Fotó: Haáz Vince
Együttműködésről állapodtak meg a román és a lengyel állami autópályaépítő vállalatok, amelyek a román fél kezdeményezésére tartották első megbeszélésüket – adta hírül a román állami autópályaépítő és kezelő társaság (CNAIR).
2020. október 16., 19:372020. október 16., 19:37
2020. október 16., 21:412020. október 16., 21:41
Az első találkozót egyelőre online keretek között bonyolították a járvány miatt. A felek megállapodtak abban, hogy közös munkacsoportokat létesítenek, amelyek különböző szakterületeken együttműködnek. Mariana Ioniță, a román vállalat vezetője elmondta, azért fordultak a lengyel partnerhez, mert Románia tanulni akar a Lengyelországban az elmúlt harminc évben sikeresen végrehajtott fejlesztések tapasztalataiból.
A CNAIR azt reméli, hogy a lengyel tapasztalatot igénybe véve sikerül túllépni olyan akadályokon, amelyeket a lengyelek már áthidaltak. A felek így megosztják egymással tapasztalataikat a közbeszerzések kiírása és lebonyolítása, a kisajátítások, és általában a nagy infrastrukturális projektek kivitelezése során felmerült kihívások területén. A román fél a lengyel törvények jó megoldásait is hajlandó átvenni, erről is egyeztetnek a felek a különböző munkacsoportokban.
Lendületet kaphatnak az építkezések, bár a megvalósításhoz jelentősen több forrás és politikai akarat kell – jelentette ki a Krónika megkeresésére Barabás T. János elemző.
Mariana Ioniță azt is elmondta, hogy a felek kiválasztottak egy közös stratégiai beruházást, amely a Lengyelországot Romániával is összekötő Via Carpatia projekt. Ennek támogatását éppen a múlt héten jelentette be az Egyesült Államok.
Az „óvatos forgatókönyv” szerint a romániai autópálya- és gyorsforgalmiút-hálózatnak a következő négy évben további 1000 kilométerrel kellene bővülnie – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke.
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése hétfőn fél 12 körül azokra a várakozásokra, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök kedvező szabályozási környezetet alakít ki a kriptovalutáknak, ami erősíti jegyzéseiket.
Románia felkészült a télre, a földgáztárolók telítettebbek, mint tavaly ilyenkor, a töltöttségi szintjük meghaladta a 101 százalékot – nyilatkozta hétfőn Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A román külkereskedelmi mérleg hiánya 15 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2024 októberében 11 723 különnyugdíjat fizettek ki, 54-gyel kevesebbet, mint előző hónapban.
Donald Trump magabiztos győzelme az amerikai elnökválasztáson új „arcot” ad nemcsak az Egyesült Államoknak, hanem az egész világnak.
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint 2023-ban a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók éves kiigazított átlagbére 37 900 euró volt az EU-ban.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
1 hozzászólás