Pedro Sánchen - Archív felvétel
Fotó: Pedro Sánchez/Facebook
Levélbombát küldtek ismeretlenek Pedro Sánchez miniszterelnöknek – közölte a spanyol belügyminisztérium csütörtökön.
2022. december 01., 13:092022. december 01., 13:09
2022. december 01., 17:152022. december 01., 17:15
A tárca tájékoztatása szerint az egy héttel ezelőtt,
Az elmúlt 24 órában hasonló levélbomba érkezett a madridi ukrán nagykövetségre, amelynek egyik munkatársa könnyebben megsérült a kezén, a Torrejón de Ardozban található katonai légi bázisra, valamint egy zaragozai fegyvergyártó céghez is.
Levélbombától megsebesült szerdán a madridi ukrán nagykövetség egyik alkalmazottja – jelentette a spanyol sajtó.
A katonai támaszpontra küldött levél címzettje a védett létesítmény területén működő Európai Unió Műholdközpontja (SatCen) volt, a gyanús küldeményt az átvilágításkor ott is kiszűrte a biztonsági szolgálat, csakúgy mint az Instalaza nevű vállalatnál, ahol az épületet azonnal evakuálták, a tűzszerészek pedig ellenőrzött körülmények között felrobbantották a pokolgépet.
Rafael Pérez, a belügyminisztérium biztonsági államtitkára a történtekről tartott sajtótájékoztatón elmondta:
Az ügyben indult nyomozás első eredményei szerint mind az öt küldemény ugyanonnan származhat, erre utal a külső és tartalmi hasonlóság is, mivel pirotechnikai eszközökben használatos robbanóanyag volt a barna borítékokban. Valószínűsítik továbbá, hogy belföldön adhatták postára a küldeményeket.
Az államtitkár beszámolt arról, hogy a kormányfőnek címzett levélbomba miatt november 24-én elrendelték a közintézmények védelmének fokozását, a madridi ukrán nagykövetségre kézbesített küldemény után pedig megerősítették a biztonságot a spanyolországi diplomáciai képviseleteknél.
Újságíró kérdésre válaszolva elmondta: a kormány nem tartja indokoltnak az ország terrorkészültségi szintjének növelését.
A külképviseletre a nap folyamán gyanús küldemény érkezett, amelyről kiderült, hogy ugyanolyan levélbombáról van szó, mint amilyet öt másik intézmény is kapott korábban – közölte a belügyminisztérium.
Hét kutya – hat kölyök és egy felnőtt tacskó – került életveszélybe egy furgon zárt rakterében víz és levegő nélkül a nyári hőségben.
Donald Trump amerikai elnök a kereskedelmi megállapodások megkötésére korábban szabott július 9-i határidő előtt levélben szándékozik tájékoztatni az Egyesült Államok kereskedelmi partnereit a további üzleti kapcsolatok feltételeiről.
A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton, miközben a Mi Hazánk Mozgalom bejelentette, feljelenti a rendőrséget.
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek hálaadó aranymisét mutatott be pappá szentelése 50. évfordulója alkalmából szombaton a budapesti Szent István-bazilikában. Úgy fogalmazott: továbbra is „missziós hivatásunk van” Magyarországon.
Oroszország kész egy újabb tárgyalási fordulót tartani Ukrajnával, esetleg Isztambulban, bár a tárgyalás helyében és időpontjában még meg kell állapodni – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz államfő Minszkben pénteken újságíróknak nyilatkozva.
Elfogtak egy csalás miatt körözött székelyföldi férfit Budapesten – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) pénteken a police.hu oldalon.
Péntek hajnali brüsszeli sajtótájékoztatóján Nicușor Dan kijelentette, hogy a román gazdaság néhány éve „egy helyben toporog”, és szükség van a fellendítésére.
Az Európai Bizottság támogatja az ukrán csatlakozási tárgyalások első fejezetének megnyitását; Ukrajna teljesítette a feladatát, így most rajtunk a sor – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke.
A következő öt év döntő jelentőségű lesz az Európai Unióban a védelmi készenlét megerősítésében – hangsúlyozták az EU-tagállamok vezetői csütörtöki brüsszeli EU-csúcstalálkozójukon kiadott nyilatkozatukban.
Több kisgyermeket gázolt el autójával egy kínai férfi csütörtökön Peking külvárosának egyik általános iskolája mellett – közölték a hatóságok és a kínai állami média.
szóljon hozzá!