Lassan minden a helyére kerül. A papírmunka ugyan lassan halad, de már kezdik bejelenteni a brassói reptérről induló járatokat
Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Brașov
Előhaladott szakaszba jutottak a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtérre érkező és az onnan induló menetrend szerinti járatokkal kapcsolatos tárgyalások.
2022. november 13., 11:532022. november 13., 11:53
Az épülő légikikötő vezetősége több társasággal egyeztetett, a WizzAir fapados légitársaság a leginkább érdekelt a menetrend szerinti járatok üzemeltetésében. Februárban Alexandru Anghel a repülőtér igazgatója azt mondta, a magyar légitársaság 15 célállomásra indítana járatokat, ezek között München, Tel Aviv, Róma, Milánó és London is szerepelt. Azt azonban nem tartja valószínűnek, hogy a jövő év júniusára tervezett nyitáskor minden járatot beüzemelnek.
A BizBrașov portálnak minap úgy nyilatkozott, arra számít, hogy a Tel Aviv-i járat indul elsőnek, hiszen Brassóban és Izraelben is nagy a kereslet, de még várat magára a végleges döntés.
A múlt héten a HiSky moldvai légitársasággal tárgyaltak, amely szintén indítana járatokat Brassóból. Egy másik moldvai vállalat, a Fly One is érdekelt a majdani reptérről induló járatok üzemeltetésében, a cég romániai bejegyzése már folyamatban van. A Tarom állami légi társasággal szintén előrehaladott állapotban jutottak a tárgyalások. A több társaságot működtető osztrák Lufhtansával is egyeztetnek, ez esetben az körvonalazódik a legbiztosabban, hogy az Austrian Airlines indít bécsi járatot. A héten várhatóan a RyanAir képviselőivel is tárgyalóasztalhoz ülnek.
Egy bukaresti székhelyű utazásszervező, a Fibula Air Travel elsőként jelentette be ügyfeleinek, hogy nyártól charterjáratokat indít Antalyába a brassói nemzetközi repülőtérről, az első járat június 17-én indul.
A bejelentésre azt követően került sor, hogy Adrian Veștea, a Brassó Megyei Tanács elnöke úgy nyilatkozott, az első járata június 15-én elindulhat. Alexandru Anghel szerint jelenleg több utazásszervezővel, például a Paralela 45-tel folynak a tárgyalások, ez utóbbinak a tulajdonosa, Alin Burcea többször is járt a brassói repülőtéren, hogy megnézze, hol tartanak a munkálatok. Az Air Bukaresttel és a DerTourral szintén egyeztetnek.
Rámutatott, a munka két síkon zajlik: a fizikai építkezéssel jól haladnak, azonban a papírmunka nehézkes. Eddig a jelzőrendszer ellenőrzésére végeztek repüléseket, az első tesztrepülésre decemberben kerül sor, majd januárban továbbiak következnek a többi procedúra ellenőrzésére. A személyzet képzése három hónapig tart, ám egyelőre nem vettek fel új munkatársakat, mert még mindig tárgyalnak arról, hogy bizonyos szolgáltatásokat kiszervezzenek. „Nagyon magas költséget generálna, ha alkalmaznánk, és néhány hónapig a semmiért fizetnénk” – mondta az igazgató.
A reptér vezetősége különben arra számít, hogy a létesítmény működésének első évében 200 ezer fős utasforgalmuk lesz.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
szóljon hozzá!