Télies időjárás. Az ország számos vidékén havazásra is számítani kell
Fotó: Tuchiluș Alex
Lehűl és csapadékosra fordul az időjárás az ország területeinek többségében; felerősödik a szél, és több megyében havazás is várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfő délelőtti elsőfokú figyelmeztetéséből.
2025. március 17., 11:012025. március 17., 11:01
Az Agerpres hírügynökség által ismertetett időjárás-előrejelzés szerint a Bánságban, a Partiumban, Erdély északnyugati régióiban, Olténiában, Moldvában és Munténiában hétfőn 50–70 kilométeres óránkénti sebességű széllökések várhatók.
Suceava és Neamț megyében hóviharokat jósolnak a meteorológusok, 2–5 centiméteres hóréteg keletkezik.
Egy második sárga figyelmeztetés van érvényben az erős szél miatt kedd délig a Bánságban, a Partiumban, Erdély déli és keleti régióiban, Moldva középső és déli térségeiben, Munténiában és Dobrudzsában, ahol szintén 70 km/órás széllökésekre kell felkészülni.
8–15 centiméteres hóréteg alakulhat ki ezekben a megyékben.
Március 17-étől március 20-áig jelentősen lehűl az idő az egész országban, éjszakánként fagypont alá süllyed a hőmérséklet. Erdély déli és keleti régióiban. Dér és jégképződés is valószínű.
A hét első napjaiban Erdélyben 22 fokra, Máramarosban és Moldvában 25–26 fokra csökkent a nappali hőmérséklet maximális értékeinek átlaga, jövő héttől pedig a megszokottnál hűvösebb lesz az idő a legtöbb régióban.
Kolozsváron folytatta hétfőn háromnapos erdélyi magánlátogatását Sulyok Tamás államfő, aki a Barabás Miklós Céh Bánffy-palotában berendezett rendhagyó tárlatát és a kolozsmonostori Nagyboldogasszony (Kálvária) plébániatemplomot tekintette meg.
A 150 éve elhunyt Kriza János püspöknek avatott szobrot a Fehér megyei Torockón a Magyar Unitárius Egyház.
Zivatarokra, jégesőre és erős szélre vonatkozó másodfokú (narancssárga) riasztást bocsátott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Vâlcea, Olt, Argeș, Teleorman megyére, valamint Fehér, Szeben, Brassó, Dâmbovița és Prahova megye hegyvidékére.
Erdély több pontján is károkat okozott a vihar vasárnap, számos helyen kellett beavatkozniuk a katasztrófavédelem egységeinek.
Háromnapos magánlátogatásra érkezett Kolozs megyébe Sulyok Tamás köztársasági elnök és kísérete. Vasárnap Bonchidára és Válaszútra látogattak, majd megtekintették a kolozsvári Szent Mihály-plébániatemplomot.
A Máramaros megyei Salvamont hegyimentőegységei egy kilenc gyermekből és két felnőttből álló csoportot mentett ki a szombatról vasárnapra virradó éjszaka a Radnai-havasokból – tájékoztatott vasárnap Dan Benga.
Újabb negatív rekordot – vagy ahhoz közeli eredményt – könyvelhet el a Román Vasúttársaság (CFR): mintegy tíz órába került egy szerelvény számára, hogy megtegyen 150 kilométert.
A kereszténység összefonódik az identitásunkkal, nemcsak a magyar, hanem az európai identitással is – hangoztatta Kalmár Ferenc miniszteri biztos szombaton Válaszúton.
Huszonöt megyét érintő fokozott légköri instabilitásra adott ki szombaton elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
szóljon hozzá!