Fotó: Gecse Noémi
Ferenc pápával való kapcsolatáról és a papi cölibátus kérdéséről is nyilatkozott vasárnap Angelo Scola nyugalomba vonulásra készülő milánói érsek, akit a 2013-as pápaválasztáson Jorge Mario Bergoglio vetélytársának tartottak.
2017. április 03., 09:102017. április 03., 09:10
2017. április 03., 10:272017. április 03., 10:27
Angelo Scola a Corriere della Sera olasz napilapnak adott interjúban elmondta, mindig is nagyon jó kapcsolatban állt Bergoglio bíborossal, akit régóta ismer és már a pápaválasztás előtt gyakran találkozott vele. „Közöttünk soha nem volt nézeteltérés vagy rossz szándék. Hamisan festették le a konklávét\" – hangsúlyozta Angelo Scola.
A milánói érsek Olaszországban a négy évvel ezelőtti konklávé nagy esélyesének számított, a korabeli sajtóértesülések szerint a pápaválasztó bíborosok zárt ajtók mögött tartott szavazásain az argentin bíboros vetélytársa volt. Arra a kérdésre, hogy miért nem hozták azóta nyilvánosságra a kettőjük jó kapcsolatát, Angelo Scola kijelentette, „a konklávé titkossága az egyház közösségét szolgálja, ezért a konklávéról nem szokás beszélni\".
Angelo Scola kizárta, hogy Ferenc pápa a papi cölibátus eltörlésén gondolkodna: erről „az egyháznak megvan a maga tanítása, amely utat mutat\". Hozzátette, az Olaszországban is súlyos paphiány részben a népességcsökkenéssel magyarázható, a kevesebb gyermek között kevesebb a papi hivatást választók száma is. „Miért kellene egy mai fiatalembernek ilyen nagy áldozatot vállalnia, amikor ez a hivatás elveszítette társadalmi tekintélyét. De ugyanez mondható el a családalapításról is\" – mondta a milánói érsek.
Scola érsek 2011-ben vette át a második legnagyobb olasz egyházmegyének számító Milánó vezetését. Megjegyezte, hogy novemberben töltötte be 75. életévét, és benyújtotta nyugalmazási kérelmét. „Ferenc pápa dönt, de nem maradok már sokáig Milánóban\" – mondta Angelo Scola hozzátéve, hogy egyszerű papként akarja folytatni szolgálatát.
Szerdától az Európai Unió tagországainak állampolgárai is csak az elektronikus beutazási engedély (Electronic Travel Authorisation, ETA) birtokában léphetnek be az Egyesült Királyságba.
Egy magángéppel Dubajba utazott kedden Andrew Tate influenszer és a fivére, Tristan Tate, miután eleget tettek Romániában a hatósági felügyeletükkel együtt járó jelentkezési kötelezettségnek – számolt be az EFE hírügynökség.
Donald Trumptól kér segítséget Evgeniya Guțul, Moldova autonóm régiója, Gagauzia kormányzója, miután a hatóságok korrupció gyanúja miatt őrizetbe vették.
A katonai együttműködés erősítéséről állapodott meg Szerbia és Magyarország, a két fél a 2025-ös évre vonatkozó tervről szóló megállapodást írt alá – jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter kedden Belgrádban.
Az Egyesült Államoknak bejelentése az acél, az alumínium, az autók és autóalkatrészek importjára vonatkozó vámtarifák megemeléséről az Európai Unió szerint helytelen, de Európa nyitott a tárgyalásokra Washingtonnal – jelentette ki Ursula von der Leyen.
Az izraeli hadsereg új, átfogó evakuálási parancsot adott ki a Gázai övezet déli részére – a legjelentősebbet azóta, hogy a hónap elején újraindult az offenzíva a palesztin területen.
Donald Trump amerikai elnök „nem értékelte” Vlagyimir Putyin orosz elnök felhívását, hogy hozzanak létre ideiglenes kormányt Ukrajnában Volodimir Zelenszkij elnök leváltására – közölte hétfőn a washingtoni külügyminisztérium szóvivője.
Marine Le Pen szerint a párizsi büntetőbíróság „politikai döntést" hozott azzal, hogy azonnali hatállyal öt évre eltiltotta a politikai választásokon való indulástól.
Romániát hozta fel negatív példaként a NATO-csapatok és hadfelszerelés szállítását akadályozó nehézségek kapcsán Ben Hodges nyugalmazott amerikai tábornok, az Egyesült Államok Európában állomásozó egységeinek korábbi paracsnoka.
Négy év börtönre, ebből két év letöltendő szabadságvesztésre és öt évnyi közhivatal viselésétől való eltiltásra ítélte Marine Le Pent hétfőn egy párizsi bíróság – adta hírül a Híradó.hu.