Fotó: Facebook/Bogdan Ivan
A Román Posta vezetőségének jövő hónaptól valamilyen megoldással 13 millió lejjel növelnie kell a vállalat havi bevételét, hogy a minimálbérrel javadalmazott alkalmazottak fizetésén is emelni lehessen – jelentette ki hétfőn Bogdan Ivan kutatásért, innovációért és digitalizálásért felelős miniszter.
2023. október 09., 15:592023. október 09., 15:59
2023. október 09., 16:212023. október 09., 16:21
A tárcavezető a Romániai Postai Dolgozók Szakszervezete (SLPR) képviselőivel tartott találkozójáról számolt be a sajtónak.
Tájékoztatása szerint abban egyeztek meg, hogy kedden egy újabb találkozón a Román Posta vezetőségével közösen megoldást keresnek a vállalat elbocsátások nélküli átszervezésére. Egyben megállapodnak egy intézkedéscsomagban is a posta bevételének olyan mértékű növelésére, ami fedezze az országos bruttó minimálbér megemelésével járó kiadásokat.
Fotó: Facebook/Bogdan Ivan
Ionel Oţelea, a SLPR ügyvivő elnöke elmondta, hogy a szakszervezet a keddi találkozó eredményeinek függvényében dönt a további lépésekről.
A Romániai Postai Dolgozók Szakszervezete hétfőn 10 és 12 óra között tüntetést szervezett az innovációért és digitalizációért felelős minisztérium épülete előtt.
A postai alkalmazottak elégedetlenségének fő oka „az átlátható, motiváló és diszkriminációmentes bérezési rendszer hiánya”, amely a szakszervezet szerint oda vezetett, hogy a Román Posta személyi állományának mintegy 80 százalékát kitevő 17 ezer alkalmazott beosztástól, képzettségtől és szakmai tapasztalattól függetlenül minimálbért kap. Meglátásuk szerint ugyanakkor fennáll annak a veszélye, hogy a minimálbér 2024. január 1-jétől esedékes emelésével a vállalatot fizetésképtelenségi eljárás alá vonják, vagy tömeges elbocsátások lesznek. A szakszervezet felrója továbbá a koherens fejlesztési és fenntarthatósági politika, illetve az átláthatóság és a kiszámíthatóság hiányát a vállalatirányításban.
Tiltakozó akciókat szervez jövő héten Bukarestben a Romániai Postai Dolgozók Szakszervezete (SLPR). A Román Posta alkalmazottai elsősorban a bérekkel elégedetlenek.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
szóljon hozzá!