A több mint 16 millióromániai mobil- és vezetékes telefon közül3,6 millió a Romtelecom hálózatábanműködik. A kommunikációs igazgató szerintaz üzleti, vállalati szférában továbbrais a Romtelecom maradt a meghatározó szolgáltató.Ügyfeleik ugyanis azt tapasztalták, hogy ez a társaságnyújtja a legmegbízhatóbb szolgáltatásokat.„Ha egy céget működtet az ember, biztosnak kell lennieabban, hogy számíthat a telefonszolgáltatóra.Nem mondják fel a szolgálatot a vonalak éppakkor, amikor a legnagyobb szükség lenne a telefonra” –érvelt a Romtelecom üzleti világban elnyertnépszerűsége mellett. Cristina Ionela Popesculapunknak elmondta, a hálózatukróllekapcsolódott ügyfelek nagyobbik hányadáta mobilszolgáltatók csábítottákel. Az alternatív vezetékes telefonszolgáltatástnyújtó UPC és RCS elszívó hatásakevésbé volt érezhető. Az igazgatószerint a verseny jót tett a társaságnak, merthatékony működésre kényszerítette.Az egykori hatvanezer Romtelecom-alkalmazottból ma márcsak 12 ezren állnak a cég szolgálatában.A személyzeti karcsúsítással párhuzamosanviszont folyamatosan bővült a kínáltszolgáltatások skálája. A telefonvonalonma már több mint százezer előfizetőnekinternet-hozzáférést is biztosítanak. AzADSL rendszeren keresztül másodpercenként akárnégy Mb-os adatátvitelt is tudnak biztosítani. Atársaság Dolce néven műholdastelevízióműsor-szórást is indított,melyre két hónap alatt 60 ezren fizettek elő. A Dolcekínálatában még egyetlen magyartévécsatorna sem szerepel, de Cristina Ionela Popescuszerint hamarosan a magyar nézők számára isvonzóvá teszik ajánlatukat. Első lépéskéntnéhány nemzetközi csatornát magyar hanggalis vételezhetővé tettek.
Az elmúlt évek súlyos aszályai és szélsőséges időjárása jelentősen visszavetette a romániai bortermelést, amely 2024-ben 20 százalékkal esett vissza. A tendencia globális: a szőlőültetvények rendkívül érzékenyek az éghajlatváltozásra.
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) újabb felhívást tett közzé a magyarországi állattartó gazdák felé a ragadós száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására.
Idén januárban és februárban 1,26 millió tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt termelt Románia, 1,9 százalékkal (23 800 toe) kevesebbet, mint 2024 első két hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A kedvezőtlen klímaviszonyok, a jégeső és az aszály miatt 2023-hoz képest mintegy 19,8 százalékkal 3,7 millió hektoliterre csökkent tavaly Románia bortermelése; ez volt az egyik legjelentősebb visszaesés európai uniós viszonylatban.
Megvásárolná a román kormány a Moldovai Köztársaság egyetlen dunai kikötőjét – írta az economedia.ro. Az olajterminállal is rendelkező giurgiulești-i kikötő tengeri hajók fogadására is alkalmas.
Románia nincs olyan helyzetben, hogy a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) kelljen fordulnia segítségért, és kormányválságra utaló jelek sincsenek – közölte szerdán az elnöki hivatal.
Amerikai vállalatok új romániai beruházásainak lehetőségéről is tárgyalt Marcel Ciolacu miniszterelnök az Egyesült Államok kongresszusi delegációjának tagjaival kedden a Victoria-palotában. Erről a szerdai kormányülés elején beszélt.
Az Európai Unió éves inflációs rátája márciusban tovább csökkent, 2,5 százalékra a februári 2,7 százalékról, Románia viszont ismét a legmagasabb inflációval rendelkező ország lett, 5,1 százalékos éves áremelkedéssel – közölte az Eurostat.
Bár a román hatóságok váltig állítják, nem áll fenn a teljes áramszünet veszélye húsvétkor, a példátlan óvintézkedések hallatán sejteni lehet, hogy ilyen közel ritkán kerül az ország a rettegett „blackouthoz”.
Nyolc hónapos késéssel, de az illetékesek szerint most már tényleg a végéhez közeledik a nyugdíjak újraszámítása.