Moldova szakadár, orosz többségű régiójának vezetése csütörtökön azt állította, sikerült megakadályoznia egy, a terület több vezetője elleni merényletet.
2023. március 09., 12:562023. március 09., 12:56
2023. március 09., 13:052023. március 09., 13:05
A senki által el nem ismert, de Oroszország által támogatott terület „biztonsági minisztériuma” szerint a merényletet az ukrán biztonsági szolgálat (SZBU) áll a merénylet mögött.
A közlemény szerint az összes gyanúsítottat őrizetbe vették, és vallomást tesznek.
Anatolij Gureckij transznisztriai legfőbb ügyész szerint a gyanúsítottak a főváros, Tiraszpol központjában, egy tömegrendezvényen akarták elkövetni a bűncselekményt, hogy a merényletnek az állami vezetők mellett minél több civil áldozata legyen.
Folytatódtak a Kijevvel szembeni orosz vádaskodások, amelyek szerint Ukrajna „provokációra” készül Moldova szakadár régiójában, Transznisztriában vagy annak közelében.
Mint arról beszámoltunk, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök még február végén azt közölte, hogy
Az akció egyik fő célja az lett volna, hogy megszerezzék a chișinăui repülőteret, hogy azt felhasználva lássák el utánpótlással a szakadár Transznisztriában állomásozó orosz erőket, amelyekkel Moldova irányából is támadást indítottak volna Ukrajna ellen.
Elismerte Ukrajna, hogy katonákat vezényelt a Moldovai Köztársaság szakadár régiójával, Transznisztriával közös határszakaszra, miután egyes információk szerint Oroszország arra készült, hogy puccsot hajtson végre Moldovában.
Ukrajna később elismerte, hogy csapatokat vezényelt a Transznisztrával közös határszakasza megerősítésére.
Marija Zaharova, a moszkvai külügyminisztérium szóvivője azt állította, a kijevi rezsim arra készül, hogy megvádolja az orosz fegyveres erőket, hogy válogatás nélkül csapnak le sugárzásveszélyes létesítményekre, ami radioaktív anyagok kiszivárgásához és a szennyeződéshez vezethet.
Újabb, Romániával kapcsolatos, vélhetően orosz eredetű álhírre hívta fel a figyelmet kedden a román védelmi tárca.
„Az a tény, hogy az ilyen események a Dnyeszteren túli térség közvetlen közelében zajlanak, amely körül a kijevi rezsim szándékosan fokozza a feszültséget, meglehetősen aggasztó” – folytatta.
Néhány nappal korábban az orosz védelmi minisztérium közleményt adott ki, amely szerint Ukrajna hamis zászlós művelettel provokációra készül Moldova szakadár régiójában, Transznisztriában. A közlemény szerint a közeljövőben az ukrán hadsereg egységei, köztük az Azov nevű nacionalista egység fegyveres provokációra készül a régióban.
Közvetve cáfolta a küszöbön álló ukrán „provokációval” moszkvai riogatásokat Vagyim Krasznoszelszkij, Moldova szakadár régiója, a senki által el nem ismert Dnyeszter Menti Köztársaság elnöke.
A közlemény szerint az akcióban részt vevő ukrán katonákat orosz egyenruhába öltöztetik majd, hogy úgy tűnjön, az oroszok indították a támadást.
Az orosz hadsereg beavatkozásával fenyegette meg a Nyugatot és Ukrajnát az orosz külügyminisztérium a szakadár moldovai Dnyeszteren túli terület elleni katonai provokáció esetén.
Ezt követően az orosz külügyi tárca is közleményt adott ki, amelyben az orosz hadsereg beavatkozásával fenyegette meg a Nyugatot és Ukrajnát az orosz külügyminisztérium a szakadár moldovai Dnyeszteren túli terület elleni katonai provokáció esetén.
Az orosz védelmi minisztérium szerint Ukrajna hamis zászlós művelettel provokációra készül Moldova szakadár régiójában, Transznisztriában.
Péter apostol sírjánál kezdődik, majd a Szent Péter téren folytatódik XIV. Leó jelképekben gazdag beiktatási szertartása, amely politikai találkozókra is lehetőséget ad vasárnap.
Romániai idő szerint szombaton 11 óráig több mint 270 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Nem kívánta kommentálni a Krónika kérdésére az Egyesült Államok Belbiztonsági Minisztériuma (DHS) azt az értesülést, miszerint Romániának a vízummentességi programból való kizárásához hozzájárult a tavalyi elnökválasztás eredményének érvénytelenítése.
Romániai idő szerint pénteken 21 óráig több mint 200 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójának első napján – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
A szemben álló felek ezer-ezer fős hadifogolycserében állapodtak meg Isztambulban, az orosz-ukrán tárgyalásokon – jelentette be Vlagyimir Megyinszkij, az orosz küldöttség vezetője pénteken, a tárgyalások befejezése után az orosz sajtónak.
13 óra környékén meghaladta az 50 ezret a külföldi szavazókörökben urnákhoz járuló román állampolgárok száma, így a 3139 levélvokssal együtt már 55 ezerhez közelített a szavazatok száma.
A tavalyi elnökválasztás érvénytelenítéséhez kapcsolódó botrány is hozzájárult ahhoz, hogy az Egyesült Államok kizárta Romániát a vízummentességi rendszerből.
Az izraeli hadsereg csütörtökön fokozta a Gázai övezetben folyó hadműveleteket, amelyek során több mint 100 ember halt meg, miközben Donald Trump amerikai elnök „szabadságövezet” létrehozását javasolta az enklávéban.
Romániai idő szerint csütörtökön 22 órakor megnyílt az első külképviseleti szavazóhelyiség az új-zélandi Aucklandben, és ezzel elkezdődött a külföldi szavazás az elnökválasztás második fordulójában.
Ukrajna Rusztem Umerov védelmi miniszter vezetésével küld delegációt Isztambulba, hogy pénteken tárgyalásokat folytasson az orosz féllel – közölte Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtöki ankarai sajtótájékoztatóján.
szóljon hozzá!