Mennyi az annyi? A szolgáltatóknak azt is közölniük kell, hogy milyen energiaárat terveznek április elseje után
Fotó: Jakab Mónika
Az energiaszolgáltatók november elsejétől kötelesek lesznek tájékoztatni ügyfeleiket arról, hogy 2025. április 1-jétől megszűnik az árplafon, közölniük kell, milyen árakat készülnek ezt követően alkalmazni, illetve azt is jelezniük kell, hogy mindenkinek jogában áll szolgáltatót váltani – derül ki az Országos Energetikai Szabályozó Hatóság (ANRE) rendelettervezetéből. „Ez olyan, mintha a farkasokat bíznák meg a bárányok őrzésével” – kommentálta a helyzetet Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
2024. szeptember 20., 11:302024. szeptember 20., 11:30
Miközben a törvény kötelezi arra az ANRE-t, hogy tájékoztassa a fogyasztókat arról, mi történik a piacon, a hatóság a szolgáltatókat készül arra kényszeríteni, hogy havonta tájékoztassák a fogyasztókat arról, hogy az energiaárak plafonja 2025. április 1-jén lejár, és hogy a fizetendő ár a szerződésben szereplő ár lesz – irányította rá a figyelmet a Hotnews.ro hírportál.
Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke szerint ez a lépés ugyanaz a gyenge és nem hatékony megközelítés a szakhatóság részéről, mint amit évekkel ezelőtt is tanúsított.
Ismét pénzt fognak költeni a szolgáltatók az ANRE utasítására az úgynevezett ügyféltájékoztatásra, az ANRE tehetetlenségének és hozzá nem értésének köszönhetően.
– jelentette ki a szakember. Előrevetítette egyúttal, hogy a szolgáltatóknak a folyamattal járó költségei is a fogyasztók számláin fognak megjelenni.
Januárra véglegesítik a kiszolgáltatott energiafogyasztóknak szánt támogatások kritériumait – jelentette ki pénteken az energiaügyi miniszter.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
szóljon hozzá!