Torockószentgyörgyi látkép madártávlatból
Fotó: Kisréti Zsombor
A III. Torockószentgyörgyi gazdanap várja az érdeklődőket szeptember 16-án, szombaton kulturális és szakmai előadásokkal, koncertekkel és a helyi termékek vásárával.
2023. szeptember 13., 12:082023. szeptember 13., 12:08
Harmadik alkalommal szervezik meg a torockószentgyörgyi gazdanapot a közép-erdélyi falugazdászokat foglalkoztató kolozsvári Pro Agricultura mezőgazdasági egyesület támogatásával. A szeptember 16-án, szombaton sorra kerülő egész napos gazdarendezvényre számos szakmai és kulturális programmal várják az érdeklődőket.
A délben keződő traktoros felvonulást és megnyitót követően a felvinci és a torockószentgyörgyi focicsapat méri össze az erejét, 14. órától pedig helyi finomságokból készült ebéddel várják a résztvevőket.
A szomszédos faluban, Torockón a Duna-házban du. 16-19. óra között mezőgazdasági szakmai előadásokon vehetnek részt a gazdák. A fák, a rózsák és a csemeték metszéséről, a talajforgatás nélküli gazdálkodásról Dániel Lajos, Csíki Gyula és Debreczeni József beszél. Dr. Kovács Ottó mezőgazdasági szakember előadásának címe: Mező-gazdálkodj okosan.
Torockószentgyörgyön helyi termékvásárt, mezőgépészeti bemutatót, tenyészállatkiállítást és a gyerekek számára állatsimogatót is kínálnak a szervezők.
Egyedülálló módszert próbál ki a Brassó megyei Barcarozsnyó önkormányzata, hogy távolt tartsa a medvéket a településtől. Brassó megyében ugyanis nagyon gyakori a nagyvad felbukkanása a lakott településeken és a települések közelében.
Továbbra is aggasztóan magas a sókoncentráció mind a Korond-patak és a Kis-Küküllő, mind a Nagy-Küküllő és a Maros vizében – nyilatkozta szombaton Parajdon Mircea Fechet környezetvédelmi miniszter.
Mága Zoltán magyarországi hegedűművész 24 tonna segélyt adományozott szombaton a háromszéki Nagyborosnyón élő árvízkárosult családoknak.
Nagyon rossz jövőképre kell felkészülni a Kis-Küküllő mentén szakértők szerint, mivel nem lehet eltüntetni a vizekbe, altalajba bejutott brutális sómennyiséget a természetből.
Igényelhetővé vált az úgynevezett „de minimis” kártérítés a Parajdon bejegyzett, vagy ott munkapontot működtető vendéglátóipari és idegenforgalmi vállalkozások számára.
A süllyedések továbbra is veszélyeztetik a parajdi sóbánya struktúráját, de az eddigi beavatkozásokkal sikerült csökkenteni a hirtelen beomlás kockázatát – közölte a gazdasági miniszter.
Romániában elkészült egy átgondolt sportstratégia – mégsem történt semmi. Mert a sport még mindig nem számít igazán – hangsúlyozta Călin Hințea professzor a kolozsvári Sports Festival színpadán, hozzátéve, hogy a sport nem stadionokkal kezdődik.
A katasztrófa sújtotta Parajdot támogatja idén a TIFF, amelynek 24. kiadását ünnepélyesen megnyitották Kolozsváron.
Radu Jude filmrendező, forgatókönyvíró legújabb, a Berlinalén bemutatott Kontinental '25 című filmjének főhősét Tompa Eszter színművésznő alakítja – igencsak hitelesen, hisz személyes tapasztalatai is hozzájárultak Orsolya megformálásához.
Súlyos sérülésekkel kórházba került egy 15 éves, nyolcadik osztályt befejező diáklány Lupényban, miután péntek délután kiugrott iskolája második emeleti ablakából.
szóljon hozzá!