Mihai Tudose Brüsszelben
Fotó: Gov.ro
Románia ígéretet kapott arra, hogy az Európai Bizottság 2019-ig lezárja a korrupcióellenes küzdelem és az igazságügyi reform eredményeinek monitorozására szolgáló Együttműködési és Megfigyelési Mechanizmust, amennyiben az ország folytatja a megkezdett utat – jelentette be Mihai Tudose miniszterelnök kedden este Brüsszelben, miután Donald Tuskkal, az Európai Tanács, valamint Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével találkozott.
2017. július 12., 16:252017. július 12., 16:25
A kormányfő közölte, az elindított folyamat folytatása érdekében Junckerrel és Frans Timmermans első EB-alelnökkel kidolgozták annak a módszertanát, hogy valós időben tájékoztathassák a bizottságot a romániai fejleményekről.
Hozzátette,
„Ebben a hónapban szóbeli, novemberben pedig írásbeli országjelentés készül. A szóbeli azt jelenti, hogy először nyilatkoztak a megfigyelési mechanizmusban lefektetett követelmények teljesítésének mértékéről" – magyarázta Tudose.
Azt is elmondta, hogy Tudorel Toader igazságügy-miniszter Brüsszelbe utazik majd, hogy elmagyarázza a jelenlegi történéseket, és
Hozzátette, az EB azt kéri Romániától, hogy ehhez hasonló nyilvános kommunikációt folytasson vele, és kiterjedt kommunikációt folytasson az összes érintettel a civil szférától az igazságügyi rendszer ellenőrzésére hivatott intézményekig. Leszögezte: a tervezett reformok átláthatóak lesznek, és nyilvános vita előzi majd meg őket.
Elmondta, az európai vezetők elégedettek azzal, ami eddig az együttműködési és ellenőrzési mechanizmus keretében történt. Mint ismeretes, több EU-tagállam a megfigyelési mechanizmus lezárásához köti a hozzájárulást Románia schengeni csatlakozásához.
Az ukrán külügyminisztériumba bekérették Magyarország kijevi nagykövetét, Heizer Antalt, a Budapestről érkező „barátságtalan nyilatkozatok” miatt – közölte a Kárpáthír portál.
Az amerikai képviselőház maratoni vita után elfogadta az adócsökkentésről, egyben kiadáscsökkentésről szóló átfogó törvényjavaslatot csütörtökön, ami szinte azonnal Donald Trump elnök elé kerülhet aláírásra.
Az Egyesült Államok nem állítja le teljesen az ukrajnai fegyverszállításokat, de gondoskodnia kell arról, hogy neki is maradjon elegendő fegyvere – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.
Donald Trump és Vlagyimir Putyin közel egy órán át telefonáltak az ukrajnai rendezésről, de Oroszország nem enged a céljaiból – közölte a The Guardian szerint Putyin külpolitikai tanácsadója, Jurij Usakov.
Autóból az utcán tartózkodókra nyitott tüzet egy fegyveres Chicagóban, négyen meghaltak, és 14-en megsebesültek – közölték az amerikai nagyváros hatóságai csütörtökön.
Jövő heti plenáris ülésének hétfői munkanapán vitát tarthat, csütörtökön pedig szavazhat az Európai Parlament Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke ellen beadott bizalmatlansági indítvány ügyében – közölte az RTBF
A Hamász nyitott a gázai tűzszünetre, de egyelőre nemet mondott az Egyesült Államok által támogatott fegyvernyugvási tervre, mivel a születendő megállapodásnak a háború teljes lezárását kell eredményeznie – közölte az iszlamista fegyveres szervezet.
Ukrajnának sürgősen „minden lehetséges támogatásra” szüksége van Oroszország elleni védekező háborújában – jelentette ki Mark Rutte NATO-főtitkár szerdán a Fox News amerikai televíziónak adott nyilatkozatában, egyúttal rugalmasságot kért az Egyesült Államoktól, miután a Pentagon bejelentette, hogy szünetelteti bizonyos feg
A kijevi vezetés felfegyverzésével a nyugati országok csupán elhúzzák a harci tevékenységet Ukrajnában – figyelmeztetett Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Izrael elfogadta a hatvan napos gázai tűzszünet véglegesítéséhez szükséges feltételeket – közölte Donald Trump amerikai elnök kedden.
szóljon hozzá!