Rudolph Giuliani szerint Hunter Biden Romániában is gyanús ügyletekbe keveredett
Fotó: Facebook
Nem csupán Ukrajnában, hanem Romániában is voltak kétes ügyletei Hunter Bidennek, Joe Biden volt demokrata párti alelnök fiának – legalábbis ezt állítja Rudy Giuliani, Donald Trump amerikai elnök ügyvédje.
2019. október 07., 19:372019. október 07., 19:37
2019. október 07., 19:582019. október 07., 19:58
Romániára is kiterjedt a Joe Biden volt amerikai alelnök kelet-európai ügyletei kapcsán kirobbant egyesült államokbeli kampánybotrány: a Fox News szerint Biden fia egy korrupció miatt elítélt román üzletemberrel működött együtt.
A republikánus párthoz közel álló Fox Newsnak Rudolph Giuliani, Donald Trump ügyvédje nyilatkozott az amerikai elnök hivatalából történő elmozdítását célzó eljárás (impeachment) kapcsán, amelyet egy Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel folytatott telefonbeszélgetés miatt akar elindítani a Demokrata Párt, mivel a gyanú szerint annak során Trump megpróbált nyomást gyakorolni az ukrán államfőre, hogy az ukrán ügyészség indítson nyomozást Hunter Biden ukrajnai ügyletei kapcsán.
Giuliani nyilatkozatában arra utalt:
A vasárnap sugárzott interjúban Giuliani nem említett konkrétumokat, csupán a demokrata párthoz közel álló liberális sajtót ostorozta, amely szerinte az elmúlt három évben elhallgatta az ügyet.
„A Washingtoni sajtó az elmúlt három évben elhallgatta ezeket a dolgokat. Megpróbálok fényt deríteni az Obama-adminisztráció idejéhez kapcsolódó masszív korrupciós botrányra” – mondta Giuliani a csatornának.
Giuliani kettős mércével vádolta meg a sajtót, mondván: miután Hunter Biden azt mondta, nem tett semmi rosszat, a sajtó nem firtatta tovább az ügyet. Szerinte ennek nyomán ugyanígy kellett volna eljárniuk azt követően is, hogy Donald Trump elnök kijelentette: nem tett semmi törvénytelent.
Szerinte
a demokrata többségű képviselőház által megindított vizsgálatot álságosnak nevezte, a sajtót pedig azzal vádolta meg, hogy a Demokrata Pártot szolgálja.
„A sajtó nem ír ezekről a dolgokról. De nekem rendelkezésemre áll az összes információ. Számos dolog fog megjelenni. Még nem jutottunk el Romániáig. Várjanak csak, amikor elérünk Romániáig” – fenyegetőzött Giuliani, aki csalónak nevezte Hunter Bident.
A Fox News a New York Times nyomán arról számolt be, hogy
Popoviciut ingatlanügyletei miatt két évvel ezelőtt hét év letöltendő szabadságvesztésre ítélték.
Az üzletembert abban találták vétkesnek, hogy jogtalanul és mélyen a piaci ár alatt szerzett meg a bukaresti mezőgazdasági egyetemtől egy 224 hektárnyi telket, amelynek egy részén később lakónegyedet építtetett. Az ügyben az egyetem volt rektora hat év börtönbüntetést kapott, Cornel Șerbant, a román belügyminisztérium titkosszolgálatának volt vezetőjét 2 év és hat hónap börtönbüntetésre ítélték, ügyészekre kifejtett törvénytelen nyomásgyakorlás címén.
Az üzletember az ítélet végrehajtása elől külföldre szökött, de Londonban őrizetbe vették. Ruszlan Rjabosapka újonnan kinevezett ukrán főügyész pénteken jelentette be, hogy az ukrán főügyészség átvilágítja a korábban lezárt ügyeket, köztük mintegy 15 olyan ügyészségi eljárást, amelyekben a Burisma Holding gázipari vállalat is érintett, amelyben igazgatóbizottsági tag volt Hunter Biden.
Az Egyesült Államokban a minap robbant ki a Donald Trump elnököt érintő botrány, miután a The Washington Post című lap nyilvánosságra hozta: egy ismeretlen amerikai hírszerző feljelentést tett Trump ellen amiatt, hogy nyomást gyakorolt ukrán hivatali partnerére, Volodimir Zelenszkijre július 25-i telefonbeszélgetésük alatt. Egyes értelmezések szerint arra akarta rávenni Zelenszkijt, hogy Kijev segítsen terhelő bizonyítékokat szerezni Ukrajnában Joe Biden ellen. Az ő egyik fia, Hunter Biden a Burisma Holdings igazgatótanácsának tagja volt évekig, és jelentős összegeket keresett, amikor apja alelnökként meghatározó szereplője volt az Egyesült Államok Ukrajna-politikájának. Az amerikai Demokrata Párt a feljelentés nyomán vizsgálatot kezdeményezett annak megállapítására, hogy indokolt-e megkezdeni a Trump felmentését célzó alkotmányos vádeljárást (impeachment). A minap közzétették a Trump és Zelenszkij közti júliusi telefonbeszélgetésről készült feljegyzést, de megoszlanak a vélemények, hogy történt-e nyomásgyakorlás Trump részéről vagy sem.
Hunter Biden 2014 májusában lett a vállalat igazgatótanácsának jogi kérdésekkel foglalkozó tagja. Ezt a tisztségét egészen az idei év áprilisáig megtartotta, havi mintegy 50 ezer dolláros fizetés mellett.
Trump csütörtökön a finn elnökkel tartott közös sajtókonferenciáján azt szorgalmazta, hogy talán Kínának is vizsgálatot kellene indítania Hunter Biden ottani üzleti ügyeiben.
Hunter Biden azért került a republikánusok célkeresztjébe, mert édesapja, Joe Biden jelenleg a legesélyesebb demokrata párti elnökjelölt-aspiráns.
Újabb kiszivárogtató bukkant fel
Újabb kiszivárogtató bukkant fel Donald Trump amerikai elnök Ukrajna körüli botrányában vasárnap. A második kiszivárogtató ügyvédje, Mark Zaid az ABC televízió vasárnap délelőtti műsorában azt nyilatkozta: ügyfelének az első kiszivárogtatóval szemben közvetlen, első kézből származó információi vannak Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök telefonbeszélgetéséről. A televíziós interjú után Zaid – akit az amerikai sajtó a nemzetbiztonsági ügyek szakértőjeként jellemez – a Twitteren azt írta: a második kiszivárogtató "a törvény védelme alatt tett bejelentést" és ezért "nem lehet megtorlással élni ellene".
A Román Posta szombaton bejelentette, hogy kézhez kapta az első, levélben leadott szavazatokat az államelnöki és a parlamenti választásokra a külföldön élő román állampolgároktól.
További két román állampolgárt is azonosítottak a spanyolországi áradások halálos áldozatai között – tájékoztatott szombaton a külügyminisztérium a spanyol hatóságoktól származó információkra hivatkozva.
Donald Trump elleni merénylet előkészítésére adott megbízást hetekkel az amerikai elnökválasztást megelőzően az Iráni Iszlám Forradalmi Gárda – derült ki az amerikai hatóságok által pénteken nyilvánosságra hozott büntetőfeljelentésből.
Elfogadták a magyar EU-elnökség által előterjesztett versenyképességi paktumot, a budapesti deklarációt az Európai Unió állam- és kormányfőinek pénteki informális ülésén.
Az európai versenyképesség volt a fő kérdés az Európai Unió állam- és kormányfőinek budapesti informális ülésén – közölte a tanácskozást követő sajtótájékoztatón pénteken az Európai Bizottság elnöke.
A gyermekek elleni erőszak visszaszorítására szólított fel nemzetközi összefogást sürgetve az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a kolumbiai Bogotában, a gyermekek elleni erőszakról tartott első ENSZ-konferencián.
Az ukrán elnök megvitatta a NATO-főtitkárral az észak-koreai hadsereg részvételét a háborúban
A budapesti informális EU-csúcs keretében Volodimir Zelenszkij ukrán elnök Mark Rutte NATO-főtitkárral folytatott megbeszélést.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök csapatának egyik elképzelése az ukrajnai háború befejezésére az, hogy Kijev NATO-tagságát legalább 20 évvel elhalasztják a folyamatos fegyverletételért cserébe – jelentette a Kyiv Independent.
Jól látható a világban, hogy a nemzeti kisebbségek védelmével foglalkozni kell – jelentette ki Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó pénteken Budapesten.
Magyar Gripen vadászgépek üldöztek román F-16-osokat a román légtérben, majd ugyanezt fordítva is lejátszották Magyarország fölött – mindez természetesen csupán egy gyakorlat keretében történt.
szóljon hozzá!