Fotó: Gecse Noémi
Az Országos Adóhatáságnál (ANAF) még mindig vannak olyan alkalmazottak, akik kenőpénzt fogadnak el, nem értik meg, hogy le kell állniuk – ismerte el Lucian Heiuș, a hatóság elnöke. Elmondása szerint kéthavonta két-három alkalmazottat tartóztatnak le korrupció miatt.
2023. május 05., 11:072023. május 05., 11:07
„Ilyen az élet. Minden intézménnyel együttműködünk, sorra kiiktatjuk őket. Ahogy elkapjuk, kivégezzük. Ez van. Szégyenletes tudni, hogy két nap múlva megint elvesznek kettőt.
– fogalmazta meg az adóhatóság elnöke. Megjegyezte: az ANAF-nak jelenleg nagyjából 20 ezer alkalmazottja van.
„Ez egy hadseregnyi ember. Nincs, ahogy ne legyenek kevésbé jó, kevésbé becsületes emberek, olyanok, akik kevésbé elhivatottak, és akikkel sajnos találkozik az adófizető.
– mondta Lucian Heiuș, aki Hotnews.ro portál szerint elveszítheti pozícióját az adóhatóság élén.
„Valószínűleg én leszek a legkeresettebb ember az ANAF-nál, akihez tanácsért fordulnak az adófizetők. Ez a szakmám. Ebben éltem. Ismerek minden kulisszatitkot” – jelentette ki Lucian Heiuș.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!