Áram kell. Sebastian Burduja elmondta, további áramtermelési kapacitásokat keresnek
Fotó: Facebook/Sebastian Burduja
Sebastian Burduja energiaügyi miniszter hétfőn kijelentette, hogy az országos villamosenergia-rendszer (SEN) egyensúlyát nem fenyegeti veszély a kánikula miatt.
2024. július 15., 15:592024. július 15., 15:59
2024. július 15., 16:462024. július 15., 16:46
Sebastian Burduja közölte, a Transelectrica és az országos villamosenergia-rendszer diszpécserszolgálatának szakemberei, valamint az elosztóhálózat-üzemeltetők biztosították arról, hogy az országos villamosenergia-rendszer (SEN) egyensúlyát nem fenyegeti veszély a kánikula miatt, és nem áll fenn a nagy területeket érintő általános üzemzavarok kockázata.
Sajtótájékoztatóján Burduja – aki többek között erre a „hirtelen közbejött” találkozóra hivatkozva lemondta a részvételt az EU-s energiaügyi miniszterek hétfőn és kedden Budapesten zajló találkozóján – beszámolt arról, hogy részt vett a tartós hőség miatt összehívott nyári parancsnokság ülésén, amelyen tapasztalt szakemberek elmondták,
„A transzformátortelepeket és más berendezéseket gondosan karbantartják, és a terepen tartózkodó szerelőcsapatok gondoskodnak a meghibásodások lehető leggyorsabb elhárításáról. Teljes mértékben megbízom a Transelectrica és az országos villamosenergia-rendszer diszpécserszolgálatának szakembereiben, az elosztóhálózatok üzemeltetőiben.
Burduja szerint a tárcaközi ülés másik napirendi pontja az energiatermelésre- és fogyasztásra vonatkozott. Annak a lehetőségeit keresték, miként tudnák növelni a belföldi termelés mértékét, hogy ezzel arányosan csökkenjen az import.
Az utóbbi napokban sikerült mintegy 400 megawattal növelni a termelést, de további lehetőségeket keresnek. A vízerőművek termelésének növelését is számba veszik, figyelembe véve, hogy az aszályos időszak ellenére a víztározók töltöttségi szintje 80 százalék felett van. A miniszter felhívta a figyelmet arra, hogy
A tárcavezető az Agerpres hírügynökség szerint beszámolt arról is, hogy a Transelectrica elhalasztott bizonyos hálózati munkálatokat, hogy a rendszer teljes kapacitáson működhessen.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!