Fotó: Facebook/Michelin
A közel 30 milliárd eurós éves forgalmat bonyolító francia Michelin gumiabroncsgyártó bezárja a lengyelországi Olsztynban található nehéz tehergépkocsiknak abroncsot gyártó üzemét, ahol mintegy 430 alkalmazott dolgozik, és Romániába helyezi át a termelést, arra hivatkozva, hogy a román piac olcsóbb – értesült a Profit.ro gazdasági portál.
2024. április 22., 12:562024. április 22., 12:56
A Michelin 2021-ben kezdte meg romániai tevékenységét, jelenleg több mint 4400 alkalmazottal, három gyárral – kettő Zilahon és egy a Prahova megyei Florești-en –, kereskedelmi hálózattal és szervizközponttal rendelkezik.
2018 óta Bukarest lett a közép-európai régió koordinációs központja, amely 20 országot foglal magában, köztük Albániát, Bosznia-Hercegovinát, Bulgáriát, Ciprust, Horvátországot, Görögországot, Macedóniát, Montenegrót, Lengyelországot, Szerbiát, Szlovákiát, Szlovéniát, Törökországot vagy Magyarországot – olvasható a vállalat honlapján.
Most a francia konszern bezárja a lengyelországi üzemet, ugyanakkor azt ígéri, hogy az ott dolgozó 430 alkalmazottját nem bocsátják el, hanem áthelyezik a konszern más egységeibe – írja a Profit.ro.
Az elhúzódó választási ciklus valószínűleg legalább 2025 második feléig késleltetni fogja a további költségvetési konszolidációs intézkedéseket, és további intézkedések nélkül a 2025-re a GDP 7,5 százalékára várt hiánycélt kockázatok terhelik.
A nagy adófizetők közül 44-nek volt adóhátraléka 2024 végén, összesen 3,23 milliárd lej értékben – közölte szerdán az Országos Adóhatóság (ANAF).
A közalkalmazottaknak várhatóan idén is kártyára utalják az üdülési támogatást – számolt be Adrian Voican, a Utazási Irodák Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Kivonul Romániából a Karl Mayer, a világ egyik vezető textilipari gépgyártója, emiatt az ország jelentős beruházástól esik el – írta az Economedia.ro a Máramaros megyei munkaerő-elhelyező ügynökség tájékoztatása alapján.
Az Európai Bizottság 615 millió euróval fogja támogatni a romániai grafit-, magnézium- és rézkitermelést – jelentette be kedden Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Májustól már nem lehet jegyet foglalni a Nagyvárad–Milánó (Bergamo) útvonalon a HiSky által működtetett repülőjáratokra – jelezték többen is az elmúlt időszakban.
Világszerte és Romániában is jelentősen megugrott a villamosenergia-fogyasztás 2024-ben, amit főként a légkondicionálók használata okozott. Az extrém időjárás, a hőség és a hideg egyaránt hozzájárult a fogyasztás növekedéséhez.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) 15 millió eurónyi adócsalást fedezett fel a fuvarmegosztó alkalmazásoknál – nyilatkozta Tánczos Barna pénzügyminiszter a Digi 24 hírtelevíziónak.
Elkezdődtek a fúrások Románia legnagyobb fekete-tengeri gázmezőjén, a Neptun Deepen – jelentette be Christina Verchere, az OMV Petrom vezérigazgatója.
A romániai munkaerőpiac 2025 első három hónapjában visszaesett a korábbi év azonos időszakához viszonyítva, a legaktívabb álláskeresők jelenleg a 25 és 34 év, illetve a 18 és 24 év közöttiek.
szóljon hozzá!