Gyűlölet. Donald Trump megválasztásával továbbra sem képes mindenki megbékélni az Egyesült Államokban
Fotó: Facebook/Donald Trump
Donald Trump január 20-án hivatalba lépő elnöki adminisztrációjának több kijelölt tagja halálos fenyegetést kapott – jelentette be a leendő elnök szóvivője szerdán, a hatóságok megtették a szükséges intézkedéseket.
2024. november 28., 08:312024. november 28., 08:31
Karoline Leawitt, az átadás-átvételért felelős republikánus párti stáb szóvivője közölte, hogy kedd éjjel és szerda reggel erőszakos fenyegetések célpontja volt több megnevezett kormánytag és hozzátartozóik.
A verbális támadások a bombafenyegetésektől a zaklatásig terjedtek, ide értve a rendőrségi kommandós egység riasztását a célpont lakásához – olvasható Leawitt közleményében, amelyben egyben a leendő elnök köszönetét fejezi ki a hatóságok gyors és határozott fellépéséért.
Sajtóinformációk szerint a rendőrség kivonult az érintettek otthonához. New York állam rendőrsége azt közölte, hogy bombakereső kutyás egységekkel vizsgálták át Elise Stefanik kongresszusi képviselő, leendő ENSZ-nagykövet otthonát, de nem találtak robbanóeszközt.
A politikus irodája közleményt adott ki, melyben tudatta, hogy Stefanik családjával éppen úton volt Washingtonból New York állambeli otthona felé, amikor értesült fenyegetésről.
Lee Zeldin, a szövetségi Környezetvédelmi Ügynökség igazgatói posztjának várományosa a közösségi médiában közzétett bejegyzése szerint
A politikus hozzátette, hogy családtagjaival nem tartózkodott otthonukban az incidens idején, és felvették a kapcsolatot a hatóságokkal.
Szintén megerősítette, hogy halálos fenyegetést kapott az agrárminiszteri posztra jelölt Brooke Rollins. Több forrás szerint a fenyegetések célpontjai között volt John Rattcliffe, a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) kijelölt igazgatója, valamint Pete Hegseth is, akinek a védelmi miniszteri pozíciót szánja a november 5-én újból elnökké választott Donald Trump.
Romániai idő szerint szombaton 22 óráig több mint 700 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Donald Trump amerikai elnök szombaton a Truth Social nevű közösségi oldalán bejelentette, hogy hétfőn telefonon tárgyal Vlagyimir Putyin orosz elnökkel az ukrajnai háború leállításáról.
Romániai idő szerint szombaton 16.40 órakor átlépte az 500 ezret az elnökválasztás második fordulójában külföldön szavazó román állampolgár száma – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 11 óráig több mint 270 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Nem kívánta kommentálni a Krónika kérdésére az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma (DHS) azt az értesülést, miszerint Romániának a vízummentességi programból való kizárásához hozzájárult a tavalyi elnökválasztás eredményének érvénytelenítése.
Romániai idő szerint pénteken 21 óráig több mint 200 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójának első napján – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A szemben álló felek ezer-ezer fős hadifogolycserében állapodtak meg Isztambulban, az orosz-ukrán tárgyalásokon – jelentette be Vlagyimir Megyinszkij, az orosz küldöttség vezetője pénteken, a tárgyalások befejezése után az orosz sajtónak.
13 óra környékén meghaladta az 50 ezret a külföldi szavazókörökben urnákhoz járuló román állampolgárok száma, így a 3139 levélvokssal együtt már 55 ezerhez közelített a szavazatok száma.
A tavalyi elnökválasztás érvénytelenítéséhez kapcsolódó botrány is hozzájárult ahhoz, hogy az Egyesült Államok kizárta Romániát a vízummentességi rendszerből.
szóljon hozzá!