2007. március 28., 00:002007. március 28., 00:00
A News Corp, az ausztrálmilliárdos óriáscége az NBC Universalmédiabirodalommal kötött megállapodást,amelynek értelmében a két céggondozásában készült sorozatok ésfilmek – például a 24 című krimisorozat vagyéppen a híres Borat-film és még többezer órányi anyag – részletei egy újvideómegosztón jelennek meg.
Német sajtóértesülésekszerint arra is lesz példa, hogy egész filmeket éssorozatepizódokat is feltesznek majd, a YouTube – amelyenelsősorban amatőr felvételek jelennek meg – ígynyártól komoly vetélytárssal számolhat.A News Corp és az NBC ráadásul egyezségrejutott szinte az összes Google-riválissal is, ígyaz MSN (a Microsoft portálja), az AOL (Time Warner) ésa Yahoo oldalaira is felkerülnek a videóplatformonmegjelent felvételek a MySpace közösségioldal mellett, amelyet már 2005-ben felvásárolta News Corp.
A Netzeitung című némethírportál szerint nem véletlen, hogy Murdochvolt a kezdeményező, mert korábban meg akarta szereznia rendkívül népszerű videómegosztót,de tavaly őszszel végül 1,65 milliárd dollárellenében a Google lett a YouTube új tulajdonosa. Anagy médiavállalkozások és a Googleközött megbeszélések kezdődtek arról,hogy miként lehetne biztosítani a videómegosztónmegjelenő felvételek szerzői jogi védelmét, dea tárgyalások megfeneklettek, és számoskártérítési per indult a YouTube ellen,most pedig létrejött a megállapodás az újportál elindításáról. A tervekszerint ingyen lehet majd nézegetni a videókat,bevételt pedig a reklámokból remélnek. Avállalkozás szervezői már be is jelentették,hogy az Intel és a Cisco, a két informatikai óriáscég,valamint a General Motors is szívesen hirdetne az újvideómegosztó oldalon.
Hírösszefoglaló
Az elmúlt évek súlyos aszályai és szélsőséges időjárása jelentősen visszavetette a romániai bortermelést, amely 2024-ben 20 százalékkal esett vissza. A tendencia globális: a szőlőültetvények rendkívül érzékenyek az éghajlatváltozásra.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.