Támadás a rendőrség ellen

•  Fotó: MTI

Fotó: MTI

Ismeretlen tettesek Kalasnyikovval lőtték tegnap az ORFK budapesti székházára. Ismeretlen tettesek gépfegyversorozatot adtak le tegnap hajnalban az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Teve utcai székházára Budapesten. Garamvölgyi László, az ORFK szóvivője elmondta, hogy a hajnali fél egykor végrehajtott támadásnak szemtanúi is voltak, így a lövések leadását a parkoló őre, illetve a székház előtt álló rendőrök is látták.

Balogh Levente

Balogh Levente

2007. február 14., 00:002007. február 14., 00:00

A szóvivő hozzátette: arendőrök már elemzik a térfigyelő kamerákáltal készített képeket. HorvácziEmese, a Nemzeti Nyomozóiroda szóvivője közölte,a hatóság lőfegyverrel és lőszerrel valóvisszaélés miatt indított eljárást.
Rendőrségi forrásainkszerint a lövöldözés idején a székházbiztonsági kamerái egy gyanús, sötétautót rögzítettek. Bene Lászlóországos rendőrfőkapitány tájékoztatásaszerint egy fekete Volkswagen márkájú autóvalóban a székház közelében volt alövöldözéskor, a kocsit keresik. A rendőrségötmillió forintos jutalmat ajánlott fel anyomravezetőnek. Bene közölte, a lövéseket nema kocsiból, hanem álló helyzetből adtákle az épületre. A főrendőr azt is elmondta, hogyösszesen tizennégy töltényhüvelyttaláltak. A golyók 7.62-es kaliberéből arendőrök arra következtetnek, hogy feltehetőleg AK–47-esKalasnyikovval lőtték a székházat. Az AK–47-esnem ritkaság a magyar alvilágban, és a világonis ez az egyik legelterjedtebb lőfegyver. A támadássorán az épület 9–14-ik emeleteit értéktalálatok. Bene szerint a támadók nem célzottlövéseket adtak le, csak az épületet akartákeltalálni, nem a rendőröket.
Petrétei Józsefrendészeti miniszter azt mondta: mélységesenelítéli a támadást, éskezdeményezni fogja a büntető törvénykönyvmódosítását. A miniszter azt ígérte,megvizsgálják: a büntetőjognak kell-efokozottabban védeni a rendőröket. Petréteiszerint „a rendőrséget korábban ért verbálistámadások most már tettlegességet iseredményeztek”. Ez szerinte azt mutatja, hogy a rendőrségetért támadások „kikezdték a rendőrségpresztízsét”. Erre jó példa szerinte,hogy az utóbbi időben „bizonyos személyek éssajtóorgánumok” a kommunista rendszer politikairendőrségéhez hasonlították aszervezetet.
Gyurcsány Ferenc kormányfőa rendőrszékházban tett látogatása utánkijelentette, szerinte a köztársaság egyikalapintézményét érte támadás.A miniszterelnök szerint „radikális eseményekláncolata” vezetett el a támadásig. KunczeGábor, az SZDSZ elnöke úgy vélte,elszigetelt esetről van szó, ugyanakkor rendőrszékházjelkép, annak a rendőrségnek az épülete,amely ellen most jelentős politikai támadások zajlanak„a parlamenten belül és kívülről is”.Szilvásy György kancelláriaminiszter kijelentette,bízik benne, hogy csak elszigetelt jelenségről vanszó. Elmondta, nem konkrétan erre, de ilyen típusúfenyegetésekre utalt, amikor a titkosszolgálatijelentésekről beszélt a napokban. Ugyanakkorhangsúlyozta: már korábban közölték,hogy fegyveres készülődésről szereztek tudomást.Varga Mihály, a Fidesz alelnöke közölte, pártjaazt várja a rendőrségtől, hogy minél hamarabbtisztázzák, mi történt. Varga kijelentette,„addig különféle konspirációk,összefüggések felvetésétindokolatlannak tartom”. A politikus hangsúlyozta: nem értegyet azokkal a véleményekkel, amelyek a Kossuth térikordon és a lövöldözés közöttvázoltak fel összefüggést, anélkül,hogy pontos információk lennének az éjszakatörténtekről. Varga Mihály leszögezte: aFidesz elutasítja az erőszak minden formáját.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. augusztus 25., hétfő

Szergej Lavrov: Oroszország készen áll a találkozóra Volodimir Zelenszkijjel, ha az megfelelően előkészített

Vlagyimir Putyin orosz elnök készen áll a találkozóra Volodmir Zelenszkij ukrán elnökkel, amennyiben a találkozó megfelelően előkészített, de egyelőre nincs tervben ilyen esemény – jelentette ki Szergej Lavrov.

Szergej Lavrov: Oroszország készen áll a találkozóra Volodimir Zelenszkijjel, ha az megfelelően előkészített
2025. augusztus 25., hétfő

Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően

Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy két lehetőség közül milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt.

Donald Trump két héten belül eldönti, milyen irányban lép tovább az ukrajnai háborút illetően
2025. augusztus 24., vasárnap

Lavrov az oroszajkú lakosság diszkriminálásának felhagyására szólította Kijevet

Kijevnek vissza kell vonnia az oroszajkú lakosságot diszkrimináló összes ukrán törvényt – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában.

Lavrov az oroszajkú lakosság diszkriminálásának felhagyására szólította Kijevet
2025. augusztus 24., vasárnap

Ukrajna függetlenségének napja: Zelenszkij biztonságot és békét ígér, Dan csodálatának adott hangot

Az Ukrajna függetlenségének napja alkalmából vasárnap közzétett üzenetében Nicușor Dan megerősítette, hogy Románia támogatja Ukrajna „jogos önvédelmi erőfeszítéseit”.

Ukrajna függetlenségének napja: Zelenszkij biztonságot és békét ígér, Dan csodálatának adott hangot
2025. augusztus 23., szombat

Bolojan Chișinăuban: mi egy vérből valók vagyunk

Ilie Bolojan szombaton Chișinăuban kijelentette, hogy az elmúlt 35 évben a Románia és a Moldovai Köztársaság közötti egykori szögesdrótkerítés a remény, a barátság és a szolidaritás terévé változott.

Bolojan Chișinăuban: mi egy vérből valók vagyunk
2025. augusztus 22., péntek

Az amerikai kormány több tíz millió külföldi vízumát vizsgálja felül

Az Egyesült Államok kormánya azonnali hatállyal leállította a dolgozói vízumok kiadását külföldi teherautó-sofőrök számára, és pénteken több tíz millió külföldi vízumának felülvizsgálatát is elindította.

Az amerikai kormány több tíz millió külföldi vízumát vizsgálja felül
2025. augusztus 22., péntek

Trump dühös az ukránokra, amiért a Barátság kőolajvezetéket támadják

Donald Trump amerikai elnök is értesült arról, hogy Ukrajna megtámadta a Magyarországot és Szlovákiát ellátó Barátság kőolajvezetéket, és dühös miatta – derült ki pénteken.

Trump dühös az ukránokra, amiért a Barátság kőolajvezetéket támadják
2025. augusztus 22., péntek

Ismét megtámadták a Barátság kőolajvezetéket „Magyar madarai”

Ismét megtámadta a Magyarország és Szlovákia ellátásához nélkülözhetetlen Barátság kőolajvezetéket az ukrán hadsereg.

Ismét megtámadták a Barátság kőolajvezetéket „Magyar madarai”
2025. augusztus 22., péntek

Netanjahu elrendelte a tárgyalásokat az összes izraeli túsz szabadon bocsátásáról

Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök kijelentette, hogy elrendelte a tárgyalások megkezdését az összes túsz szabadon bocsátásáról és a gázai háború befejezéséről „Izrael számára elfogadható feltételekkel”.

Netanjahu elrendelte a tárgyalásokat az összes izraeli túsz szabadon bocsátásáról
2025. augusztus 22., péntek

Trump Ukrajnáról: nem csak védekezni kell, hanem támadni is

Úgy tűnik, Donald Trump amerikai elnök arra ösztönzi Ukrajnát, hogy lépjen fel támadólag Oroszországgal szemben – legalábbis ez hámozható ki az elnök csütörtöki bejegyzéséből, amit a Truth Socialon tett közzé.

Trump Ukrajnáról: nem csak védekezni kell, hanem támadni is