy furgon zárt rakterében víz és levegő nélkül a nyári hőségben.
Donald Trump amerikai elnök a kereskedelmi megállapodások megkötésére korábban szabott július 9-i határidő előtt levélben szándékozik tájékoztatni az Egyesült Államok kereskedelmi partnereit a további üzleti kapcsolatok feltételeiről.
A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton, miközben a Mi Hazánk Mozgalom bejelentette, feljelenti a rendőrséget.
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek hálaadó aranymisét mutatott be pappá szentelése 50. évfordulója alkalmából szombaton a budapesti Szent István-bazilikában. Úgy fogalmazott: továbbra is „missziós hivatásunk van” Magyarországon.
Oroszország kész egy újabb tárgyalási fordulót tartani Ukrajnával, esetleg Isztambulban, bár a tárgyalás helyében és időpontjában még meg kell állapodni – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz államfő Minszkben pénteken újságíróknak nyilatkozva.
Elfogtak egy csalás miatt körözött székelyföldi férfit Budapesten – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) pénteken a police.hu oldalon.
Péntek hajnali brüsszeli sajtótájékoztatóján Nicușor Dan kijelentette, hogy a román gazdaság néhány éve „egy helyben toporog”, és szükség van a fellendítésére.
Az Európai Bizottság támogatja az ukrán csatlakozási tárgyalások első fejezetének megnyitását; Ukrajna teljesítette a feladatát, így most rajtunk a sor – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke.
A következő öt év döntő jelentőségű lesz az Európai Unióban a védelmi készenlét megerősítésében – hangsúlyozták az EU-tagállamok vezetői csütörtöki brüsszeli EU-csúcstalálkozójukon kiadott nyilatkozatukban.
Több kisgyermeket gázolt el autójával egy kínai férfi csütörtökön Peking külvárosának egyik általános iskolája mellett – közölték a hatóságok és a kínai állami média.
szóljon hozzá!