Fotó: Boda L. Gergely
Meghalt egy élesdi beoltatlan kétéves kisfiú, így 25-re emelkedett a kanyaróban elhunyt személyek száma – jelentette be csütörtökön Florian Bodog egészségügyi miniszter.
2017. május 11., 11:462017. május 11., 11:46
2017. május 11., 11:532017. május 11., 11:53
„A gyerek sokat szenvedett, az anyja külföldön dolgozik. Beutalták a kórházba, majd saját felelősségre kiadták, kapcsolatba került kanyarós személyekkel, két éves volt, és nem volt beoltva” – idézte a minisztert az Agerpres. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a Bihar megyei gyerek véreredményei egyértelműen kanyaróra utalnak.
A közegészségügyi intézet összesítése szerint Romániában ajóval meghaladta az ötezret a megerősített kanyarós esetek száma a betegség tavaly februári megjelenése óta. A járvány Románia csaknem teljes területére kiterjedt: a 41 megye közül mindössze Kovászna, Tulcea, Galați és Vrancea megyéből nem jelentettek kanyarós megbetegedést.
A bukaresti egészségügyi minisztérium nemrég társadalmi vitára bocsátott egy törvénytervezetet, amely a szülőket és a közegészségügyi hatóságokat egyaránt felelőssé teszi, hogy a gyermekek megkapják a koruknak megfelelő védőoltásokat, szankciókat azonban nem szab meg. A tervezet szerint a tanintézményeknek a gyerekek beíratásakor oltási igazolást kell majd kérniük.
Florian Bodog csütörtökön leszögezte: a 25. halálos áldozat újabb figyelemfelhívás, hogy a szülőknek be kell oltatniuk gyerekeiket kanyaró ellen. „Létezik egy mondás, miszerint a védőoltás olyan a gyermek számára, mint a keresztelés. Akkor pedig miért ne oltatnánk be a kicsiket?" – tette fel a kérdést az egészségügyi miniszter.
Romániában azt követően jelent meg a kanyarójárvány, hogy a szülők tömegesen kezdték megtagadni a betegség elleni vakcina beadatását gyermekeiknek. A kanyaró ellen beoltott gyerekek aránya egy év alatt 97-ről 80 százalék alá csökkent.
Elégedetlenséget tükröz a politikusokba vetett bizalmat firtató legfrissebb felmérés: mint kiderült, a romániai polgárok egyik politikusban sem bíznak igazán.
Cáfolta pénteken a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke és államfőjelöltje, George Simion azokat az információkat, amelyek szerint orosz titkosszolgálatok ügynökeivel találkozott.
Egészségügy terén sereghajtó Románia az EU-ban: az Európai Unió államai 2022-ben lakosonként átlagosan több mint 3600 eurót fordítottak egészségügyi ellátásra, de Románia e tekintetben az utolsó helyen áll.
AUR-előnyt mért a legfrissebb közvélemény-kutatás a liberálisokkal szemben: az INSCOP szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség a második legnagyobb támogatottsággal rendelkező párt.
Kihirdette pénteken Klaus Iohannis államfő a harminckét F-35-ös repülőgép beszerzéséről szóló törvényt.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Elena Lasconi csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette: fenyegetésekkel próbálták rávenni a PNL „környékéről” származó politikusok, hogy lépjen vissza az elnökválasztási küzdelemtől.
Az Európai Unió Bírósága elé idézi az Európai Bizottság Romániát és Bulgáriát a települési szennyvíz kezeléséről szóló irányelvben (91/271/EGK) előírt szennyvízgyűjtési és -feldolgozási kötelezettségek teljes körű betartásának elmulasztása miatt.
Belerohant egy juhnyájba a Temesvár–Jászvásár gyorsvonat csütörtök reggel, a balesetben 12 birka elpusztult, a vonat pedig fél óra késéssel robogott be a célállómásra.
George Simion orosz kémügye kapcsán akar nyomozást a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A romániai választópolgárok három nagy román politikai tömb között oszlanak meg az elnökválasztások tekintetében, mellettük negyedikként pedig ott vannak a magyarok – derül ki egy csütörtökön ismertetett felmérésből.
szóljon hozzá!