Sikeres akció. Az izraeli művelet során a Hezbollah több tagját is sikerült ártalmatlanná tenni a felrobbantott csipogók segítségével
Fotó: X
Izrael most először erősítette meg, hogy ő állt a szeptemberi művelet mögött, amelynek során a Hezbollah által Libanonban használt több száz személyhívót robbantottak fel.
2024. november 11., 09:282024. november 11., 09:28
A CNN által idézett izraeli médiajelentések vasárnap arról számoltak be, hogy Benjámin Netanjahu miniszterelnök közölte kabinetjével:
Egy izraeli tisztségviselő megerősítette ezeket a bejelentéseket a CNN-nek – ez az első alkalom, hogy Izrael elismerte szerepét.
A kormány döntése, hogy tájékoztatja az izraeli médiát Netanjahu megjegyzéseiről – és ezzel megerősíti, hogy Izrael állt a művelet mögött – úgy tűnik, újabb fejezete az Izraelt az elmúlt hetekben uraló belpolitikai machinációknak.
Az izraeli kormány ellen több büntetőeljárás is folyik, többek között azért, mert állítólag hamisított hírszerzési jelentéseket szivárogtattak ki a nemzetközi médiának.
A Miniszterelnöki Hivatal tagadja a vétkességét.
Mint ismeretes, szeptember 17-én több ezer Hezbollah-tag csipogája robbant del, majd egy nappal később a walkie-talkie-jaik. A robbanásokban legalább 37 ember – köztük néhány gyermek – meghalt, és közel 3000-en megsebesültek, a libanoni egészségügyi hatóságok szerint sokan közülük civil járókelők.
„Az IDF kiváló eredményeket hoz, együtt a Sin Bet, együtt a Moszad, együtt az összes szerv és az összes intézmény, és ezek nagyon lenyűgöző eredmények” – mondta szeptember 18-án.
A csipogótámadások elismerése akkor történt, amikor Netanjahu elmondta, hogy az elmúlt napokban háromszor is beszélt Donald Trump megválasztott amerikai elnökkel.
A jeruzsálemi miniszterelnöki hivatal ennek kapcsán azt közölte, hogy
A hivatal közleménye szerint Netanjahu az elsők között hívta fel a republikánus párt győztes jelöltjét. Az izraeli miniszterelnök „meleg és szívélyes jellegű beszélgetésükön gratulált Trumpnak a választási győzelméhez, és megállapodtak abban, hogy együtt fognak dolgozni Izrael biztonságáért, és megvitatták az Izrael elleni iráni fenyegetés ügyét is” – hangsúlyozta a miniszterelnöki hivatal.
Benjámin Netanjahu a heti kormányülésen vasárnap az mondta, hogy az elmúlt napokban háromszor beszélt Donald Trumppal, a jövendő és volt amerikai elnökkel.
– jelentette ki az izraeli kormányfő.
Ron Dermer, a stratégiai ügyek minisztere ezen a héten az Egyesült Államokba látogat, ahol várhatóan találkozik Donald Trumppal és vezető tanácsadóival.
Dermer várhatóan megvitatja Trumppal és tanácsadóival a gázai és libanoni háború kérdését, az Izrael és Irán közötti feszültség ügyét, és az Ábrahám-egyezmények kiterjesztésének lehetőségét, valamint az Izrael és az arab világ más országai közötti normalizáció folyamatait.
Vasárnap a katonai rádióban arról számoltak be, hogy Ron Dermer a közelmúltban Moszkvában járt, ahol elsősorban a háború utáni rendezés kérdéseiről, főként az északi, libanoni front ügyeiről, az esetleges tűzszünet követelményeiről folytatott eszmecserét.
Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint Izrael állam történelme során soha nem volt olyan fokú az összehangoltság, együttműködés és bizalom az Egyesült Államokkal, mint jelenleg.
Donald Trump lehetőségként tekint az Oroszország elleni további súlyos szankciókról szóló, az amerikai szenátus előtt lévő törvényre – az amerikai elnök erről kedden kabinetjének nyilvános ülésén beszélt a washingtoni Fehér Házban.
Brüsszel beverte a szöget a gazdák koporsójába, hiszen olyan kereskedelmi megállapodást kötött Ukrajnával, amely több mezőgazdasági termék esetében magasabb vagy korlátlan importot engedélyez – közölte közösségi oldalán Nagy István agrárminiszter.
Az Ukrajnába irányuló fegyverszállítások „az ellenségeskedések folytatásának” kedveznek – így kommentálta kedden Oroszország, hogy Donald Trump amerikai elnök közölte: az Egyesült Államok további fegyvereket küld Kijevnek.
A gázai háború befejezéséről szóló tárgyalások „nagyon jól haladnak” – jelentette ki hétfőn este Donald Trump amerikai elnök, miután Washingtonban fogadta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
Az Európai Bizottság elleni bizalmatlansági indítvány szélsőségesek legrégibb kézikönyvéből származik, célja a társadalom megosztása, a demokráciába vetett bizalom aláásása – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke hétfőn Strasbourgban.
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy további védelmi fegyvereket tervez küldeni Ukrajnának, miután kormánya a múlt héten leállított bizonyos szállítmányokat.
Az Európai Unió nem foglalkozik a nemzeti kisebbségek ügyével, azt minden ország belügyének tekinti – jelentette ki Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó a Kisebbségvédelem Európában című nyári egyetemen hétfőn Budapesten.
Donald Trump amerikai elnök keményen bírálta korábbi közeli szövetségesét, Elon Muskot, amiért a multimilliárdos új politikai pártot akar indítani.
Izrael az izraeli-iráni tűzszünet óta először mért csapásokat jemeni húszi célpontok ellen, hétfőre virradóra kikötőket és egy erőművet támadott.
szóljon hozzá!