Peszkov „butaságoknak” nevezte azokat a vádakat, hogy Oroszországnak kapcsolatai vannak Călin Georgescuval
Fotó: Orosz elnöki hivatal
A Kreml kedden megfogalmazott álláspontja szerint „nem lesz legitim” a romániai elnökválasztás Călin Georgescu részvétele nélkül – írja az EFE.
2025. március 11., 14:222025. március 11., 14:22
„Nyíltan fogalmazva a nélküle (Călin Georgescu – szerk. megj) szervezett választásoknak nem lesz legitimitásuk” – idézte a hírügynökség Dmitrij Peszkov nyilatkozatát.
Úgy vélekedett, hogy ez a lépés a „demokrácia megvetését” jelenti.
Robert Fico szlovák miniszterelnök felszólította az Európai Bizottságot, hogy foglaljon hivatalosan állást a romániai elnökválasztás körüli vitában, miután Călin Georgescut kizárták a versenyből.
Peszkov ugyanakkor az Agerpres hírügynökség szerint „butaságoknak” nevezte azokat a vádakat, hogy Oroszországnak kapcsolatai vannak Georgescuval.
Tavaly novemberben Georgescu meglepő módon megnyerte a romániai elnökválasztás első fordulóját, amelyet azonban érvénytelenítettek, mivel felmerült a gyanú, hogy a jelölt illegálisan finanszírozta a kampányát, és Oroszország beavatkozott a választási folyamatba – emlékeztetett az EFE.
Szovjet típusú államcsínynek nevezte Matteo Salvini, az olasz jobboldali Liga elnöke, hogy a román Központi Választási Iroda (BEC) vasárnap eltiltotta az elnökválasztáson való indulástól Călin Georgescut.
Elon Musk milliárdos sem hagyta kommentár nélkül a vasárnap esti fejleményeket, amikor is a Központi Választási Iroda (BEC) megtiltotta Călin Georgescu indulását.
22 óra után nem sokkal fekete füst szállt fel a Vatikánban található Sixtus-kápolna kéményéből, ami azt jelenti, hogy az első szavazási forduló során nem választottak új pápát.
Letépte a magyar nemzeti színű szalagot a nándorfehérvári diadal emlékművéről, és helyére román trikolórt idéző pántlikát kötött egy belgrádi román férfi, aki szerint „mindenhol ellopják a történelmünket a magyarok”.
Százharminchárom választó bíboros és több idősebb kardinális jelenlétében kezdődött szerdán délelőtt a Szent Péter bazilikában a római pápa megválasztásáért tartott szentmise.
Amint a romániai települések képviselő-testületei is megszavazzák a román–magyar kistérség alapító okmányait, csak a két ország külügyminisztériumainak jóváhagyása szükséges, hogy a határ menti régió közös fejlesztési szervezete megkezdhesse működését.
Fel kell gyorsítani Ukrajna csatlakozását az Európai Unióhoz, mert a csatlakozás a legerősebb biztonsági garancia – jelentette ki Ursula von der Leyen szerdán Strasbourgban. Az Európai Bizottság elnöke Ukrajna további támogatását is hangsúlyozta.
Kiverte a biztosítékot BukarestbenVlagyimir Putyin orosz elnök egyik korábbi nyilatkozatának moszkvai felmelegítése, amelyben arról beszélt, hogy a NATO-rakétatámaszpont miatt Románia hozzájárult a térséget érő biztonsági fenyegetések növeléséhez.
Bár egy pártcsaládba tartoznak, Giorgia Meloni olasz kormányfő nem gratulált nyilvánosan a George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és a szélsőjobboldal álalmfőjelöltjének első fordulós győzelme után
Friedrich Merz, Németország új kancellárja egy kedd esti interjúban arra intette az amerikai kormányzatot, hogy „maradjon távol” országa belpolitikájától.
A Hamász egyik magas rangú tisztségviselője kijelentette, hogy a terrorszervezet nem érdekelt a további tárgyalásokban egy új gázai tűzszüneti és túszszabadítási megállapodásról, miközben Izrael folytatja „kiéheztető háborúját”.
Donald Trump amerikai elnök Oroszország ukrajnai invázióját annak tulajdonította, hogy Oroszországot kizárták a Nyolcak csoportjából (G8), amely ma már a Hetek csoportjaként (G7) ismert.
szóljon hozzá!