Fotó: Pixabay
Románia közel 1,4 milliárd eurót kap energiafüggetlenséggel és energiaszegénységgel kapcsolatos beruházásokra a REpowerEU-terv keretében – közölte kedden Adrian Câciu pénzügyminiszter.
2022. október 04., 15:202022. október 04., 15:20
A tárcavezető annak kapcsán nyilatkozott, hogy az EU Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (Ecofin Tanács) luxembourgi ülésén megállapodás született a REpowerEU-terv szabályzatáról. Tájékoztatása szerint a döntés nyomán Románia a hatodik legnagyobb támogatást kapja az EU-ban az energiafüggetlensége biztosítására és az energiaszegénység leküzdésére.
– idézte Adrian Câciut a pénzügyminisztérium közleménye.
Az Ecofin keddi ülésén elfogadták azt a Románia által is támogatott javaslatot, hogy az országos helyreállítási tervekben szereplő energiafüggetlenségi intézkedések kerüljenek be a REpowerEU új fejezetébe, és ennek megfelelően számolják újra az EU helyreállítási alapjának keretösszegét – írja az Agerpres.
A közleményben Adrian Câciu reményét fejezte ki, hogy az Ecofin Tanács keddi döntése révén felgyorsul az REpowerEU szabályzatának európai parlamenti elfogadása, és mielőbb elkezdődhetnek a terv által finanszírozott beruházások.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!