A HMAS Canberra ausztrál partraszállást támogató helikopterhordozó
Fotó: Pixabay
Ausztrália 11,1 milliárd ausztrál dollárral növeli védelmi kiadásait a következő tíz évben, a megnövelt költségvetésből a többi között hadihajókat és fregattokat vásárol majd Richard Marles védelmi miniszter keddi bejelentése szerint.
2024. február 20., 10:402024. február 20., 10:40
2024. február 20., 10:422024. február 20., 10:42
A tárcavezető elmondta, a kormány tervei szerint a haditengerészet felszíni eszközeit, jelenleg 11 tagú flottáját a második világháború óta nem látott méretűre, 26 tagúra bővítik.
és hozzátette, hogy 11 új fregatt beszerzése is tervben van.
Mint mondta, azon dolgoznak, hogy a nagyhatalmak versengése közepette bizonytalanná váló világban hadseregnek a 2030-as évek közepére egészen másféle kapacitásai legyenek, mint jelenleg.
Elismerte, a döntés komoly növekedést jelent a védelmi kiadásokban, ám a lépést szükségesnek nevezte, tekintettel az országra váró a bonyolult stratégiai kihívásokra.
Az ausztrál kormány által tavaly megrendelt stratégiai szemle szerint a csendes-óceáni régiót az Egyesült Államok és Kína közötti növekvő versengés jellemzi, mely „akár egy lehetséges konfliktust is magában hordoz”.
A felszíni flottára fordított legújabb kiadásokkal a kormány becslései szerint a védelmi kiadások a GDP 2,4 százalékát is kitehetik a harmincas évek elejére.
„Önző geopolitikai törekvésük” miatt Ausztrália, az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok, figyelmen kívül hagyva a nemzetközi közösség aggályait is, veszélyes útra tért – jelentette ki a kínai külügyminisztérium szóvivője kedden.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 11 óráig több mint 270 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Nem kívánta kommentálni a Krónika kérdésére az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma (DHS) azt az értesülést, miszerint Romániának a vízummentességi programból való kizárásához hozzájárult a tavalyi elnökválasztás eredményének érvénytelenítése.
Romániai idő szerint pénteken 21 óráig több mint 200 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójának első napján – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A szemben álló felek ezer-ezer fős hadifogolycserében állapodtak meg Isztambulban, az orosz-ukrán tárgyalásokon – jelentette be Vlagyimir Megyinszkij, az orosz küldöttség vezetője pénteken, a tárgyalások befejezése után az orosz sajtónak.
13 óra környékén meghaladta az 50 ezret a külföldi szavazókörökben urnákhoz járuló román állampolgárok száma, így a 3139 levélvokssal együtt már 55 ezerhez közelített a szavazatok száma.
A tavalyi elnökválasztás érvénytelenítéséhez kapcsolódó botrány is hozzájárult ahhoz, hogy az Egyesült Államok kizárta Romániát a vízummentességi rendszerből.
Az izraeli hadsereg csütörtökön fokozta a Gázai övezetben folyó hadműveleteket, amelyek során több mint 100 ember halt meg, miközben Donald Trump amerikai elnök „szabadságövezet” létrehozását javasolta az enklávéban.
Romániai idő szerint csütörtökön 22 órakor megnyílt az első külképviseleti szavazóhelyiség az új-zélandi Aucklandben, és ezzel elkezdődött a külföldi szavazás az elnökválasztás második fordulójában.
Ukrajna Rusztem Umerov védelmi miniszter vezetésével küld delegációt Isztambulba, hogy pénteken tárgyalásokat folytasson az orosz féllel – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtöki ankarai sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!