Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A Román Vasúttársaság személyszállító ágazata (CFR Călători) vezetősége úgy döntött, hogy 2024. április 27-től kezdődően hétvégenként 14 vonatot töröl a brassói regionális igazgatósághoz tartozó országrészben. A vonatmegszüntetések oka a mozdonyvezető-hiány, amivel a vasúti reformért felelős hatóság (ARF) által nyújtott kártérítés elvesztésének és a büntetések kockázata áll fenn – irányította rá a figyelmet a Club Feroviar.
2024. április 16., 13:492024. április 16., 13:49
A vasúti infrastruktúrával foglalkozó szakportál által megtekintett dokumentumok szerint a Tövis–Nagyszeben, Tövis–Marosvásárhely, Homoródbene–Nagyszeben, Segesvár–Nagyszeben, Medgyes–Tövis, Segesvár–Homoródbene, Brassó–Gyergyószentmiklós, Marosvásárhely–Déda, Sepsiszentgyörgy–Brassó között közlekedő vonatok lehetnek érintettek.
A Club Feroviar úgy tudja, Traian Preoteasa, a CFR Călători vezérigazgatója 2023. december 28-án kiadott tájékoztatójában arra kérte a regionális vezetőket, hogy 2024-ben számoljanak fel járatokat. Emellett a „tevékenység optimalizálása” nevében az év elején „a havi norma szigorú betartására” szólította fel az állami vasúttársaság személyzetét. Ez nulla túlórát jelent, beleértve a mozdonyvezetőket is – mutat rá a cikk.
A múlt évben a vasúti személyszállításban 5,4 százalékkal nőtt az utasok és 6,1 százalékkal az utaskilométerek száma 2022-höz képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet szerdán közzétett adataiból.
Tizenegy megyére adott ki kiadós csapadékra vonatkozó másodfokú figyelmeztetést csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Súlyos baleset történt csütörtökön hajnalban Arad megyében: két kamion egymásba rohant Glogovác határában, az ütközés nyomán mindkét tehergépkocsi sofőrje életét vesztette, az egyik nyerges vontató lángokba borult.
A marosvásárhelyi fekete március dossziéjának megnyitását követeli az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) a véres történelmi események évfordulójára hozott nyilatkozatában.
Új szabályok meghozataláról állapodott meg az Európai Parlament és Tanács a gépjárművezetői engedélyeket illetően. A tervezett változtatások során bevezethetik a digitális jogosítványt, kétéves próbaidőt írhatnak elő a kezdő sofőröknek.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba helyeztek szerdán egy drogkereskedőt, akit tetten értek, miközben 200 gramm kábítószert (3-CMC-t) próbált eladni – tájékoztatott a Szatmár megyei rendőrség.
Elfogadták Arad 2025-ös költségvetését. Az 1,3 milliárd lejt kitevő büdzséből több mint másfél millió lej az, ami „alanyi jogon” az aradi magyar oktatási és kulturális intézményeket, a magyar közösség hagyományos rendezvényeit illeti meg.
Kolozsváron tartja március 26–28. között értekezletét az Európai Konzervatívok és Reformerek Pártja (ECR) – jelentette be szerdán a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR).
A szerdára virradó éjjel kigyulladt és leégett a toplai fatemplom, amely a temesvári Bánsági Falumúzeum egyik legértékesebb műemléke volt.
Az év Szatmár megyei állattenyésztője címet elnyert ombodi Balogh gazdacsalád bő harminc éve alapozta meg tejtermelő szarvasmarhafarmját. Videóriportunkban az egyre nagyobb kihívás elé néző tejtermelés nehézségeit és fejlesztési lehetőségeit járjuk körül.
Megépülhet az 1989-es forradalom emlékmúzeuma Temesváron, miután az önkormányzati testület keddi ülésén jóváhagyta a kiszemelt helyszín átalakításához szükséges övezeti városrendezési tervet.
szóljon hozzá!