Bevetés. Az izraeli légierő a Hezbollah számos létesítményét kiiktatta
Fotó: X/Izraeli védelmi minisztérium
Izrael bejelentette, hogy harci gépei csütörtökön este több mint 100 Hezbollah-rakétavetőt és más „terrorista létesítményeket”, köztük egy dél-libanoni fegyverraktárt találtak el.
2024. szeptember 20., 08:292024. szeptember 20., 08:29
Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) szerint a rakétavetők készen álltak arra, hogy bevessék őket Izrael ellen – közölte a BBC. Áldozatokról egyelőre nem érkezett hír.
A libanoni állami Nemzeti Hírügynökség szerint
Korábban Haszan Naszrallah, a Hezbollah vezetője azt mondta, hogy a hét eleji halálos robbanások „átléptek minden vörös vonalat”, és azzal vádolta Izraelt, hogy szerinte ez hadüzenetnek minősül.
Izrael minden határon túlment a távközlési eszközök tömeges felrobbantásával Libanonban – jelentette ki Haszan Naszrallah sejk, a Hezbollah libanoni síita fegyveres mozgalom vezetője, miután milíciájának számos tagja is megsebesült a robbanásokban.
Izrael nem ismerte el, hogy ő áll a kedden és szerdán elkövetett támadások mögött – amelyek során országszerte egyszerre robbantak fel csipogók és adó-vevő készülékek –, és amelyekben a libanoni hatóságok szerint 37 ember meghalt és 3000 megsebesült.
Joáv Galant védelmi miniszter azonban azt mondta, hogy
A BBC emlékeztet: a korábban szórványos, határokon átnyúló harcok 2023. október 8-án – egy nappal azután, hogy a Hamász fegyveresei Gázából példátlan támadást intéztek Izrael ellen – eszkalálódtak, amikor a Hezbollah a palesztinokkal való szolidaritásból izraeli állásokat lőtt.
Azóta több száz ember, többségükben a Hezbollah harcosai haltak meg a határon átnyúló harcokban, és tízezrek kényszerültek lakóhelyüket elhagyni a határ mindkét oldalán.
Mindkettőt Irán támogatja, és Izrael, az Egyesült Királyság és más országok terrorista szervezetként tartják számon őket.
Az IDF csütörtökön késő este kiadott közleményében közölte, hogy harci gépei „körülbelül 100 kilövőállást és további, körülbelül 1000 vetőcsőből álló terrorista infrastruktúra-helyszínt találtak el, amelyek készen álltak arra, hogy a közeljövőben izraeli terület felé lőjenek”.
„Az IDF folytatja a Hezbollah terrorszervezet infrastruktúrájának és képességeinek a leépítésére irányuló műveleteket Izrael állam védelme érdekében” – közölte az izraeli hadsereg.
Hét kutya – hat kölyök és egy felnőtt tacskó – került életveszélybe egy furgon zárt rakterében víz és levegő nélkül a nyári hőségben.
Donald Trump amerikai elnök a kereskedelmi megállapodások megkötésére korábban szabott július 9-i határidő előtt levélben szándékozik tájékoztatni az Egyesült Államok kereskedelmi partnereit a további üzleti kapcsolatok feltételeiről.
A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton, miközben a Mi Hazánk Mozgalom bejelentette, feljelenti a rendőrséget.
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek hálaadó aranymisét mutatott be pappá szentelése 50. évfordulója alkalmából szombaton a budapesti Szent István-bazilikában. Úgy fogalmazott: továbbra is „missziós hivatásunk van” Magyarországon.
Oroszország kész egy újabb tárgyalási fordulót tartani Ukrajnával, esetleg Isztambulban, bár a tárgyalás helyében és időpontjában még meg kell állapodni – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz államfő Minszkben pénteken újságíróknak nyilatkozva.
Elfogtak egy csalás miatt körözött székelyföldi férfit Budapesten – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) pénteken a police.hu oldalon.
Péntek hajnali brüsszeli sajtótájékoztatóján Nicușor Dan kijelentette, hogy a román gazdaság néhány éve „egy helyben toporog”, és szükség van a fellendítésére.
Az Európai Bizottság támogatja az ukrán csatlakozási tárgyalások első fejezetének megnyitását; Ukrajna teljesítette a feladatát, így most rajtunk a sor – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke.
A következő öt év döntő jelentőségű lesz az Európai Unióban a védelmi készenlét megerősítésében – hangsúlyozták az EU-tagállamok vezetői csütörtöki brüsszeli EU-csúcstalálkozójukon kiadott nyilatkozatukban.
Több kisgyermeket gázolt el autójával egy kínai férfi csütörtökön Peking külvárosának egyik általános iskolája mellett – közölték a hatóságok és a kínai állami média.
szóljon hozzá!