Lassan minden a helyére kerül. A papírmunka ugyan lassan halad, de már kezdik bejelenteni a brassói reptérről induló járatokat
Fotó: Facebook/Aeroportul Internațional Brașov
Előhaladott szakaszba jutottak a Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtérre érkező és az onnan induló menetrend szerinti járatokkal kapcsolatos tárgyalások.
2022. november 13., 11:532022. november 13., 11:53
Az épülő légikikötő vezetősége több társasággal egyeztetett, a WizzAir fapados légitársaság a leginkább érdekelt a menetrend szerinti járatok üzemeltetésében. Februárban Alexandru Anghel a repülőtér igazgatója azt mondta, a magyar légitársaság 15 célállomásra indítana járatokat, ezek között München, Tel Aviv, Róma, Milánó és London is szerepelt. Azt azonban nem tartja valószínűnek, hogy a jövő év júniusára tervezett nyitáskor minden járatot beüzemelnek.
A BizBrașov portálnak minap úgy nyilatkozott, arra számít, hogy a Tel Aviv-i járat indul elsőnek, hiszen Brassóban és Izraelben is nagy a kereslet, de még várat magára a végleges döntés.
A múlt héten a HiSky moldvai légitársasággal tárgyaltak, amely szintén indítana járatokat Brassóból. Egy másik moldvai vállalat, a Fly One is érdekelt a majdani reptérről induló járatok üzemeltetésében, a cég romániai bejegyzése már folyamatban van. A Tarom állami légi társasággal szintén előrehaladott állapotban jutottak a tárgyalások. A több társaságot működtető osztrák Lufhtansával is egyeztetnek, ez esetben az körvonalazódik a legbiztosabban, hogy az Austrian Airlines indít bécsi járatot. A héten várhatóan a RyanAir képviselőivel is tárgyalóasztalhoz ülnek.
Egy bukaresti székhelyű utazásszervező, a Fibula Air Travel elsőként jelentette be ügyfeleinek, hogy nyártól charterjáratokat indít Antalyába a brassói nemzetközi repülőtérről, az első járat június 17-én indul.
A bejelentésre azt követően került sor, hogy Adrian Veștea, a Brassó Megyei Tanács elnöke úgy nyilatkozott, az első járata június 15-én elindulhat. Alexandru Anghel szerint jelenleg több utazásszervezővel, például a Paralela 45-tel folynak a tárgyalások, ez utóbbinak a tulajdonosa, Alin Burcea többször is járt a brassói repülőtéren, hogy megnézze, hol tartanak a munkálatok. Az Air Bukaresttel és a DerTourral szintén egyeztetnek.
Rámutatott, a munka két síkon zajlik: a fizikai építkezéssel jól haladnak, azonban a papírmunka nehézkes. Eddig a jelzőrendszer ellenőrzésére végeztek repüléseket, az első tesztrepülésre decemberben kerül sor, majd januárban továbbiak következnek a többi procedúra ellenőrzésére. A személyzet képzése három hónapig tart, ám egyelőre nem vettek fel új munkatársakat, mert még mindig tárgyalnak arról, hogy bizonyos szolgáltatásokat kiszervezzenek. „Nagyon magas költséget generálna, ha alkalmaznánk, és néhány hónapig a semmiért fizetnénk” – mondta az igazgató.
A reptér vezetősége különben arra számít, hogy a létesítmény működésének első évében 200 ezer fős utasforgalmuk lesz.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!