Elkobzott faáru. A rendőrség lefoglalja a szállító járművet is
Fotó: Román Rendőrség
Nem bánik kesztyűs kézzel a Szilágy megyei rendőr-főkapitányság az illegális fakitermelő és szállító fuvarosokkal. A faárut elkobozzák, tíz köbméter fölött pedig bűnvádi eljárást indítanak az elkövetők ellen.
2023. június 16., 17:262023. június 16., 17:26
2023. június 17., 10:292023. június 17., 10:29
Az elmúlt napokban a fatolvajokat, az erdőket megdézsmáló fuvarosokat, az illegálisan rönköt szállító teherutók gépkocsivezetőit buktatta le egy átfogó szilágysági ellenőrzés. Elsőként egy máramarosi illetőségű, 23 éves fiatalember került ,,horogra”, amikor a szomszédos megyéből hivatalos formaságok nélkül szállított teherautójának utánfutóján 20, 55 köbméter rönköt mintegy ötezer lej értékben. A szilágycsehi rendőrök – közösen a Szilágy megyei csendőrséggel –
Zsibón és a Zsibó környéki falvakban június 15-én, csütörtökön kezdett átfogó razziába a szilágysági kisváros rendősége. Sorra vették az erdőkitermeléssel, fafeldolgozással és a faáru szállításával foglalkozó környékbeli cégeket, miközben más vállalkozásokat is ellenőriztek. Összesen 56 cégnél járták, és 166 személyt ellenőriztek. Az átfogó razzia során a busz- és teherautósofőrök is a figyelem középpontjába kerültek.
Négy, illegálisan fát szállító teherautó sofőrje bukott le, megbüntettek egy szintén feketéző személyszállító buszvezetőt és több, kiskereskedelemmel foglalkozó céget. A bírságok összértéke 61 500 lej.
A Szilágy megyei rendőr-főtapitányság közleménye rámutat:
A tíz köbméteres felső határig az elkövető pénzbüntetést fizet, tíz köbméter fölött rendőrségi és ügyészségi eljárást indítanak, a bűnvádi iratcsomót a bíróságra továbbítják.
Felavatták szombaton a kalotaszegi népi kultúra, népművészet és kézimunka gyűjtőjének és oktatójának, Gyarmathyné Hory Etelkának a szobrát szülőfalujában, a Kolozs megyei Magyargyerőmonostoron.
A megismételt romániai államfőválasztás vasárnapi döntő fordulóján való részvételre és jogaik melletti közös kiállásra kérik az erdélyi magyar fiatalokat szombaton kibocsátott közös felhívásukban a romániai magyar diákszervezetek.
Az elmúlt napok esőzései miatt ismét megnőtt a Korond-patak vízhozama, így a parajdi sóbányába történő beszivárgás csökkentése érdekében újra működésbe állították a nagy kapacitású motoros szivattyúkat.
A Richter-skála szerint 4,2-es erősségű földrengés történt szombaton hajnali 1 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Különösen hideg időre, szélre és csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország egész területére.
Szobrot avatnak szombaton szülőfalujában, a Kolozs megyei Magyargyerőmonostoron Gyarmathy Zsigáné Hory Etelkának, akit „Kalotaszeg nagyasszonyaként”, népi kultúra, a hímzés, viselet és népművészet lelkes kutatójaként, továbbadójaként tisztelnek.
Több százan vettek részt azon a felvonuláson, amelyet pénteken este szerveztek civilek Kolozsvár központjában. A demonstráció részvevői annak fontosságát hangsúlyozták, hogy Románia az államfőválasztást követően is megőrizze európai elkötelezettségét.
Ismét alábbhagyott a lelkesedés a Kolozs megyében épülő gyorsforgalmi út esetében, mely Tordatúr közelében köti majd össze az észak-erdélyi autópályát a rendkívül forgalmas DN1-es főúttal.
Az identitásunk, az önazonosságunk, a kultúránk, a hagyományaink és a történelmünk az, ami mindvégig összeköt bennünket – jelentette ki Szili Katalin miniszterelnöki főtanácsadó pénteken Szatmárnémetiben.
Nicuşor Dan államfőjelölt megválasztására buzdítanak nyílt levélben a romániai rockzene területén tevékenykedők: zenészek, szervezők, újságírók és fotósok.
szóljon hozzá!