Támogatás. A THAAD rakétarendszer működtetésére mintegy száz amerikai katonát küld Izraelbe Washington
Fotó: www.lockheedmartin.com/
Az Egyesült Államok egy fejlett rakétaelhárító rendszert és az azt működtető amerikai katonákat küld Izraelbe, „hogy segítsen megerősíteni Izrael légvédelmét, miután Irán április 13-án és október 1-jén is példátlan támadásokat intézett Izrael ellen” – közölte vasárnap a Pentagon.
2024. október 14., 17:002024. október 14., 17:00
Nem ez az első alkalom, hogy az Egyesült Államok a Terminal High-Altitude Area Defense (THAAD) üteget a Közel-Keletre telepíti – mondta Patrick Ryder vezérőrnagy, a Pentagon sajtószóvivője a közleményben,
A további amerikai csapatok Izraelbe telepítése azonban a CNN szerint figyelemre méltó az Izrael és Irán közötti fokozott feszültségek közepette, mivel a térség egy esetleges Irán elleni izraeli támadásra készül, amely tovább fokozhatja az ellenségeskedést.
Egy amerikai védelmi tisztségviselő szerint mintegy száz amerikai katonát telepítenek Izraelbe a THAAD-rendszer működtetésére.
A THAAD rendszer kifejezetten a ballisztikus rakéták védelemre szolgál, és segíthet Izraelnek jobban megvédeni magát egy jövőbeli iráni támadással szemben, ha Irán úgy dönt, hogy válaszol egy esetleges izraeli csapásra.
Az Egyesült Államok konzultált Izraellel arról, hogy miként tervez válaszlépéseket Irán október 1-jei támadására, és
Joe Biden amerikai elnök szerdán közel két hónap óta először beszélt Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel, és közölte vele, hogy Izrael megtorlásának „arányosnak” kell lennie.
Az amerikai hadsereg jelentősen növelte közel-keleti jelenlétét 2023. október 7. óta, amikor a Hamász megtámadta Izraelt. Az USA megerősítette légvédelmét az egész térségben, további hadihajókat és repülőgép-hordozókat telepített a Földközi-tenger keleti részére, a Vörös-tengerre és az Arab-tengerre, és nemrég további katonákat küldött Ciprusra, hogy segítsenek az esetleges evakuálás tervezésében – jelentette korábban a CNN.
Barnamedve támadt rá egy nőre, és súlyosan megsebesítette Szlovéniában, a fővárostól, Ljubljanától mintegy tíz kilométerre délkeletre fekvő Skofljica külvárosában, egy erdőszélen - közölte szerdán a ljubljanai rendőrség.
A háború megállítását sürgette a béketárgyalások elindításával Ukrajnában XIV. Leó pápa, aki tűzszünetet, a humanitárius jog betartását és a túszok szabadon engedését kérte a Gázai övezetben is a Szent Péter téren tartott szerdai általános audiencián.
Vlagyimir Putyin elnök az ukrajnai háború befejezésének egyik feltételeként azt követeli, hogy a nyugati vezetők írásban kötelezzék el magukat a NATO keleti bővítésének leállítására és az Oroszországgal szembeni szankciók egy részének feloldására.
Elkötelezettségét hangsúlyozta a Románia és az Egyesült Államok közötti stratégiai partnerség elmélyítése mellett Nicușor Dan román államfő, miután telefonon beszélgetett Donald Trump amerikai elnökkel.
Káosz tört ki kedden egy vitatott, az Egyesült Államok által támogatott csoport által működtetett gázai segélyosztó helyszínen, amikor kétségbeesett palesztinok ezrei igyekeztek élelmiszerhez, miközben izraeli katonák figyelmeztető lövéseket adtak le.
Telefonon egyeztetett kedden Nicușor Dan új román államfő Donald Trump amerikai elnökkel – közölte a Digi 24 hírcsatorna saját értesülésre hivatkozva.
Pengeváltáshoz vezetett Moszkva és Washington között, hogy Donald Trump amerikai elnök ismét bírálta orosz kollégáját, Vlagyimir Putyint, amiért az halogatja a színvallást az ukrajnai fegyverszünettel kapcsolatosan.
Donald Trump amerikai elnök szerint az orosz elnök „a tűzzel játszik”.
Az Európai Bizottságnak továbbra is nagyon komoly aggodalmai vannak a magyarországi jogállamisági helyzettel kapcsolatban – jelentette ki Michael McGrath demokráciáért, igazságügyért és a jogállamiságért felelős uniós biztos kedden Brüsszelben.
Az eddiginél is ellentmondásosabb helyzet alakult ki a gázai tűzszüneti tervek kapcsán a Hamász terrorszervezet, Izrael és az Egyesült Államok között.
szóljon hozzá!