Tánczos Barna ismételten leszögezte, idén nincs pénz nyugdíjemelésre
Fotó: Gov.ro
Az alacsony jövedelmű nyugdíjasok idén 800 lejes juttatást kapnak, az összes nyugdíjnak az inflációs rátával történő indexálását, amelyről azt rebesgették, hogy talán szeptemberben lehetséges lesz, azonban nem tervezték be 2025-re, mert a tavalyi nagy költségvetési hiány miatt „nincs elég pénz” – jelentette ki Tánczos Barna pénzügyminiszter a Digi24 hírtelevízió kedd déli műsorában.
2025. február 25., 14:202025. február 25., 14:20
2025. február 25., 14:232025. február 25., 14:23
Aláhúzta: az egyszeri támogatásra irányoztak elő pénzt a büdzsében, a nyugdíjak kiigazítására azonban a deficit visszaszorítására tett erőfeszítéske közepette nincs lehetőség.
Biztosítékunk van arra, hogy a fizetéseket és a nyugdíjakat a 2024-es szinten ki lehet fizetni, így gondoskodtunk arról, hogy ne legyen probléma ezeknek az összegeknek a kifizetésével. Abban a pillanatban, amikor a gazdaság és a bevételek ezt lehetővé teszik, és visszatérünk ahhoz a rendszerhez, hogy a nyugdíjakat az infláció mértékével igazítjuk ki” – fejtette ki Tánczos Barna.
A kisnyugdíjasok 800 lejes támogatására kétmilliárd lejt fordít a kormány, az összeget előirányozták az idei költségvetésben – közölte Tánczos Barna pénzügyminiszter az Agerpres hírügynökségnek adott interjúban.
Kiemelte: fontos tartani a 7 százalékos deficitcélt, „hogy pontosan ezt a következetességet, komolyságot és kiszámíthatóságot lássák a külföldi befektetők, a nemzetgazdaság és azok, akik nem akarnak abba a helyzetbe kerülni, hogy mondjuk, x százalékos lesz a hiány, és aztán a végén a duplája vagy majdnem a duplája lesz”.
– mondta a pénzügyi tárca RMDSZ-es vezetője.
„Csak a Fennvaló garantálhat bármit is” – jelentette ki Tánczos Barna pénzügyminiszter a Hotnews.ro portálnak adott interjúban arra a kérdésre, hogy a kormány tudja-e garantálni, hogy 2025-ben nem lesz adóemelés.
Mint ismeretes, a kisnyugdíjasok 800 lejes támogatására kétmilliárd lejt fordít idén a kormány. A becslések szerint mintegy 2,5 millió kedvezményezettje lesz az intézkedésnek. A pénzügyi támogatásra a nettó minimálbérnél, azaz 2574 lejnél kisebb összegű nyugdíjban részesülők jogosultak – értesült az Agerpres hírügynökség.
A 2025-ös év legyen a józan ész éve, amely a kiszámíthatóság és a közös felelősség, közös teherviselés, a szolidaritás éve – jelentette ki a Krónikának adott interjúban Tánczos Barna pénzügyminiszter, helyettes kormányfő.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!