Fotó: Facebook/Giulio Piscitelli
Éjszakába nyúló összecsapásokba torkolltak egyes szélsőséges csoportok és a rendőrök között a hétfőn este több olasz nagyvárosban zajló tüntetések. A járvány második hullámát nehezebben menedzselő Conte-kormány szerint „szervezett zavargásokról” van szó.
2020. október 27., 12:072020. október 27., 12:07
Torinóban, Milánóban, Nápolyban és több más városban utcai megmozdulások zajlottak hétfőn, a járványügyi szigorítások első estéjén, a belügyminisztérium nemzetbiztonsági riasztást adott ki.
Ezt megelőzően már napközben is egymást követték a demonstrációk. Utcára a vendéglátósok vonultak, majd csatlakoztak hozzájuk más szakmák képviselői, az oktatás leállítása miatt tiltakozó családok, egyetemisták.
A békésen kezdődő demonstrációk több városban éjszakába nyúló összecsapásokba torkolltak egyes szélsőséges csoportok és a rendőrök között, ahogyan pénteken Nápolyban és szombaton Rómában is történt. Torinóban több mint ezren töltötték meg a város központi részét:
Egy újságíró megsérült. A terrorizmusellenes nyomozóigazgatóság (Digos) tájékoztatása szerint öt személy vettek őrizetbe, mindnyájan futballszurkolók. Milánóban szintén voltak nem engedélyezett utcai felvonulások, a tüntetők a Giro d’Italia kerékpárversenyhez használt kordonokat dobálták a rendőrökre.
Nápolyban a hétfő délelőtti megmozdulás után este is több ezren vonultak fel a tartományi elnök, Vincenzo De Luca lemondását követelve, aki szeptember 21-én választottak meg ismét. A nápolyi étteremtulajdonosok koporsóval meneteltek.
Fotó: Facebook/Giulio Piscitelli
Tüntettek Trevisóban, Viareggióban és Cremonában is, ahol a vendéglátósok lábasfedőkkel verték a tiltakozás ritmusát.
Giuseppe Conte miniszterelnök kedden találkozik a szakmai képviseletek és szakszervezetek képviselőivel. A kormány ötmilliárd eurós csomagot ígért a korlátozásokban érintett ágazatoknak, a többi között a bezárt moziknak és színházaknak, valamint a szintén lezárt edzőtermeknek és uszodáknak.
Heves reakciót okozott Matteo Renzi, a kormánypárti Élő Olaszország (IV) vezetőjének kijelentése, aki elfogadhatatlannak nevezte a kormány által bevezetett korlátozásokat.
Az ugyancsak kormányzó baloldali Demokrata Párt (PD) úgy vélte, Matteo Renzi belülről bontja a kormány erejét. Giorgia Meloni, a jobboldali Olasz Testvérek (FdI) elnöke nemzeti összefogást javasolt a kormánynak és az ellenzéknek, feltételként szabva, hogy az egészségügyi veszélyhelyzet után választásokat tartanak. Mint ismeretes, tavasszal Olaszországot sújtotta a leginkább a járvány az európai országok közül.
Sulyok Tamás köztársasági elnök vatikáni találkozójuk során arra kérte XIV. Leó pápát, hogy amint teheti, látogasson el ismét Magyarországra.
Hitetek és örömötök szolgája akarok lenni – mondta XIV. Leó a péteri szolgálatának kezdetét jelentő szentmisén vasárnap a vatikáni Szent Péter-téren, hangsúlyozva, hogy a péteri szolgálat két dimenziója a „szeretet és az egység”.
Romániai idő szerint vasárnap 13 óráig több mint 1 millió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Romániai idő szerint szombaton 22 óráig több mint 700 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Donald Trump amerikai elnök szombaton a Truth Social nevű közösségi oldalán bejelentette, hogy hétfőn telefonon tárgyal Vlagyimir Putyin orosz elnökkel az ukrajnai háború leállításáról.
Romániai idő szerint szombaton 16.40 órakor átlépte az 500 ezret az elnökválasztás második fordulójában külföldön szavazó román állampolgár száma – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 11 óráig több mint 270 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Nem kívánta kommentálni a Krónika kérdésére az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma (DHS) azt az értesülést, miszerint Romániának a vízummentességi programból való kizárásához hozzájárult a tavalyi elnökválasztás eredményének érvénytelenítése.
Romániai idő szerint pénteken 21 óráig több mint 200 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójának első napján – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!