Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay.com
Tavaly 5,4 milliárd dollár volt a román-amerikai kétoldalú kereskedelmi forgalom volumene, amely több mint kétszeresére nőtt az elmúlt tíz évben – közölte szerdán a román-amerikai kereskedelmi kamara egy általa készített tanulmányra hivatkozva.
2022. szeptember 28., 13:322022. szeptember 28., 13:32
Az Agerpres hírügynökség által idézett tanulmány szerint 2011-ben a kétoldalú kereskedelmi forgalom volumene nem haladta meg a 2,4 milliárd dollárt.
Az Egyesült Államok Románia ötödik legnagyobb kereskedelmi partnere 6,8 százalékos részesedéssel, így az Európai Unión kívül Bukarest legfontosabb kereskedelmi partnerének számít.
Az árbevétel alapján a legnagyobb amerikai beruházások a feldolgozóiparban, a mezőgazdaságban és az egészségügyben vannak. 2020-ban az amerikai közvetlen tőkeberuházások elérték a 2,8 milliárd dollárt, így Románia ebből a szempontból a negyedik helyen állt az EU-ban Lengyelország, Magyarország és Csehország után. Romániában 900 amerikai tőkéjű cég működik, e szerint Bukarest a harmadik Magyarország és Csehország után.
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
Az amerikai Lockheed Martin és a nagyváradi Sinteza vállalat szándéknyilatkozatot írt alá egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes GridStar Flow akkumulátorgyár nagyváradi megépítéséről.
Az adósságot maguk előtt görgető romániai lakosok csaknem fele a kormányt okolja a felhalmozott adósságaiért, legyen szó banki tartozásokról vagy ki nem fizetett számlákról – derül ki a 2024-es adósságbarométerből.
A kontinensen fertőz a madárinfluenza vírusa, Kelet-Európában Magyarország a legfertőzöttebb ország. A Krónika által megkérdezett szakember szerint Romániában egy Brăila és egy Konstanca megyei háztáji gazdaságban észlelték eddig a betegséget.
Úgynevezett köz- és magán-együttműködés révén képzeli el a Budapest és Bukarest között tervezett nagy sebességű vasút megépítését a román közlekedési miniszter.
A milánói Via Montenapoleone lett idén a világ legdrágább bevásárlóutcája, megelőzve a New York-i Fifth Avenue-t – áll a chicagói székhelyű Cushman & Wakefield globális kereskedelmi ingatlanszolgáltató szerdán közzétett éves jelentésében.
A Román Posta fokozatosan megkezdi a hatalmas veszteséget okozó postahivatalok bezárását, csökkentik az ott zajló tevékenységet – jelentette ki a hét elején Valentin Ștefan, a vállalat vezérigazgatója.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
szóljon hozzá!