Fotó: Veres Nándor
Az éttermeknek és a kereskedelmi vendéglátóhelyeknek szerdától fel kell tüntetniük a fogyasztóknak felszolgált termékek és ételek összetevőit és tápértékét. Ezt az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökének március 15-én hatályba lépett rendelete írja elő.
2023. március 15., 15:582023. március 15., 15:58
A fogyasztóvédelem közlése szerint az előírás kiterjed az online megrendeléseket fogadó vendéglátóipari egységek weboldalán kínált ételekre és termékekre is.
Mint ismeretes, a jogszabálynak eredetileg 2022. december 20-án kellett volna hatályba lépnie, de a vendéglátóipari munkáltatói szövetségek időt kértek az alkalmazására való felkészülésre.
Egy múlt év végi közleményében a szakhatóság emlékeztetett arra, hogy az élelmiszerekkel kapcsolatos tájékoztatásról szóló 2011/1169-es uniós rendelet értelmében a kereskedelemben kötelező feltüntetni a termékek összetevőit és tápértékét. „Az a természetes, hogy ugyanezek az információk a készételeket felszolgáló vendéglátóhelyeken is elérhetőek legyenek” – idézte a közleményt az Agerpres.
Horia Constantinescu, a fogyasztóvédelmi hatóság elnöke egy január végi sajtótájékoztatón ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a vendéglátóhelyeknek zárójelben a készételek összetevőinek adalékanyagait is fel kell tüntetniük.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!