Fotó: Facebook/Alexandru Hegyi
A holland diszkriminációellenes hatóság (RADAR) két megoldást javasolt annak a román állampolgárságú kutatónak az ügyében, aki a közösségi oldalán panaszolta el, hogy egy tilburgi szálloda azért nem volt hajlandó szállást adni neki, mert román állampolgár.
2023. április 08., 19:572023. április 08., 19:57
Erről Alexandru Hegyi szintén a közösségi oldalán számolt be pénteken este.
A román külügyminisztérium igyekszik tisztázni a helyzetet annak a román állampolgárnak az ügyében, aki azt állította: a hollandiai Tilburg város egyik szállodájában történt foglalását az önkormányzattal kötött megállapodás alapján törölték.
„Ami a B&B-t (a tilburgi szállodát – szerk. megj.) illeti, a RADAR két megoldást ajánlott nekem: 1. közvetítés és 2. Eszkaláció a bíróságon. Mivel semmiképpen sem vagyok érdekelt abban, hogy botrányt okozzak és/vagy anyagi hasznot húzzak ebből a szerencsétlen helyzetből, az első lehetőséget választottam, de egy feltétellel. Elmondtam a RADAR-nak, hogy csak akkor tekintem lezártnak az ügyet, ha a szálláshely tulajdonosa nyilvános nyilatkozatban (lehetőleg a sajtóban) bocsánatot kér a román állampolgárok szándékos diszkriminációjáért, és ígéretet tesz arra, hogy ilyen helyzetek nem ismétlődnek meg. Sajnos a RADAR ügynökeinek még nem sikerült közvetlen kapcsolatot teremteniük a panzió képviselőivel, annak ellenére, hogy kétszer is meglátogatták a szálláshelyet. Jelenleg megrpóbálják más úton is felvenni a kapcsolatot. Ha a tulajdonos elutasítja a nyilvános bocsánatkérést, akkor megfontolom a diszkriminációellenes ügynökség által javasolt második lehetőséget” – írta Alexandru Hegyi a Facebookon.
A kutató szerint ügyének nyilvánosságra hozatala „egyetlen célt kell, hogy szolgáljon: hogy biztosítsuk, hogy ilyen helyzet soha többé ne forduljon elő”.
„Megértem, hogy a bizonyos személyekkel való negatív interakció könnyen kivetíthető az egész csoportra, amelynek ezek a személyek a tagjai, de nem tűrhetem, hogy az egész csoportot kiközösítsék pusztán személyes tapasztalatok alapján. Végül is ebben rejlik a legnagyobb veszélye mindenfajta diszkriminációnak – amikor a személyes tapasztalatok kollektív általánosításokhoz vezetnek. Szerencsére nem hiszem, hogy itt ez a helyzet” – írta.
Mint arról beszámoltunk, a kutatóként tevékenykedő Alexandru Hegyi a közösségi médiában osztotta meg történetét. A kutató azt írta, hogy a Booking szállásfoglaló platformon keresztül foglalt szállást a hollandiai város egyik szállodájában, hogy meglátogassa ott élő barátját, de március 28-án szállásadói értesítették, hogy el kell utasítaniuk foglalását.
Alexandru Hegyivel egy helyi újságíró is felvette a kapcsolatot, akinek a szálláshely működtetői azt mondták: a helyi önkormányzat utasítására jártak el ily módon, miután korábbi romániai vendégeik többszörösen illegális cselekedeteket követtek el.
Miután megosztotta történetét a közösségi médiában, a román kutatóval Tilburg egyik önkormányzati képviselője is felvette a kapcsolatot, és elismerte, hogy valós problémáról van szó, lakhatási kérdésekben a román állampolgárok diszkrimináció áldozatai. A képviselő ez ügyben kérdést is intézett a városvezetéshez – számolt be bejegyzésében a román kutató, aki kénytelen volt másik városban szállást keresni.
A fiatal román kutató Facebook-profilja szerint jelenleg a Kiotói Egyetem munkatársaként az ázsiai tengeri élőhelyek örökségének digitális felmérésén dolgozik.
Szakmai adatlapja szerint a Temesvári Nyugati Egyetemen szerzett régész oklevelet, majd doktori tanulmányai alatt geoarcheológiával, a kulturális és természeti örökség digitális felmérésével foglalkozott. Több nemzetközi projektben vett részt Romániában, Bugáriában, Magyarországon, Montenegróban, Albániában, Cipruson és Görögországban is.
A román állampolgárok hátrányos megkülönböztetésével vádolja a hollandiai Tilburg város önkormányzatát egy román kutató, akinek állampolgársága miatt utasították el szállásfoglalását a németalföldi településen.
,,Ukrajna háborúban álló ország, de ez nem jogosítja fel mindenre. Az ukránoknak nincs joguk a kényszersorozás során embereket agyonverni" – idézte szombaton a hirado.hu Orbán Viktort.
Donald Trump amerikai elnök 30 százalékos vámot vetett ki az Európai Unióból és Mexikóból érkező importtermékekre szombaton augusztus 1-jei hatállyal.
A nyomozók ijesztő felfedezést tettek az Air India 171-es járatának júniusban történt, 279 ember életét követelő balesetének előzetes vizsgálata során – számolt be a BBC.
A 45 éves Sebestyén Józsefet Beregszász főutcájáról hurcolták el, majd egy vasdoronggal olyan súlyosan bántalmazták az ukrán karhatalmiak, hogy később már lábra sem tudott állni. Az ügy országos felháborodást váltott ki.
Megsebesült a román zsoldosokból álló, ukrán oldalon harcoló Getica harccsoport két katonája a frontvonalban egy orosz dróntámadásban.
Az a magyar–ukrán kettős állampolgár, akit Ukrajnában a napokban kényszersorozás közben agyonvertek, egy közülünk, ezt komolyan kell venni – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában pénteken.
Izraeli légicsapás ért palesztinokat egy gázai egészségügyi központ közelében csütörtökön, tíz gyermek és hat felnőtt meghalt – közölték a helyi egészségügyi hatóságok, miközben a tűzszüneti tárgyalások elhúzódnak, és nem várható azonnali megállapodás.
A romániai mezőgazdasági termelők támogatása együtt jár az Ukrajnának nyújtott támogatással – közölte a román külügyminisztérium az ukrajnai mezőgazdasági termékek európai uniós importja kapcsán.
Donald Trump elnök csütörtökön az NBC-nek azt mondta, hogy megállapodást kötött a NATO-val arról, hogy az Egyesült Államok a szövetségen keresztül fegyvereket küld Ukrajnának, és hogy a NATO „száz százalékban” fizetni fogja ezeket a fegyvereket.
Nem bántalmazástól bekövetkezett tüdőembólia okozta az ukrán hadseregben szolgált Sebestyén József kárpátaljai magyar férfi halálát – közölte az ukrán szárazföldi erők parancsnoksága csütörtökön a hivatalos Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!