A pályázaton elnyert összeg legnagyobb részét a szatmárnémeti megyei kórház korszerűsítésére fordítják
Fotó: Facebook/Spitalul Judetean de Urgenta Satu Mare
Több mint 13 millió euróból kezdődnek egészségügyi fejlesztések egy román-magyar uniós program segítségével a romániai Szatmár megye, valamint Szabolcs-Szatmár-Bereg megye három kórházában.
2019. február 21., 09:352019. február 21., 09:35
A ROcHUs-Care for health in Satu Mare and Szabolcs-Szatmár-Bereg counties elnevezésű projektre a szatmárnémeti Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház és a kisvárdai Felső-Szabolcsi Kórház nyújtott be közös pályázatot és nyerte el a pályázati összeget.
A beruházás legnagyobb, több mint 11 millió eurós részét a Szatmár Megyei Sürgősségi Kórház használhatja fel, a fejlesztés keretében megépül egy hatemeletes, 13 200 négyzetméteres új épületszárny, melynek a tetején helikopter-leszállót is kialakítanak. A hétszáz ágyas, jelenleg két külön telephelyen működő gyógyintézményt a fejlesztés végén egy épületbe költöztetik: az új szárnyban az intenzív terápiás osztály és a műtők kapnak majd helyet, míg a most külön épületben lévő neurológiai, belgyógyászati és szemészeti osztályokat a megyei kórház főépületébe telepítik át.
A nyíregyházi Jósa András Oktatókórházban csaknem 1,5 millió eurós támogatási összegből kardiológiai és érsebészeti eszközöket vásárolnak,a kisvárdai Felső-Szabolcsi Kórházban pedig egymillió eurót fordítanak a központi laboratórium teljes korszerűsítésére.
A tervek szerint a szatmárnémeti kórház átépítése 2019 második felében kezdődhet meg.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
Az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet idén a GDP 0,6 százalékának, jövőre pedig a GDP 3,35 százalékának megfelelő összeggel javít a költségvetési egyenlegen – állapította meg a Költségvetési Tanács.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
A nyugdíjpénztárak alkalmazottai ezen a héten minden reggel kétórás munkabeszüntetéssel tiltakoznak a megszorító intézkedések ellen – közölte kedden a Társadalmi Szolidaritás Országos Szakszervezeti Szövetség elnöke.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint fennáll az a veszély, hogy Románia a jövő év közepéig nem tudja lehívni a rendelkezésére álló uniós helyreállítási forrásokat, ezért a kormánynak a megvalósítható beruházásokra kell összpontosítania.
szóljon hozzá!