Fotó: Pál Árpád
A nyugdíjpont értékének a kormányprogram által is előírt növelése „nem kérdéses” – hangsúlyozta Liviu Dragnea szociáldemokrata pártelnök a koalíciós alakulatok szerdai egyeztetését követően.
2017. október 18., 22:122017. október 18., 22:12
Dragnea azt mondta, 2018 júliusában 10 százalékkal nő a nyugdíjpont értéke, ahogyan az a kormányprogramban is szerepel, az új nyugdíjtörvényt azonban, bár „majdnem kész”, nem fogják idén elfogadni.
„Soha nem volt szó arról, hogy ezt már a 2018-as költségvetésbe belefoglaljuk, mert az nem lett volna reális.
A cél felszámolni az igazságtalanságokat. Valamennyi idővel ezelőtt azt a politikai döntést hoztuk, hogy előbb véglegesítjük azokat a jogszabályokat, amelyekre most szükség van, mint például a költségvetési törvény, a megosztott áfafizetés, az egységes bértörvény, és miután ezek a parlament elé kerülnek, a miniszterelnök irányításával újrakezdjük a tárgyalásokat a nyugdíjtörvényről a munkaügyi miniszterrel” – érvelt az Agerpres szerint Dragnea.
A PSD elnöke azt mondta, a választási kampányban és a kormányprogramban
„Sok időre volt szükségünk ahhoz, hogy minden információhoz hozzáférjünk. Sajnos még mindig vannak Romániában olyan közintézmények, amelyektől elég furcsa módon lehet megszerezni az információkat” – mutatott rá Dragnea.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!