
Lefoglalt pirotechnikai eszközök. Petárdaforgalmazásért indult eljárás a szilágysági fiatalember ellen
Fotó: Szilágy megyei rendőr-főkapitányság
Mintegy 50 kg pirotechnikai eszközt kobzott el a rendőrség egy Szilágy megyei fiatalembertől, bűnvádi eljárást kezdeményeztek ellene illegális petárdaforgalmazásért.
2024. december 27., 16:322024. december 27., 16:32
2024. december 27., 16:542024. december 27., 16:54
A téli ünnepeket megelőző napokban egymást érik a rendőrségi ellenőrzések az illegálisan árult pirotechnikai eszközök felkutatására, petárdaforgalmazásért országszerte több tucatnyi eljárást indítottak. A román rendőrség arra figyelmezteti a tűzijátékokat, petárdákat, rakétákat, római gyertyákat és füstbombákat forgalmazó személyeket, hogy a pirotechnikai eszközöket csak hatósági engedéllyel lehet árusítani, ezek engedély nélküli forgalmazása bűncselekménynek számít.
A Szilágy megyei Nagyderzsidán (Bobota) egy 20 éves fiatalemberre csaptak le a megyei rendőr-főkapitányság egyenruhásai: a gyanúsított közösségi oldalakon illegálisan kínált eladásra petárdákat. A helyszínre kiszálló rendőrök a házkutatás során 50 kg pirotechnikai eszközt koboztak el, a szilágysági férfi nevére bűnvádi dossziét állítottak ki. A rendőrségi tájékoztató szerint az 1995/126-os számú törvény előírásai szerint a robbanóeszköznek számító pirotechnikai kellékeket illegálisan forgalmazó személyek hat hónaptól öt évig terjedő börtönbüntetéssel sújthatók.

A téli ünnepek időszakában 141 735 kilogramm illegálisan forgalmazott pirotechnikai eszközt kobozott el a rendőrség, összesen 6 300 000 lej értékben.
Van-e logika Donald Trumpnak, az Amerikai Egyesült Államok elnökének a vonalvezetésében? A Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa udvarán tartott kedd délutáni pódiumbeszélgetés résztvevői szerint nem könnyű ezt felfedezni, de minden bizonnyal van.
Nagyon sok összetevője van annak, hogy a külhoni magyarok többsége a Fidesz-KDNP-t támogatja, ugyanakkor igazságtalan és alaptalan elmarasztalni őket amiatt, hogy részt vesznek a magyarországi választáson – hangzott el a Kolozsvári Magyar Napokon.
Munkagépekből mintegy 2000 liter gázolajat lopott el az az öt Bihar megyei fiatal, akik ellen minősített lopás vádjával nyomoz a rendőrség. Valamennyiüket őrizetbe vették.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) Fehér, Kolozs és Szeben megyei folyókra.
A fiatalok közösségei rendkívül fontosak, mert ők jelentik a jövőt, a cserkészet, a cserkészmozgalom pedig nagyon sok pozitív élményt és gyakorlati tapasztalatot ad a fiatalok számára – hangsúlyozta a közmédiának nyilatkozva Sulyok Tamás államfő.
Szíriai születésű kolozsvári városi közgyűlési tag vette védelmébe a feszületet, miután szerinte a nemrég lezajlott Untold fesztiválon egy fellépő meggyalázta a feszületet.
Sulyok Tamás köztársasági elnök hétfő este a Kolozsvári Magyar Napok nyitógáláján mondott beszédet a Kolozsvári Magyar Operában. Az ünnepséget követően a Krónika munkatársának nyilatkozott arról, hogy milyen élményekkel tér vissza az anyaországba.
A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.
Kigyulladt egy üzlethelyiség tetőszerkezet keddre virradóra Parajdon. A lángok két közeli vegyesboltban és egy tömbház két lakásában is károkat okoztak – számolt be a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megkezdődött a 24. Partiumi Magyar Napok (PMN) Szatmárnémetiben, az augusztus 24-ig tartó fesztivál koncertekkel, színházi előadásokkal, filmvetítésekkel, bábelőadásokkal, néptáncbemutatókkal és sok más kulturális eseménnyel várja az érdeklődőket.
szóljon hozzá!