Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/Salvamont Romania-Dispeceratul National Salvamont
Szakadékba zuhant egy csendőr a Páring-hegységben. A férfi szolgálati időn kívül volt, egy kollégájával túrázott a hegyekben. A mentési akció folyamatban van – írja az Agerpres hírügynökség.
2023. január 06., 13:412023. január 06., 13:41
A Gorj megyei csendőr-felügyelőség tájékoztatása szerint az eset még csütörtökön történt, de a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt csak péntek reggel tudták elkezdeni a keresést.
Kollégája próbálta megfogni, de nem sikerült, közben azonban elvesztette a hátizsákját és a telefonját. Leereszkedett a szakadékba, ahol fejsérülésekkel és életjelek nélkül lelt rá kollégájára. Mivel a telefonját nem találta meg, el kellett mennie a legközelebbi településre, hogy segítséget kérjen.
Az akcióban hegyimentők is részt vesznek. A Gorj megyei csendőrfelügyelőség az ügyészséget és a csendőr családját is tájékoztatta a történtekről – közölték.
A műhóval borított sípályák veszélyeire hívta fel a Hargita megyében síelők figyelmét Fekete Örs, a Hargita Megyei Hegyimentő-közszolgálat vezetője.
Holtan találták csütörtökön a határrendészek és a hegyimentők a Máramarosi-havasokban eltévedt hatfős ukrán csoport utolsó tagját – közölte a Máramaros megyei Salvamont igazgatója.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba került egy 30 éves Brassó megyei férfi, aki ellen a sepsiszentgyörgyi rendőrség indított nyomozást csalás vádjával. A gyanúsított 9 ezer lejt csalt ki cégektől.
A Romániai Magyar Középiskolások Szövetsége (MAKOSZ) közölte, feladatának érzi, hogy hangot adjon a diákoknak és pedagógusoknak.
Augusztus 27–31. között rendezik meg a 12. Vásárhelyi Forgatagot Marosvásárhelyen. A rendezvénysorozattal idén a „vásárhelyiséget” ünneplik, valamint Bolyai Farkas születésének 250. évfordulója alkalmából a világhírű matematikus előtt is tisztelegnek.
A Székely Nemzeti Tanács szerint az európai parlamenti képviselők számos elégedetlenségének és az Európai Bizottsággal (EB) szemben megfogalmazott kritikáinak nincsen más elvi kerete, mint éppen a nemzeti régiókért indított polgári kezdeményezés.
Kétnapos kényszerszünet után pénteken újraindultak Parajdon a Korond-patak elterelési munkálatai – számolt be a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat beruházási igazgatója.
Új parkolási díjakat vezettek be a kolozsvári repülőtér melletti Park & Ride parkoló hatékonyabb kihasználtságáért – közölte Oláh Emese, a kincses város RMDSZ-es alpolgármestere.
Egymást érik a medvetámadásokról szóló hírek. Nyolc évbe telt, amíg több tucat ember halála révén sikerült irányt szabni a romániai vadgazdálkodásnak, de a Krónikának nyilatkozó szakember szerint egyik napról a másikra nem lesz látványos változás.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
A levegőben lóg a kolozsvári metró építése, mivel az önkormányzat sem a finanszírozást nem biztosította, sem a műszaki terveket nem véglegesítette, így építési engedélye sincs – vonta meg a nem túl kecsegtető mérleget a Pro Infrastruktúra Egyesület.
A magyarországi Piramis zenekar által „ihletett” kolozsvári magyar „csövesek” viselkedését, öltözékét, szokásait, lázadását is figyelemmel követte a kommunizmus idején a romániai titkosszolgálat, a Securitate.
szóljon hozzá!