Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az év első 11 hónapjában 5853 tonna külföldről érkező hulladékszállítmányt állítottak meg az országhatárnál – közölte szombaton a határrendészet.
2023. december 30., 13:252023. december 30., 13:25
2023. december 30., 14:462023. december 30., 14:46
Ez mintegy 2,2-szer több az előző év ugyanezen időszakában jegyzett 2648 tonnás mennyiségnél.
Az Agerpres hírügynökség által idézett tájékoztatásból kiderül, hogy a határnál feltartóztatott hulladékszállítmányok közül 1 655 605 kg fém-, 1 057 277 kg textil-, 23 270 kg üveg-, 385 056 kg műanyag, 165 490 kg papírhulladék, 2 566 561 kg egyéb hulladék – bútorok, akkumulátorok, autóalkatrészek stb. – volt.
Hét személyt vettek őrizetbe a Szervezettbűnözés- és Terrorelleni Ügyosztály (DIICOT) temesvári kirendeltségének ügyészei az országba illegálisan behozott hulladékok ügyében végzett 44 vasárnapi házkutatás nyomán.
Csak csepp a tengerben az az illegális hulladékbehozatalra szakosodott bűnszervezet, amelynek felgöngyölítését vasárnap jelentette be az ügyészség Octavian Berceanu, a környezetőrség volt vezetője szerint.
Szinte nincs nap, hogy valamelyik erdélyi megye rendőrei ne vegyenek őrizetbe alkoholos befolyásoltság alatt gépkocsit vezető sofőröket. A rendőrségi sajtóosztályok tájékoztatása szerint a legtöbb ilyen eset Bihar és Maros megyében fordul elő.
Sikeresen felvételizett tíz erdélyi ifjú a Gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Papnevelő Intézetbe – közölte Facebook-oldalán az oktatási intézmény (Seminarium Incarnatæ Sapientiæ).
Orbán Viktor kormányfő is részt vett péntek délután Kincses Előd temetésén a marosvásárhelyi református temetőben.
Közösségi összefogásnak köszönhetően a Kovásznai Unitárius Leányegyházközség június 27-én megvásárolta azt az ingatlant, amely hosszú távon hitéleti, közösségi és kulturális célokat szolgál.
Mégsem újul meg a zsibói Béldi-kastély, miután a Szilágy megyei közgyűlés úgy döntött: felmondja a projektre megkötött finanszírozási szerződést.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Jobban teljesítettek a magyar diákok a nyolcadikosok országos felmérésén, mint tavaly – derül ki az RMDSZ összesítéséből.
Péntek reggel fél hat körül riasztották a katasztrófavédelmi felügyelőséget (ISU), hogy tűz ütött ki az aradi szeméttelepen.
Elhalasztotta a kormány 2025. október elsejéig az élelmiszeripari cégeknek őstermelői igazolvánnyal beszállító kisgazdák e-számlázási kötelezettségét. A Krónikának nyilatkozó gazdaérdekvédelmi szervezet vezetője szerint ez egyelőre kivitelezhetetlen.
A kánikula miatt kamionstopot rendelt el az Arad megyei önkormányzat a kezelésébe tartozó megyei rangú utakra július 4-re és 5-re, azaz péntekre és szombatra.
szóljon hozzá!