Képünk illusztráció
Fotó: Romgaz
Románia jelenleg 2,878 milliárd köbméter földgázt tárol föld alatti tárolókban, és a töltöttségi szint 90,79 százalékos, ami azt jelenti, hogy az ország több mint 70 nappal a tervezettnél korábban teljesítette a földgáztárolási célját – jelentette be csütörtökön az energiaügyi minisztérium.
2024. augusztus 22., 15:332024. augusztus 22., 15:33
2024. augusztus 22., 15:372024. augusztus 22., 15:37
Az Agerpres hírügynökség által idézett tájékoztatásban a tárca emlékeztetett, hogy az Európai Bizottság 2023/2633-as végrehajtási rendelete szerint Románia föld alatti gáztárolói töltöttségi szintjének július elsejére el kell érnie a 65 százalékot, szeptember elsejére pedig a 85 százalékot. A november elsejei célérték az ország tárolókapacitásának a 90 százaléka.
A Transgaz beruházásainak köszönhetően, ha kemény tél lesz, lehetőségünk van földgázt vagy cseppfolyósított földgázt importálni Törökországból vagy Görögországból is” – idézte a közlemény Sebastian Burduja energiaügyi minisztert.
Az idei év első hat hónapjában 834 800 tonna kőolaj-egyenértékű (toe) földgázt importált Románia, 19,9 százalékkal (138 800 toe) többet, mint az előző év azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közölt adataiból.
és a tervezettnél két hónappal korábban elérték ezt a szintet, ami garantálja a tagállamok energiaellátását és az energiapiacok stabilitását.
Románia jelenleg 2,8 milliárd köbméter földgázt tárol föld alatti tárolókban, és a töltöttségi szint 88 százalékos, ami meghaladja az európai irányelvekben szeptember elsejére előírt 85 százalékos szintet – jelentette be pénteken az energiaügyi tárca.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!