Fotó: Facebook/Michelin
A közel 30 milliárd eurós éves forgalmat bonyolító francia Michelin gumiabroncsgyártó bezárja a lengyelországi Olsztynban található nehéz tehergépkocsiknak abroncsot gyártó üzemét, ahol mintegy 430 alkalmazott dolgozik, és Romániába helyezi át a termelést, arra hivatkozva, hogy a román piac olcsóbb – értesült a Profit.ro gazdasági portál.
2024. április 22., 12:562024. április 22., 12:56
A Michelin 2021-ben kezdte meg romániai tevékenységét, jelenleg több mint 4400 alkalmazottal, három gyárral – kettő Zilahon és egy a Prahova megyei Florești-en –, kereskedelmi hálózattal és szervizközponttal rendelkezik.
2018 óta Bukarest lett a közép-európai régió koordinációs központja, amely 20 országot foglal magában, köztük Albániát, Bosznia-Hercegovinát, Bulgáriát, Ciprust, Horvátországot, Görögországot, Macedóniát, Montenegrót, Lengyelországot, Szerbiát, Szlovákiát, Szlovéniát, Törökországot vagy Magyarországot – olvasható a vállalat honlapján.
Most a francia konszern bezárja a lengyelországi üzemet, ugyanakkor azt ígéri, hogy az ott dolgozó 430 alkalmazottját nem bocsátják el, hanem áthelyezik a konszern más egységeibe – írja a Profit.ro.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
Év eleje óta több mint 670 millió italcsomagolást váltottak vissza a fogyasztók Romániában a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül, a rendszert működtető RetuRO vállalat pedig 50 000 tonna csomagolást már átadott az újrahasznosító állomásoknak.
szóljon hozzá!