Fotó: Facebook/Michelin
A közel 30 milliárd eurós éves forgalmat bonyolító francia Michelin gumiabroncsgyártó bezárja a lengyelországi Olsztynban található nehéz tehergépkocsiknak abroncsot gyártó üzemét, ahol mintegy 430 alkalmazott dolgozik, és Romániába helyezi át a termelést, arra hivatkozva, hogy a román piac olcsóbb – értesült a Profit.ro gazdasági portál.
2024. április 22., 12:562024. április 22., 12:56
A Michelin 2021-ben kezdte meg romániai tevékenységét, jelenleg több mint 4400 alkalmazottal, három gyárral – kettő Zilahon és egy a Prahova megyei Florești-en –, kereskedelmi hálózattal és szervizközponttal rendelkezik.
2018 óta Bukarest lett a közép-európai régió koordinációs központja, amely 20 országot foglal magában, köztük Albániát, Bosznia-Hercegovinát, Bulgáriát, Ciprust, Horvátországot, Görögországot, Macedóniát, Montenegrót, Lengyelországot, Szerbiát, Szlovákiát, Szlovéniát, Törökországot vagy Magyarországot – olvasható a vállalat honlapján.
Most a francia konszern bezárja a lengyelországi üzemet, ugyanakkor azt ígéri, hogy az ott dolgozó 430 alkalmazottját nem bocsátják el, hanem áthelyezik a konszern más egységeibe – írja a Profit.ro.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!